Rüyada Çeyiz Görmek, Çeyiz Sandığı Görmek

Rüyada çeyiz görmek ölüm haberi mi yoksa bol para veya çocuk mu? Rüyada çeyiz görmek, çeyiz sandığı görmek, çeyiz almak, çeyiz hazırlamak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Çeyiz Görmek

🙂 Çeyiz görmek kısmeti temsil eder. Rüyada çeyiz görmek evli bir ka­dın için, bir yakınını evlendirmek ya da aileye gelecek toplu bir paradan pay almak; evli bir erkek için, sürpriz bir gelir ka­pısı; bekar bir erkek içinse, evlilik teklifinde bulunmak anla­mına gelir.

Rüyada Çeyiz Sandığı Görmek

🙂 Rüyasında çeyiz sandığı gören genç bir kız yakın zamanda evlenir. Hatta evlilik hazırlıkları içinde de olabilir. Çeyiz sandığı sevi­nilecek büyük bir kısmeti anlatır. Rüyada çeyiz sandığı görmeniz, evinize yeni eş­ya geleceğine alâmettir.

Rüyada Çeyiz Almak

🙂 Düşte bir gelinin çeyiz aldığını görmek; kısmet ve baht açıklığıyla yorumlanır. Kendi çeyizini aldığını görmek; bir aşk macerasına atılacağına işarettir. Bekâr bir kimsenin rüyasında çeyiz aldığını görmesi; kısmetinin açılmasına, yakın bir zamanda evlenmesine delâlet eder.

Rüyada Çeyiz Hazırlamak

🙂 Çeyiz hazırlamak; eve yeni eşyalar almaya yahut başka­sından gelecek hediyelere tabir olunur. Çeyiz hazırlamak, yolculuktur. Çeyiz hazırlamak askerlik çağma gelmiş biri için askere gitmeye; memur için başka bir yere tayin edilmeye işarettir.

Rüyada Çeyiz Alışverişi Yapmak

🙂 Rüyada çeyiz alışverişi yaptığını görmek, evden taşınmaya işarettir. Çeyizinizi hazırlamak için alışveriş yaptığınızı görmek ailenizde düğün olacağının veya yeni bir bebek geleceğinin habercisidir. Çeyiz alışverişi veya çeyizinizi düzmeniz maddi açıdan önemli değişiklikler yaşamayacaksınız.

Rüyada Çeyiz Sermek

😐 Biri rüyada çeyiz serdiğini görürse, evlilik son anda gerçekleşmeyebilir. Çünkü bu rüya hiç beklemediğiniz bir şekilde aldatılacağınıza işaret eder. Çeyiz serdiğini görmek; nişanın bo­zulmasına, evli ise boşanmaya, serbestse âşığının kendisini terk etmesiyle yorumlanır.

Rüyada Çeyiz Bohçası Görmek

🙂 Rüyada çeyiz bohçası görmek birine yardım edeceğinize işarettir. Çeyiz bohçası evleneceğinize ve bunun size mutluluk getireceğine işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Rüyada çeyiz görmeniz, çeyiz dizmeniz; Evinize yeni eşyalar alacağınıza, birinden size hediyelik eşya geleceğine işarettir.”

Ebu Sait El Vaiz: “Çeyiz görmek sağlığa ve yeni eşyalara işarettir. İyi niyetlili­ğinizin saflığa yorulmasından dolayı etkileneceğinize ve zarara uğrayacağı­nıza işarettir. Ummadığınız bir şekilde kandırılacağınıza işarettir.”

Nablusi: “Rüyada çeyiz dost görünen ancak arkanızdan konuşan düş­manlarınızın kötü duruma düşeceklerine işarettir.”

İsmail El Eş’as: “Rüyada görülen çeyiz, bekarların evlenmelerinin zor olacağına fakat sonunun evlilikle biteceğine işarettir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada çeyiz görmenin psikanalizi: Evlilikle ilgili bir simge olan çeyiz, rüyalarda da evlilik dü­şünceleriyle ilgilidir. Rüyanızda bir sandığa çeyizinizi yerleştirdiğini­zi gördüyseniz, bu, aşk yaşamınıza ilişkin duygu ve düşüncelerini­zi başkalarından gizlediğinizi gösterir. Bunun tam aksine, çeyizleri­nizi sandıktan çıkardığınızı görmeniz, aşka ilişkin sırlarınızı yakınla­rınıza ve çevrenizdeki diğer insanlara açıklamanız; farklı bir yo­ruma göre de evlilik yolunda adım atmanız olarak yorumlanır.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın