Rüyada Çörek Görmek, Çörek Yemek

Rüyada çörek görmek iyilik mi çocuk mu? Rüyada çörek görmek, çörek yemek, çörek yapmak, farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Çörek Görmek

🙂 Çörek görmek aşk ve evlilik hayatınızda mutlu olduğunuza işaret eder. Çörek yağ ve yumurtadan yapılmışsa daha makbuldür. Bir tek çörek görmek, bir evlat demektir. Rüyada çörek görmek; uzun yolculuğa, güçlüklerin üstesinden gelmeye ve kolaylığa delâlet eder. Tepside bir sürü çörek, nimet ve rızık şeklinde tabir edilir.

Rüyada Çörek Yemek

🙂 Rüyada çörek yemek, evinize kısmetli bir kimsenin geleceğine ve sizin bundan memnun kalacağınıza işarettir. Düşte çörek yediğinizi görmek; sonu kârlı bazı iş­lere girişeceğinizi gösterir.

Rüyada Çörek Yapmak

🙂 Çörek yaptığınızı görmeniz bolluğu ve bereketi, eve gelecek değerli bir misafiri, isabetli bir karar vererek kazancınızı artıracağınızı anlatır. Çörek yaptığını görmek; kısa bir süre için yetecek mala, beklenmedik bir yerden gelecek rızka ve nimete işaret eder. Rüyada kendini çörek yapıyor görmek, evlilik haya­tında fevkalade mutlu olacağınızı gösterir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Çörek rüyası nimet ve menfaate delalet eder. Çörek yağ ve yumurta ile yapılmışsa daha hayırlıdır. Çörek yumuşak olur­sa rahatlıkla, yani zorlanmadan elde edilen nimete, kuru ve katı olursa sı­kıntı ve zorluklarla kazanılan mala işarettir.”

Nablusi: “Bir tek çörek görmek bir evlada işarettir. Çöreği parçaladığını görmek bir topluluğa erzak, yani yiyecek dağıtmak anlamı­na gelir, demişlerdir. Börek rüyası da çörek rüyası gibi yorumlanır. Çörek yediğini gören değişik yerlerden hayır ve menfaat görür. Rüyada çörek görmek mal ve menfaattir. Fakat kuru ve katı çörek, zorlukla elde edilen ni’mettir. Görmek ya da yemek evinize gelmesinden memnunluk duya­cağınız bir insanla tanışacağınıza işarettir.”

Seyyid Süleyman: “İster yumuşak olsun ister sert undan yapılan her şey hayır, nimet, menfaat, mal ve bereket demektir, çünkü ekmek ve benzeri gıda madde­leri insanın yaşamını sürdürmesi güç kazanması, ibadet ve taatlerini yeri­ne getirmesi için gereklidir. Bir rivayete göre undan yapılmış her şey ilme ve İslama delalet eder. Bu yüzden ekmek ve undan yapılmış gıda madde­lerini görmek ve özellikle yemek iyidir. Rüyada çörek yediğinizi görmek; sonu kahır dolu bazı işlere girişeceğinizi gösterir.”

Ebu Sait El Vaiz: “Rüyada kendini çörek pişiriyor görmek evlilik hayatın­da çok mutlu olacağınızı gösterir. Rüyada çörek yediğini görmek, kısa süreli faydalara işarettir. Bazen bu rüya, hiç ummadığı yerden eline geçecek mala da delalet eder. Rüyada çörek görmek; kısmetinizin darlığına, evinizde bir misafirinize çörek ikram ettiğinizi görmek; kısmetinizin açılacağına işarettir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada çörek görmenin psikanalizi: Çörek görmek yaşamımızı zen­ginleştirecek küçük mutluluklara ve olumlu gelişmelere dikkat çeker. Düşlerde görülen çörek aynı zamanda ailevi huzuru ve aşk ilişkilerindeki uyumu da vurgular.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın