Rüyada Cuma Namazı Kılmak, Cuma Namazına Gitmek

Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Cuma Namazı Kılmak

🙂 Rüyada cuma namazı kılmak, günahlarınızdan arınmanız için sadaka vermek, hayır yap­mak, birkaç fakiri doyurmak gibi bir işaretin size verildiğine yo­rumlanır. Rüyada kendinizi Cuma namazı kılar görmeniz; ahiretinizi yaptığınıza, şimdiye kadar yaptığınız ibadetle­rin Allah indinde makbule geçtiğine yorumlanır.

😐 Eğer Cuma nama­zınızı herhangi bir yerde, meselâ kıbleden gayri bir yere doğru kılı­yorsanız, dinî kuralların hiçbirine önem vermediğinizi her yerde söyleyip bir nevî küfre sapacağınıza alâmettir. Vakitli vakitsiz cuma namaz kılmanız imân tazelemek gerektiğine işarettir.

Rüyada Cuma Namazına Gitmek

🙂 Belirli bir şekilde yaptığınız ve­ya yapacağınız bir hayrın mükâfatını göreceğinize işarettir. Her ne dileğiniz varsa kısa za­manda olacağına yorumlanır. Neşe ve sevincinizin daim olacağına, evlat ve iyalinizin hayrını göreceğinize işarettir. Cuma namazına gitmek günahlardan tövbe etmeye ve hem kendisi hem de ailesi için iyilikte bulunmaya işarettir. Rüyada Cuma namazına gittiğini görmek, sevinç ve mutlulu­ğa, müjdeli haberler almaya, zorlukların bitmesine, işlerin dü­zelmesine; Cuma günü Cuma namazını kıldığını görmek, yü­celiğe nail olmaya, rızkının bollaşacağına delalet eder.

😐 Cuma günü cenaze namazı kılmak, memleket büyüklerinden birinin oldu­ğu kadar, aileniz içinde veya yakın tanıdıklarınızdan sevdiğiniz ve itibar ettiğiniz yaşlı bir kimsenin vefat haberini alacağınıza delâlet eder. Abdestsiz Cuma namazı kıldığınız takdirde, size üzüntü verecek ve neticesi çok karışık bir olayla karşılaşacağınıza delildir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Sıkıntılı durumlardan kurtulmaya, rızkın artmasına mutluluğa işarettir. Rüyada görülen cuma günü nimete ve berekete işarettir. Zor işlerinde kolaylığa erer.

İmam Nablusi: “Dostları ile bir araya gelir. Hacca gider. Borçlarında azalma meydana gelir ve müjdeli bir haber alır. Rüyada cuma namazını kıldığını gören kimsenin arzuları yerine gelir. Gamdan ve kederden kurtulur.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada cuma namazı görmenin psikanalizi: Rüyalarımızda günlerden cuma olduğunun farkındaysak, bu, geleneksel düşünce uyarınca aşka ve şefkate ve ayrıca sosyalliğe ihtiyaç duyduğumuzu gösterir. Düşlerimizde öne çıkan cuma günü, zamanla ilgili bir uyarı da olabilir ve yerine getirilme­si gereken sorumluluklara ya da bazı fırsatlara dikkat çekebilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın