Rüyada Doktor Görmek, Doktor Olduğunu Görmek, Olmak

Düşlerinizde görülen doktor, sorunlarınızı çözmenize ve daha iyi koşullarda yaşamanıza yardımcı olacak bir insanın varlığına işaret eder. Rüyasında doktor olduğunu gören, bir sorununu kimsenin yardımını almadan kendi gücüyle çözmeye çalışır. Doktora gitmek ve muayene olduğunu görmek, her konuda temkinli ve şüpheci olmak; doktor ile konuşmak, gizli bir olayı öğre­nerek üzülmek; doktordan ilaç almak, bir konuda haklı oldu­ğunu birilerine ispatlamak anlamına gelir. Eğer doktorla ilgili rüyalar sık sık görülmeye başlanırsa, ya bir sağlık sorunu ya da hastalık veya ölüm korkusu söz konusudur. Rüyada doktor görmek; âlim bir kimse­den öğüt almaya veya başkalarına nasihat etmeye delaleteder.

Rüyada Doktor Görmek

Rüyada doktor görmeniz, iyilik severliğinizin ve itibarınızın artacağına, ziyaretinize gelen bir kimseye yardımda bulunacağınıza yorumlanır. Rüyada göz doktoru görüp muayene ol­manız; sağlık durumunuzda bir değişiklik olacağına yorumla­nabildiği gibi, bu günlerde dostlar arasından uzakta kalacağını­za da işarettir. Rüyada doktor görmek, alim ve faziletli birine delalet eder. Doktordan ilaç almak, vücudun sıhhat ve afiyeti­ne işarettir. Bazen doktor, rüyayı gören kişinin annesini temsil eder. Dolayısıyla kendi doktorunun hareketini annesiyle karşılaştırsın. Hastanın yanına bir doktorun geldiğini görmek, şifaya; hasta olmayan birinin yanında doktor görmek, hastalığa dela­let eder.

  • Bir kimse rüyasında hekim olan bir kimseden ilaç al­dığını görse, sıhhate kavuşur. Doktor olmayan birinden ilaç almak; üzülmeye ve acılar içerisinde kıvranmaya işaret eder.
  • Doktor görmek, merhamete, başkası tarafından gele­cek yardıma işarettir.
  • Doktor kıyafetiyle hastanede dola­şan bir kimseyi görmek, hastalığa ve tedavi yollarını ara­maya delâlet eder.
  • Doktoru görev başında görmek, hasta kimse için şifa bulmaya, talebe biri için başarılı bir şe­kilde ilim tahsil etmeye işaret eder.
  • Hastane dışında bir doktor görmek, halk arasında se­vilen bir hakime ve ilminden istifade edilen âlime işa­ret eder.

rüyada görmek-diyanet rüya tabirleri-ne demek-diyanet ruya tabirleri-1001ruyaDiyanet ve İslami Rüya Tabirleri: Rüyada Doktor

İBN-İ ŞİRİN: Rüyada bir doktor görmek, başınıza bir felaket gelebileceğine işarettir. Rüyada bir doktordan rapor aldığınızı görmek; artık eskisi gibi sıhhatli olmayıp rahat çalışamadığınıza delalet eder.”

ABDULGANİ NABLUSİ: “Doktor ya da reçetesi görmek: Önemsiz bir rahatsızlık ge­çireceğinize ve fazla ciddiye almayacağınıza, ancak acısını daha sonra çeke­ceğinize işarettir. Rüyada hastalığınız için doktora gitmek veya gittiğinizi görmek, hakkınızda bir ihbar yapılarak durumunuzun kötüleşmeye başladığına işarettir”

psikolojik ve modern ruya tabirleri-rüyada görmek-ne demek-1001ruyaRüyada Doktor Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada doktor görmenin psikanalizi: Rehberliğine ihtiyaç duyulan, bilgili ve güvenilir bir insanı simgeler. Sağlıkla ilgili kaygılarımıza da işaret ediyor olabilir. Ken­dimizi doktor olarak görmek, daha fazla sorumluluk almaya ve özveriye hazır olduğumuzu gösterir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın