Rüyada Değirmen Görmek, Değirmen Taşı Görmek

Rüyada değirmen görmek mutluluk mu? Rüyada değirmen görmek ve rüyada değirmen taşı görmek birbirinden farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Değirmen Görmek

🙂 Değirmen görmek bolluğu, bereketi ve başarıyı temsil eder. Akar­su üstündeki bir değirmen, ömrünüz boyunca para derdinizin olmayacağını açıklar. Değirmende bir şeyler öğüttüğünü gö­ren kimse, işinde ilerleyerek kazancını artırır. Eğer değirmen­de kendisiyle birlikte başkasını görürse, sabırlı ve çalışkan bi­riyle ortaklık kurar. Düşünde değirmen görenin; mertebesi yüce­lir. Değirmende un öğüttüğünü gören, büyük bir zattan mal alır. Kişinin rüyasında değirmen görmesi; mal-mülk sahibi olmaya, işlerinin yolunda olmasına ve helâl rızka delâlet eder.

Değirmen satın aldığını görmek; bekâr bir kimse için evlenmeye ve amacına ulaşmaya delâlettir. Değirmende çalıştığını ve çok yorulduğunu gören kimse; işi nedeniyle çıktığı seyahatten yorgun bir şekilde döner. Rüyada su veya yel değirmeni görmek; rüya sahibinin helâlinden kazanacağı mal ve mülke işaret eder. Rüyada değirmek görmek, aile halkının sıkın­tı ve darlıktan kurtulmasına, fakirlikten sonra zenginliğe, bekar kız ve erkek için evlenmeye işaret eder. Değirmen; amir, dev­let adamı, kuvvet ve iktidar ve zabıta memuru şeklinde yorum­lanır.

😐 Rüyada değirmen görmek, geçmişteki tatlı günlerin hatırasına daha fazla bağlanacağınıza, eski bir mese­lenin dedikodusunun yine tazelenerek sizi üzeceğine alâmettir.

Rüyada Değirmen Taşı Görmek

🙂 Rüyada değirmen taşının buğdaysız ve boş döndüğünü görmek, yolculuğa işarettir. Değirmen taşında buğday veya başka tahılları öğüttüğünü görmek, genel durumun devam edeceğine işarettir.

😐 De­ğirmen taşını kırık görse; sahibinin veya bir ulu kişinin eceli yakın olduğuna delâlet eder. Değirmen tamir etmek, işte geçici bir so­run yaşamaya; değirmenci görmekse, hasta (sakat) bir çocuğun doğma ihtimaline işaret eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz: “Rüyada görülen su değirmeni siyaseti güzel, görüşü isabetli, malı ve serveti çok kimseyle tabir olunur. Değirmenin dönmesi yolculuğa, rızkın toplanmasına, bir rivayete göre savaşa delalet eder. Değirmenin çarkının kırılması değirmen sahibinin hastalığına işarettir. Buğdayla değirmene gidip buğdayı öğüterek un haline getirdiğini gören hayır ve menfaat görür, onun sayesinde başka biri de faydalanmış olur. Değirmende bir bozukluk olup işlemediğini veya taşının çalındığını görmek değirmen sahibinin bir zarara uğramasına, bir rivayete göre hastalanmasına delalet eder.”

İmam nablusi: “Rüyanızda değirmen gördünüz ise; Adınızın bir dedikoduya karışacağına, bundan üzüntü duyacağınıza, gerçeklerle uğraşmayıp, hayaller peşinde koştuğunuz müddetçe hayatınızın bir boşluk içinde geçeceğine işarettir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada değirmen görmenin psikanalizi: Tıpkı, bir değirmenin gerçek yaşamda buğdayı kabu­ğundan ayırıp öğütmesi ve bundan bizim için oldukça gerekli bir gıda maddesi olan unu oluşturması gibi, rüyamızdaki değirmen­ler de, eski bilgi ve deneyimlerimizden, bugün işimize yarayacak sonuçlar çıkarmamızı sağlarlar. Dolayısıyla, rüyanızda gördüğü­nüz, sorunsuzca dönen ve çalışan bir değirmeni, bu tür bir anım­satma ya da uyarı olarak değerlendirebilirsiniz. Diğer yandan de­ğirmen, içinizde varolan dönüşüm ve değişim enerjisine de dik­katinizi çekiyor olabilir. Dolayısıyla, yetenek ve bilginizi kullana­rak yeni ve daha farklı bir işte çalışabileceğinizi ya da bilgi ve de­neyimleriniz bugün işe yaramıyor görünse bile, onları bir başka biçimde kullanarak kazanç sağlayabileceğinizi de ifade edebilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın