Rüyada Eşarp Görmek

Rüyada eşarp görmek evlilik mi? Rüyada eşarp görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Eşarp Görmek

🙂 Rüyada eşarp görmek ve takmak, hayatınızda meydana gelecek önemli bir değişiklik olarak yorumlanır. Rüyasında eşarp gö­ren genç bir kızsa, evlenmeye karar verir. Eşarbın rengi evliliğin nasıl olacağını anlatır. Yeşil eşarp, aşk evliliğine; beyaz, siyah ve kırmızı ani evliliğe; mor, mevkii sahibi biriyle evliliğe; mavi, uzağa gelin gitmeye; sarı, yaşça büyük biriyle evliliğe işaret eder.

😐 Rüyada görülen eşarbın rengi güzel değilse, yanlış bir evlilik yapılır. Rüyasında başından eşarbı çıkarttığını gören, evde ciddi sorunlar yaşar. Evli bir kadın için bu rüyanın anlamı, çalışma isteğidir. Bu nedenle eşiyle tartışabilir, hatta ayrılık kararı da alabilir. Rüyada eşarp görüp eşarp taktığınızı bilmeniz, geçeceğiniz önemli bir işten size hayır gelmiyeceğine delâlet eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Rüyanızda eşarp gördüyseniz; Yakınlarınız, dostlarınız veya maiyetince gösterdiğiniz alakadan dolayı, size saygı duyacağını, işinizi mantıkla hallettiğinizden dolayı etrafınızın sevgi ve saygısını kazanacağınıza işarettir.”

İmam Nablusi: “Rüyanızda beyaz eşarp görmek ummadığınız bir yerden sizi feraha çıkaracak haberler alacağınıza ve bu haberlere çok sevineceğinize. Siyah eşarp takmak; Çok sıkıntılı günler geçireceğinize işarettir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada eşarp görmenin psikanalizi: Rüyalarımızda başımıza bağladığımız bir eşarp çoğunlukla, yeterince takdir edilmediğini düşündüğümüz bir niteliğimize başkalarının dikkatini çekmek istediğimizi gösterir. Burada eşar­bın rengi, biçimi ve üzerindeki desenler, yorumu ayrıntılandıracaktır. Diğer yandan eşarbı “tesettür” kurallarına uygun bağla­mak, yani örtünmek, düşü gören kişinin inançlarının güçlülüğünü ya da bazı durumlarda tam tersine, muhafazakar baskılardan duyduğu endişeyi dile getirebilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın