Rüyada Dağ Görmek, Rüyada Karlı Dağ Görmek

Düşlerde görülen dağ, azmi, büyük idealleri, iktidarı ve şöhreti temsil eder. Rü­yasında dağa tırmandığını gören kimse, çok büyük bir emek ve­rerek bir idealini gerçekleştirir. Üstelik kendini dağın zirvesinde görürse, üstün başarılar ve büyük bir şöhret kazanır. Ancak dağ­dan yuvarlandığını görürse, büyük emeklerle ve zorluklarla elde ettiği her şeyi kendi hataları yüzünden kaybeder. Rüyada dağdan inmek de büyük bir başarısızlığa uğrayacağınıza işaret eder. Rüyada dağ görmek veya kendinizi dağ başında yalnız kalmış görmeniz, iş hayatında atılganlıklara, iyi düşünmeden yapılacak hareketlere kalkmamanız gerektiğine yorumlanacağı gibi, böyle hareket etmediğiniz takdirde bugünkü yaşantınızda bir gelişme­nin olacağına işarettir.

Rüyada Dağ Görmek

Rüyada dağları seyretmek, üstesinden gelmesi zor olan bazı işleri çözerek büyük bir ödül almak ve önemli insanlarla tanışmak anlamına gelir. Bir dağın tepesinde oturmak, hayatta istediğiniz her şeye sahip ol­manıza rağmen yalnız kalacağınızı; dağın eteğinde oturmak, güçlü insanlar tarafından kollanacağınızı; dağda orman yangını görmek, büyük bir felaketle karşılaşacağınızı anlatır. Rüyada dağda, tepede yürüdüğünüzü görmek: İş hayatınızda gözünüzün yükseklerde olduğuna işarettir.

rüyada görmek-diyanet rüya tabirleri-ne demek-diyanet ruya tabirleri-1001ruyaDiyanet ve İslami Rüya Tabirleri: Rüyada Dağ

İbn-i Şirin: “Bir dağın yerinden koptuğunu veya paramparça olduğunu görmek bü­yük bir devletin yıkılmasına ve insanlarının dağılmasına delalet eder. Eğer bir dağın kopup paramparça olmasına rüya sahibi neden olmuşsa, bir devletin yıkılmasının ve halkının dağılmasının sorumlusu da o olur. Rüyada faaliyette olan bir yanardağ görmek, önemli bir insanın vereceği sıkıntıya delalettir.”

Mağripli Cabir: Bir dağa ya da yüksekçe bir yere çıktığını görmek mu­radın gerçekleşmesi, ihtiyaçların karşılanması ve kendisine karşı gelen kimseye karşı zafer kazanmak demektir. Bunlar da muradına erememek, ihtiyaçlarını karşılayamamak, kendisine karşı gelene yenilmek demektir,” demiştir.

Danyal (a.s.): “Bir dağda bulunduğunu ve üzerinde bulun­duğu dağı da kendi mülkü zanneden kadir ve kıymeti yüce bir kimseye sı­ğınır. Bir rivayete göre kadir ve kıymeti yüce, adaletli bir meliğin himayesi altına girer. Bir dağa çıkarak tepesine ulaştığını gören heybetli ve azametli bir sul­tana yakın olur, kendisine yüksek mevkiler verilir.

Nabluslu Abdulgani: Dağ, şan ve yüksek mevki, katı kalpli, disiplinli, görüşünde isabetli, kararlı bir kimse, hatırı sayılır bir reis, saygıdeğer bir baba, büyük bir tüccar; tepesi yuvarlak ve yassı ise zengin ve katı kapli bir kadın, üzüntü ve keder, insanın çıktığı bir yolculuk ve verdiği bir söz ile ta­bir olunur,” demiştir.

Kirmani: “Bir dağa sahip olduğunu gören kalbi, kasları, itibarı ve şanı büyük ve güçlü olan bir kimseye arkadaş olur. Dağın çevresinde dolaştığını gören büyük bir kimseye bağlanır, onun sayesinde rütbe sahibi olur, şan ve şeref kazanır. Bir dağa dayandığını gören büyük bir sultana sığınır. Dağın üzerinde bulunduğu yeri güçlü ve sağlam gören padişah tara­fından büyük bir makam sahibi edilir, zenginse serveti artar, fakirse zen­gin olur ve durumu düzelir, bir korkusu varsa emniyet ve güven içinde olur.” demiştir.

psikolojik ve modern ruya tabirleri-rüyada görmek-ne demek-1001ruyaRüyada Dağ Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada dağ görmenin psikanalizi: Rüyalarda dağ, çoğunlukla aşılması gereken güçlü bir engelin varlığını gösterir. Dağa tırmanmak, güçlüklere meydan okuma potansiyelimizi ve hırsımızı ifade eder. Doruğa çıkmaksa, hedef ve amaçlarımıza ulaşma anlamına gelir. Rüyada bir dağın kenarında duran kişi, ciddi bir risk ya da tehlikeyle yüz yüze demektir. Bir dağa ya da tepeye çıkmak cinsellikle ilgili düşünülür ve seks arzularıyla açıklanır.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

“Rüyada Dağ Görmek, Rüyada Karlı Dağ Görmek” üzerine 4 yorum

  1. Rüyamda ofiste balkona çıkıyorum, karşıda üstünde dağınık halde ev olan yeşil güzel yüksek dağlar vardı ve baktıkça içimi açıyordu. Sonra sevdiğim kızı gördüm ama kız esmerleşip küçülüp çirkinleşmişti. Sevdiğimi söylediğimde ilk başta olmaz dedi ama sonra ikna oldu. Anlamı nedir acaba ?

    Yanıtla
    • Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Terfi edeceğinize, bütün yaşamınız boyunca sevgiyi ve mutluluğu bulabilmeniz için daha çok fazla çalışmanız gerektiğine işarettir…

  2. Rüyamda balkona çıkıyorum ama ofis dağın üzerindeymiş, karşıda da dağlar var ama hep ormanlıklarla kaplıydı. Sevdiğim kızı da esmer olmuş şekilde gördüm. Anlamı nedir acaba ?

    Yanıtla
    • Haldun Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Evinizde sakinlik ve huzurun yerleşeceğine, uğraştığınız ya da uğraşacağınız konularda daha çok başarılara uğrayacağınıza işarettir…

Yorum yapın