Rüyada Cin Görmek, İnsan Kılığında Cin Görmek

Rüyada cin görmek ölüm mü müjdeli haber mi? Rüyada cin görmek, insan kılığında cin görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Cin Görmek

🙂 Cinin iyisi; rızkın genişliğine ve cinlerin şerrinden emin olmaya delâlet eder. Bir kimse rü­yasında cinlerden birine Kur’an-ı Kerim öğrettiğini ve onların Kur’an dinlediğini görürse, bu rüya, rüya sahibinin reislik gibi yüksek makamlara çıkacağına delalet eder. Bir devlet yönetici­sinin rüyada bir cini tutup zincire vurduğunu görmesi, o dev­let adamının bir ülkeyi fethedeceğine işarettir. Rüyada cinlerin reislerini görmek, valilere, şeyhlere, ilim adamlarına ve hocala­ra delalet eder.

😐 Hayra alamet değildir. Genel olarak hileye, harama ve uğursuzluğa işaret eder. Böyle rüyaların üzerinde durulmamalı; hatta herkese de anlatılmamalıdır. Eğer bu tür rüyalar sıkça görülmeye başlanırsa, bir sıkıntıya delalet eder. Ruhsal dengenize dikkat etmenizde yarar vardır. Cin, hileci bir kimse olarak tabir edilir. Eve cinlerin girdiğini görmek, eve hırsız gireceğine ve za­rar vereceğine işaret eder. Bazen cinler, hokkabaz ve sihirbaz­lar olarak da yorumlanır.

Rüyada İnsan Kılığında Cin Görmek

😐 Rüyada insan kılığında cin görmek, sonu tehlikeli bir maceranın başlangıcında bulunduğunuza, bundan kendinizi korumanız ge­rektiğine işarettir. Rüyada insan kılığında cin görmek, cin tarafından sevilmek; sizi kıska­nan bir dostunuzun oyununa geleceğinize işarettir.

Rüyada Cin Musallat Olması

😐 Bir kimse rüyasında kendisine cinlerin musallat olduğunu görse; uzun bir süre tedavisini yapamadığı hastalığa yakalanır ve habis ruhlarla uzun bir süre uğraş­mak zorunda kalır. Korkmaya, musibetlerle kar­şılaşmaya ve uzun bir süre sıkıntılarla başbaşa kalmaya delâlet eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İmam Gazali: “Rüyada bir kimse kendisine cin çarptığını görüp rüyada korkarsa; ona haram mal isabet edeceğine, bu yüzden bugünlerde eline geçecek para ve malın nereden ve nasıl kazanıldığını araştırması yerinde olacağına işarettir.”

Ebu Sait El Vaiz: “Rüyada kendisini cin çarptığını ve aklı başından giderek yere yıkıldığını gören kimsenin, faiz ve haram yediğine veya büyü yaptığına ya da elinden malı giderek üzülüp kederleneceğine işarettir.”

Nablusi: “Rüyada bir kimse kendisine cin çarptığını görüp rüyada korkarsa; ona haram mal isabet edeceğine, bu yüzden bugünlerde eline geçecek para ve malın nereden ve nasıl kazanıldığını araştırması yerinde olacağına işarettir.”

Seyyid Süleyman: “Rüyada kendisini cin çarptığını ve aklı başından giderek yere yıkıldığını gören kimsenin, faiz ve haram yediğine veya büyü yaptığına ya da elinden malı giderek üzülüp kederleneceğine işarettir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada cin görmenin psikanalizi: Küçük şeytanlar ve cinler, yaşantımızda ortaya çıkan bir düzensizliğe ve bu düzensizliğin neden olduğu zorluklara, olumsuz koşullara işaret eder. Cinler aynı zamanda, kişiliğimizin olumsuz yönlerini ve özdenetim eksikliğimizi de vurgular.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın