Rüyada Eşek Görmek, Beyaz Eşek Görmek, Eşek Sıpası Görmek

Rüyada eşek görmek yardımseverlik mi? Rüyada eşek görmek, rüyada beyaz eşek görmek ve rüyada eşek sıpası görmek birbirinden farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Eşek Görmek

🙂 Rüyada görülen eşekler iyi niyeti ve yardımseverliği temsil eder. Rüyasında eşe­ğe bindiğini gören kimse, bir yakınından maddi ve manevi des­tek alarak tüm sıkıntıları geride bırakır. Çok sayıda eşek görmek, mal ve nimetlerin artacağını anlatır. Eşek anırması daima sevinçli bir haberle yorumlanır. Bekar biri rüyasında dişi merkebe bindiği­ni görürse, bir anda kısmeti açılır ve aniden evlenir. Bir kimse, rüyada bir eşeğe sa­hip olduğunu, onu bağladığını veya evine soktuğunu görürse, o kişi üzüntü ve kederden kurtulur, sevinir. Eşeğin birçok kuy­ruğa sahip olduğunu görmek, hayır ve ganimetle tabir edilir. Eşeğin öldüğünü görmek, sahibinin ölümüne veya çok uzun ömürlü olmasına işarettir.

😐 Rüyada eşek görmek ve o eşeğin sahibi olduğunu görmek, rüya sahibi için ailede herhangi bir ferdin cahil olarak yetiş­mesine işaret eder. Rüyada eşekten düşmek, hayatınızın bir anda ters yüz olacağına; eşeği kesmek, kötü bir işe bulaşacağınıza, eşeğin ölmesi ya da zarar görmesi, hayatınızda olumsuz gelişmeler olacağına işaret eder. Rüyada eşek sesi duymak, şiddete delalet eder.

Rüyada Beyaz Eşek Görmek

🙂 Rüyada beyaz eşek görmek şans olarak yorumlanır. Beyaz eşek, şansı temsil eder. Bir kimsenin dişi bir eşeğe sahip olduğunu görmesi, ailesi ve çocuklarıyla rahat bir şekilde geçim sağlaması­na delâlet eder.

:|Rüyada eşek görmek, eşeğe binmek, size emri verir durumda olan bir kimsenin, fazla baskısına maruz kalaca­ğınıza alâmettir. Erkek ve dişi merkep görmek ve binmek devlet ve iz­zetten ziyade olmasına işarettir. Merkep etini yiyen cahil bir adamdan hayır görür, eşeği boğazlayan fena bir iş görür, eşekten düşen vefat eder veya fakir düşer.

Rüyada Eşek Sıpası Görmek

🙂 Rüyada eşek sıpası görmek: çok güzel bir erkek çocuğunuz olacağını işaret eder. Sıpaya yani eşeğin yavrusuna bindiğinizi görmek ise uzun bir seyahate çıkacağınıza işaret etmektedir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Rüyanızda eşek gördüyseniz; Üzerinize aldığınız bir vazifeden dolayı sıkıntılara gireceğinize, bu başarısızlığınızdan dolayı itilip kakılacağınıza işarettir. dişi merkep, bozuk karakterli eşle ve ahlaksız yardımcıyla tabir olunur. Kendisine dişi merkep sütü getirildiğini ve kendisinin de içtiğini gören hasta olur. Dişi bir merkebe bindiğini gören evlenir. “

Cafer Sadık(r.a.): “Merkep görmek on şekilde tabir olunur. Talih, zenginlik, etkinlik, reislik, mal, eş, cariye, şan ve şöhret, talih düz­günlüğü, mevki ve makam.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Düşlerde görülen eşeklerin psikanalizi şöyledir: Bu mütevazı hayvan bedeninizin ve bedeninizle yaptıklarınızın simgesidir. İri ve yük taşıyan bir eşek görmek başarının, mutluluğun ve maddi kazançların işaretidir; zayıf bir eşek ise tam tersi anlama gelir. Eşeğe bindiğinizi görmek iyi haberler alacağınızı; yaşlı veya can çekişen bir eşek görmek işlerinizin kötüye gideceğini gösterir. Eşeğin koşması kötü haberler alacağınızın işaretidir; anırdığını duymak ise hakarete uğrayacağınızı gösterir. Eşek satın almak iyiye, satmak ise kötüye işarettir. Eşeğin doğum yaptığını görmek bolluğun ve bereketin habercisidir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın