Rüyada Ciğer Görmek, Ciğer Yemek, Ciğer Pişirmek

Rüyada ciğer görmek fenalık mı kısmet mi? Rüyada ciğer görmek, ciğer yemek, ciğer pişirmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Ciğer Görmek

🙂 Rüyada görülen ciğer eli açık bir kimse ile evleneceğinize, dostlarınızda sami­mi ve güvenilir bir kimse olacağınıza delâlet etmektedir. Rüyada ciğer veya ciğerci görmek, korkudan emin olmaya, iffet ve namusa, sıhhate, sükunete ve düşmana galip gelmeye alamettir. Rüyada ciğer veya ciğerci görmek, korkudan emin olmaya, iffet ve namusa, sıhhate, sükunete ve düşmana galip gelmeye alamettir.

😐 Ciğerle ilgili rüyalar hayra alamet değildir. Çiğ ciğer, hastalığı, derdi, üzüntüyü ve sıkıntıyı işaret eder. Özellikle sof­rada görülen çiğ ciğer bir hastalığın habercisidir. Rüyasında ciğer satın aldığını gören de kısa sürede rahatsızlanır. Kokmuş ciğer, ciddi bir sağlık sorununa işaret eder. Dilimlenmiş ciğer, bir sırrınızın açığa çıkacağını ve herkesin diline düşeceğinizi anlatır. İnsan ciğeri yemek ya da yiyen birini görmekse her türlü kötülüğe delalettir. Rüyada ciğer görmek, pişmiş ciğer yemek, ciğer pişirdiğinizi görmek ömrünüz boyunca rızık sıkıntısı göreceğini­ze işaret eder. Rüyada insan ciğeri görmek; bir hastalık geçirece­ğinize. Hayvan ciğeri görmek; yiyip içmenize çok dikkat etmeniz gerektiğine, bir hasta ziyaretinde bulunup manevi açıdan üzüleceğinize de­lildir.

Rüyada Ciğer Yemek

😐 Rüyada pişmiş ciğer yemek, haram ka­zanç olarak yorumlanır. Her türlü ciğer yemeği hileli yollardan elde edilen parayı simgeler. Rüyada insan ciğeri yediğini görmek; bir hastalık geçirece­ğinize yorumlanır. Hayvan ciğeri yediğini görmek; yiyip içmenize çok dikkat etmeniz gerektiğine, bir hasta ziyaretinde bulunup manen üzüleceğinize de­lildir.

Rüyada Ciğer Pişirmek

😐 Ciğer pişirmek, dedikoduyu, hile­yi, entrikayı ve her türlü kötü olayı temsil eder. Herkesi ilgilendirecek kötü bir olayı belirtir. Rüyada ciğer pişirdiğini gören için salgın bir hastalık söz konusu olabilir. Ciğer pişirmek, güç bir durumla karşı­laşmak anlamına gelir. Ciğer kavurmak, mal mülk ve itibar kaybını açıklar.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Rüyada ciğer görmek; hafif bir hastalığa tutulacağınıza; ciğer yemek ise; yakınlarınızdan birisinin hastalandığını duyarak üzüleceğinize işarettir. Ciğerci görmek; muhafazakarlık, sağlık ve düşmana üstün gelmek demektir. Ciğerci aynı zamanda yolculuk düşünmeye de yorumlanır.”

Nabluslu Abdulgani: “Bir yakınızın hastalığında çok üzüntü duyacağınıza ya da cesa­retlilik anlamına gelir. Ciğer yemek sizi bekleyen bir mala işarettir. Çiğ ya da pişmiş ciğer görmek değer verdiğiniz birine veya bir şeye yeniden kavuşacağınıza işarettir. Akciğer görmek, sevinçli bir haber ve ferahlık anlamına gelir, akciğer almak iyi bir davranışa maruz kalacağınıza, akciğer vermek iyilik yapmaya, akciğer yemek mutlu bir şekilde ka­zanç sağlamaya, akciğerin parçalanması vefat haberine işaret eder.”

Cafer-i Sadık: “Rüyanızda ciğer gördüyseniz; iyi huylu, güven duyulan bir kişi olduğunuz anlamına gelir. Rüyada ciğer yediğini gören kimse evladından dolayı kuvvete ve mala, mülke kavuşur. Akciğeri sö­küp atmak bile bile rahatınızı bozacak hareketlerde bulunmaya, başka­sının akciğerini söküp atmak bir başkasına rahatını kaçıracak haber ver­mek ve davranışlarda bulunmaya, akciğere darbe almak kederli dertle­re düşeceğinize, akciğerin büyümesi mali durumun düzelmesiyle gelen mutluluk ve refaha işaret eder.”

Ebu Sait El Vaiz: “Akciğerin görülmesi işlerin bozu­lacağına, karaciğer görmek bolluk, bereket, ilim, irfan, hemen hemen her alanda başarıya, karaciğerin parçalanması çocuk hastalığına, ka­raciğerin dışarı çıkması, evladın ayrılmasıyla iş hayatının bozularak itibar görememeye, karaciğer almak birisinden fayda görmeye, karaciğer pişirmek, çocuk doğumuna ve bu doğumun iş hayatına şans getireceğine işarettir. Rüyanızda karaciğerinizin hasta olduğunu görmek sağlık sorunları ve genel anlamda sorunlarla karşılaşacağınızı gösterir. Hastalıklara karşı önleminizi almalısınız”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada ciğer görmenin psikanalizi: Fiziksel doyum ve maddi, “dünyevi” ihti­yaçları simgeler. Rüyada ciğer görmek içinize dert olan şeylere işaret eder.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın