Rüyada Doğum Görmek, Rüyada Doğum Yapmak, Yaptığını Görmek

Rüyada do­ğum sancısı yaşamak, bir konu vb. için çektiğiniz sıkıntının karşılığını alacağınızı; doğurmaksa, çok yakında mutlu olacağınız bir hayata başlayacağınızı anlatır. Ancak bir türlü doğramadığı­nı gören kimse, zor bir dönem geçirir. Üstelik olayların nasıl gelişeceği de belirsizdir. Rüyada doğum yapmak, müjdeli bir haberle mutluluğunuzun artacağına doğumun kötü netice vermesi halinde, acı bir haber alacağınıza delâlettir. Rüyada doğum görmek, yepyeni bir insan olmayı arzular. Doğum sırasında ölmek, sağlıklı ve uzun bir ömür; ikiz doğurmak, hayat boyu şanslı olmak; herhangi bir şey doğurmak, büyük bir hayal kırıklığı; ölü çocuk doğurmak; kötü bir haber almak; bir erkeğin ço­cuk doğurması, kötü bir söz işitmek ya da tehlikeli bir durumla karşılaşmak anlamına gelir.

Rüyada Doğum Görmek

Düşlerde görülen doğum sahneleri yeni bir başlangıca, yeni fikirlere, sevince, hayırlı bir habere ve sıkıntılardan kurtulmaya işarettir. Bir erkek rüyasında karısı­nın erkek çocuk doğurduğunu görürse, kız çocuğu; kız ço­cuk doğurduğunu görürse erkek çocuğu olur. Eğer erkek ka­rısının ölü çocuk doğurduğunu görürse, karısı hastalanır ya da ölüm tehlikesi geçirir. Herhangi bir canlının doğumunu görmek, hayata dört elle sarılacağınız bir olay yaşamak; sağ­lıklı bir bebeğin doğumunu görmek, çok güzel bir haber al­mak; hastalıklı (sakat) bir bebeğin doğumunu görmekse, sı­kıntıları bir an için unutturacak bir gelişmedir.

rüyada görmek-diyanet rüya tabirleri-ne demek-diyanet ruya tabirleri-1001ruyaDiyanet ve İslami Rüya Tabirleri: Rüyada Doğum

ABDULGANİ NABLUSİ: Rüyada kız doğurduğunu gören büyük hayra nail olur. Erkek çocuk doğurmak, şiddetli bir üzün­tüye delildir. Ağzından çocuk doğuran, vefat eder. Bir görüşe göre rüya sahibi, birisi için iyi konuşur. Erkeğin çocuk do­ğurması, büyük ama geçici bir sıkıntıdır. Rüyada hayvanın doğurması bolluğa ve genişliğe işarettir.”

CAFERİ SADIK: “Rüyada doğurduğu çocuğunun hemen konuştuğunu gören kadın, ileride kavminin efendisi olacak bir evlada kavuşur. Hamile ol­madığı halde, çocuk doğurduğunu gören kadının kocası zengin olur. Karısının erkek çocuk doğurduğunu görenin rüyası büyük hayırdır.”

EBU SAİT EL VAİZ: Bir kadının kendini gebe görmesi mal; bir erkeğin kendini gebe görmesi hüzün ve keder demektir. Erkek çocuk doğurduğunu gören büyük bir üzüntü ve kedere uğrar veya kötü bir söz duyar. Bir rivayete göre hastalanır. Eşinin erkek çocuk doğurduğunu görmek (eğer ha­mileyseler) kız doğuracaklarına, (eğer hamile değilseler) üzüntü ve acı çe­kip sonradan bu acı ve üzüntülerinden kurtulacağına; eşinin kız doğurduğunu görmek erkek çocuk doğuracaklarına delalet eder.” demişlerdir.

KİRMANİ: “Bir kadın, bir erkek çocuk doğurduğunu ve çocu­ğun hemen konuştuğunu görse dünya ve ahiret kurtuluşuna erer. Bir riva­yete göre ise ölür. Kadının bir kız çocuk doğurduğunu ve kız çocuğunun hemen konuştuğunu görse Allah (c.c.) ona, mensup olduğu topluma ve sö­zünü geçirecek bir evlat verir,” demiştir.

psikolojik ve modern ruya tabirleri-rüyada görmek-ne demek-1001ruyaRüyada Doğum Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada doğum görmenin psikanalizi şöyledir: Rüyada doğum yapan bir kadın görmek, yaşamda yeni bir evrenin başlamakta olduğuna işaret ettiği gibi, günlük yaşantımızı değiştirecek yeni bir iş, proje ya da ilişkinin de habercisi ola­bilir.

Rüyada Doğum Yapmak

Doğurmak: Fakir bir insanın, rüyasında bir kadının doğurduğunu görmesinin onun için iyiye işaret olduğunu; çünkü bu kişi kendisini koruyacak ve içinde bulunduğu kötü durumdan kurtulmasına yardım edecek birilerini bulacağını gösterdiğini söyler. Zengin insanlar için bu rüyanın anlamı o kadar da iyi değildir; ne evini ne de işini idare edebileceğini çünkü bir yabancının bu konularda karar vereceğini ve diğer insanların da bu durumu kabulleneceklerini gösterir. İşi, okulu veya bir başka sebeple evden uzakta olan kişilerin evlerine döneceklerinin işaretidir. Ağır bir hastalık geçiren bir insan için öleceğinin habercisidir.

Rüyada hamile bir kadının erkek çocuk doğurduğunu görmesi, doğacak çocuğunun kız olacağı­na alamettir. Kız doğurduğunu görmesi, bunun tersiyle yo­rumlanır.
Hasta bir adamın annesinin kendisini doğurduğunu gör­mesi, onun ölümüyle tabir edilir.
Bir erkeğin rüyasında oğlan çocuğu doğurduğunu görme­si, hastalıkla yorumlanır.
Rüyada doğmak, rahatlığa, borcunu ödemeye ve tövbe et­meye tabir edilir. Fakir birisi, rüyasında doğurduğunu görürse, o kişi zengin olur. Zengin birinin doğurması ise üzüntü ve ke­derdir.

Bir kimse rüyasında do­ğurduğunu görse, mevkice büyür ve çokça mala sahip olur. Bekâr bir kimsenin doğurduğunu görmesi, kısa za­manda evlenmesine ve çocuk sahibi olmasma işaret eder. Rüyada kız çocuğu doğurduğunu görmek; sıkıntıdan kurtulup hayra ermeye, bol rızka ve müjdeli habere de­lâlet eder. Bazen de kız doğurduğunu görmek; Allah’ın rızasını gözetmeye ve kuvvetli bir imana tâbir olunur.
Rüyada erkek çocuğu doğurduğunu görmek; sevinç ve kurtuluşa ermeye delâlet ettiği gibi, üzüntü ve kötü bir haberle de tâbir olunur.

Bazı tabirciler, hamile bir ka­dın rüyasında erkek çocuğu doğurduğunu görse bu rüya, kız çocuğu doğurmayla tabii” olunur. Şayet hamile kadın, rüyasında kız çocuğu doğurduğunu görse, bu rüya da er­kek bir evlada sahip olmaya tabirdir. Bazen de rüyada görülen cinsin aynısının doğmasına işaret eder.

Rüyada doğum görmek; iş ve istikbali ile alâkalı ferahlı sözlere işarettir. Kendisinin doğurduğunu görmek; çok mü­him bir işe teşebbüs ederek bunda muvaffak ve herkesin takdirine mazhar olmakla yorumlanır.

Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

“Rüyada Doğum Görmek, Rüyada Doğum Yapmak, Yaptığını Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Geri izleme: - HaberPop
  2. Meraba . Ben rüyamda doğum yapıyordum ve kısa sürede çocuğu kucağıma aldım onu içime çekerek kokladım sanki annelik hissim oyandı bende ve ayaklarında çorap vardı bebeğin cinsiyyetin goremiyordum sonra bir anda bebek büyüdü ve o kadar güzel bir kızdı ki 1-2 yaşlarında beyaz tenli bana benziyodu.Bu kadardı rüyam yorumlarmısınız

    Yanıtla

Yorum yapın