Rüyada Deprem Görmek, Deprem Olduğunu Görmek

Rüyasında bir yerde yer sarsıntısı (deprem) olup oranın çöktüğünü görmek, o bölgede meydana gelecek belaya delalet eder. Rüyada deprem olduğunu görmek ve yerin sarsılıp, kendisini yuttuğunu gören kimse, hayır sahibi bir kimse ise evlenir. Rüyada deprem olması, bu kimse şerli bir şahıs ise, gelecek musibete işaret eder. Deprem olduğunu ve üzerindeki her şeyi yuttuğunu görmek, salgın hastalıklara ve birçok hastalık haberine delalet eder.

Rüyada Deprem Görmek

Rüyada görülen deprem, hayatınızı ters yüz edecek ani bir gelişmeyi ya da olayı temsil eder. Özellikle evlerin yıkıldığı bir deprem olduğunu görmek, aileyle ilgili büyük sorunlara işaret eder. Bazı durumlarda rüyada deprem olması, bazıları arasında çekişme çıkacağı şeklinde de yorumlanır. Rüyasında yerin sarsılıp içinden bir gencin çıktığını görmek, ailesi ve akrabalarından çıkacak fesad sahibi bir kimseye delalet eder. Eğer yerden bir ihtiyar çıkarsa bol rızık ve berekete işaret eder. Yer sarsıntısı: Rüyasında yerin sarsıldığını gören hamile kadın çocuğunu düşürür.

rüyada görmek-ne demek-diyanet ruya tabirleri-1001ruyaDiyanet Rüya Tabirleri: Rüyada Deprem

KİRMANİ’ye göre rüyada deprem görmek:Yerin yarılıp çöktüğünü görmek, o ülkeye bir zalim tarafından bela getirileceğine, kıtlık ve çekirge istilası, düşman korkusu gibi büyük bir felakete uğranılacağına; yerin yarılıp çök­tüğünü ve kendisinin bu yarığın içine düştüğünü görmek (eğer rüya sahi­bi belalı biriyse) başının belaya gireceğine veya bir daha geri dönmeyece­ği bir yolculuğa çıkacağına; (eğer iyi biriyse) bir kadınla evleneceğine işarettir.” demiştir.

ABDULGANİ NABLUSİ’ye göre rüyada deprem olduğunu görmek: Ye­rin yarılıp çökerken hayvanları yuttuğunu görmek orada bir kötülüğün ola­cağına; yerin yarılıp üzerindeki binaları yuttuğunu, sonra tekrar yarığın bir­leştiğini görmek o bölgede büyük bir depremin olacağına ve o bölgede ya­şayanların birçoklarının öleceğine; yerin çöktüğünü, üzerindeki ağaçları ve bağları yuttuğunu görmek taun veya kolera gibi bir felaketle birçok in­sanın vefat edeceğine delalet eder,” demiştir.

psikolojik ve modern ruya tabirleri-rüyada görmek-ne demek-1001ruyaRüyada Deprem Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada deprem görmenin psikanalizi: Rüyalarımızda gördüğümüz deprem gibi doğal afetler, içinde bulunduğumuz koşullar tarafından yıpratıldığımızı ve bu nedenle, güvensizlik hissi duyduğumuzu vurgular. Bu tür rüyalar ayrıca, yaşamdaki sürpriz ve radikal değişimlere de işa­ret edebilir. Rüyada deprem olduğunu ve bir binanın çöktüğünü görmek, yaşamınızda ortaya çıkma­sından korktuğunuz bir eksikliği ve boşluğu simgeler. Kimi du­rumda bu bir ilişki, kimi durumda da yitirilen bir iş fırsatı olabi­lir. Rüyada içinde bulunduğunuz binanın çökmesi ayrıca, güvensizlik duy­gusu ve korkularını ifade eder.

Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

“Rüyada Deprem Görmek, Deprem Olduğunu Görmek” üzerine 4 yorum

 1. Hocam merhaba
  Dün gece rüyamda annem,abim ve ben bir binanın icersindeyken bi anda yan yatmaya başladığını gördüm ve yan yatarken rüyadan uyandım bunun tabiri sizce nedir yorumlarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler .

  Yanıtla
  • Buğra Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Güzel geçecek ticari amaçlı bir yolculuğa çıkacağınıza, doğru kararlar verip her alanlarda daha çok başarılı olmaya işarettir…

 2. Hocam Merhaba
  Dün gece rüyadam deprem gördüm. Annem depremden çok korkuyor. Dün rüyamda eve yakın bir yerde kahvede kapının önündeydim iki arkadaşımla ve deprem olmaya başladı ben o an annem şimdi çok korkuyordur düşünmeye başladım ve deprem şiddetini arttırdı kafamı sola çevirdiğimde Camii’nin minaresi yıkıldı tekrar kafamı çevirdim bizim oturduğumuz evin yıkıldığını gördüm ve bulunuduğum yerden evimize doğru koşmaya başladım geldiğimde babam göçük altından çıktığını gördüm ama annem kardeşlerim anneannem vs hepsi göçük altında kalmıştı ve korkudan üzüntüden ağlamaya başladım o an uyandım ve halaa rüyanın etkisindeyim. İnternette araştırma yaptım fakat biraz olumsuz yorum görünce bide size sorayım dedim. Yorumlarsanız sevinirim Hocam.Sağlıcakla.

  Yanıtla
  • yusuf Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Beklenmedik bir haber almaya, halka bir çok faydalarınızın dokunacağına, sağlığınıza dikkat etmeniz gerektiğine işarettir…

Yorum yapın