Rüyada Çukur Görmek, Çukur Kazmak

Rüyada çukur görmek kısmet mi, ölüm haberi mi? Rüyada çukur görmek, çukur kazmak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Çukur Görmek

😐 Rüyada görülen çukur engeli ve sorunu temsil eder. Özellikle çukurlarla dolu bir yolda yürüdüğünü gören kimse, iş ve özel hayatında dikkatli olmalıdır. Çukur görmek her an büyük bir sorunla karşılaşabilir. Eğer ayağı çukura girerse, hayatını mutlaka bir düzene sokmalıdır. Çünkü bu rüya hatalı karar ve davranışlarınızın sizi zor du­rumda bırakacağını anlatır. Rüyayı gören çukura düşerse, sıkıntı­lı bir döneme girer. Rüyada çukurdan çıktığını gören sıkıntılı bir dö­nemi atlatır, ama etkisinden de uzun süre kurtulamaz.

Rüyada Çukur Kazmak

😐 Çukur kazdığını gören kişi, bencilliği yüzünden çok sevdiği bir insa­nın zarar görmesine neden olabilir. Çukur kazmak, içine düşmek ve orada kalmak, hayır ve rezalete uğramakla tabir edilir. Rüyada bir çukur kazdığınızı görmek; çok acı konuştuğunuza ve herkesin kusurunu yüzüne vurduğunuzdan dola­yı çok tenkide uğrayacağınıza işarettir. Rüyada çukur kazması, zorluk ve üzüntü ile tabir edilir. Rüyada çukur kazmak olmasını istediğiniz işlerinizin çıkmazlara saplanacağına ve bunları yoluna koymak için büyük gayretler sarf etmek zorunda kalacağı­nıza, boşboğazlığınız yü­zünden başınıza türlü işler açmakta olduğunuza, kötü bir komşunuz yüzünden mühim­ce bir zarara uğrayacağınıza işaret sayılır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Seyyid Süleyman: “Rüyada derin bir çukur içine düştüğünüzü görmek; sonunda geniş bir geçim içine gireceğine ve hayatının çok mutlu şekilde geçeceğine işaret sayılır. Rüyada çukur kazdığını gören kimse, insanların dedikodusu yüzünden bir sıkıntıya düşer. Rüyasında derin bir çukur kazdığını gören bir kimse, tahkir edilerek kuvvetten düşürülür. Bir kimse rüyada derin bir çukur kazdığını görse, rüya sahibinin topluluk içinde hakarete uğrayacağı ya da aldatılarak malını kaybedeceğine işaret sayılır.”

Kirmani: “Bir kimse kendini rüyasında çukura düşmüş görse, düşmanlarının kendisine fenalığı dokunur. Derin bir çukur içinde gittiğini gören kimseye, sonunda genişlik ve güzel bir geçim veya bir güçlük, bir keder isabet eder. Rüyada görülen çukur kıskançlıktır. Çoğunlukla komşuyu, kar­deşi veya bir, arkadaşı çağrıştırır. Ayrıca, bir tehlikenin yaklaştığına işaret eder. Bazan da, hakarete uğramaya, aldatılmaya yorumlanır.”

Ebu Sait El Vaiz: “Kuyu kazdığını gören, katı kalpli birinden yardım bek­ler. Dağda kazı yapmak ise münafık bir adamla işe te­şebbüs etmektir. Saman yığınını kazan, başladığı işten mal kazanır. Açtığı çukuru dolduran başladığı işten vazgeçer. Bir yolu yıkmak, günah işlemeye işarettir. Bir kanalı dol­durup köprü yapan, israftan kaçınır. Bir kuyu yıkan, bir zindanı tahrip ederek içindekilerin kurtulmalarına vesile olur. Birini içine atmak için bir çukur ve­ya kuyu kazdığını gören bir hile ve aldatmaya başvurur ve sonunda ken­di kendini aldatmış olduğunu görür.”

Nablusi: “Rüyada çukur görmek hayırla yorumlanmaz. Rüyada bir çukura düştüğünü ve bütün çabaya rağmen çıkamadığını görmek, rüya sahibinin kıskanıldığına hükmedilir. Bir kimse gördüğü çukuru doldurmak ister dolduramazsa, ve bu çukur kendi kapısının önündeyse, o kişinin ailesinden zarar göreceğine işaret sayılır. Gördüğü çukur eğer komşusunun bahçesinde ise, rüya sahibinin komşusu tarafından zarar göreceğine hükmedilir. Rüyasında birini içine atmak için çukur veya kuyu kazan bir konuda hile yapar ama o hile sonra kendisine zarar verir. Birine zarar vermeyi düşünmeksizin kuyu kazmak, evliliğe işarettir. Rüyanızda çukur gördüyseniz, boşboğazlığınız yüzünden etrafınızca azarlanacağınıza, düşünmeden girdiğiniz bir işten dolayı para kaybına uğrayacağınıza, olmasını istediğiniz bir işiniz olmayacağına işarettir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada çukur görmenin psikanalizi: Rüyada bir çukur görmek ya da bir çukura düşmek, ger­çek yaşamda kendinizi tuzağa düşmüş ve eli kolu bağlanmış his­settiğinizi ortaya koyar. Çoğunlukla, yakınlarınızın ve sevdikleri­nizin sizi ihmal ettiğini ve yalnız bıraktıklarını düşündüğünüzü gösteren çukur simgesi, çaba harcamanız ve kendinize güvenme­niz yolunda yapılmış bir içsel uyarı da olabilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın