Rüyada Cinayet Görmek, Cinayet İşlemek

Rüyada cinayet görmek felaket mi lanet mi? Rüyada cinayet görmek, cinayet işlemek farklı anlamlara gelmektedir. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami rüya tabirleri yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Cinayet Görmek

🙂 Eğer kendini savunmak için cinayet işlediğini görürse, iş hayatında emin adımlarla yükselir. Yalnız cinayet rüyalarında kan görülürse, rüya yorumlanamaz. Cinayet sanığını mahkeme huzurunda görmek ise; evinizdeki sükûn ve huzurun teessüs ederek rahat yaşa­manıza işaret sayılır. Bazen rüyayı görenin arzusuna nail olacağına delalet eder. Rüyada birini öldürdüğünü görmek, uzun ömre işarettir.

😐 Genelde cinayetle ilgili rüyalar, izlenen filmlerin, okunan kitapların ve gerçek cinayet olaylarının etkisi altında kalındığı için görülebilir. Ancak böyle bir etkilenme söz konu­su olmadığı halde cinayet işlendiği görülürse, başınıza durup dururken ilginç ve tuhaf bir olay gelebilir. Bu rüya aynı zaman­da dikkatli olmanız, her işe karışmamanız gerektiğine dair bir uyarıdır. Cinayet işlediğini gören, gözünü karartarak hayatında köklü değişiklikler yapar. Rüyada cinayet işlemek, bir yakınınıza ve kom­şunuza zarar verecek bir kimsenin hasta haberi ile karşılaşaca­ğınıza alâmettir.

Rüyada Cinayet İşlemek

🙂 Rü­yada bir cinayet işlemek, dikkatlilik ve iyilikseverlikle ta­bir edilir. Meslek hayatınızda hiç bek­lenmedik zamanlarda vuku bulan şaşırtıcı gelişmelerin habercisidir. Rüyada birini öldürmek kendi tasavvurlarına iştirak etmediğiniz için aleyhinize cephe almış olanların hücumlarından hiçbir suretle zarar görmeyeceğinizi ifade eder. Mesleğinizde sizi mühim bir terfi beklemekte olduğuna işarettir.

😐 Rüyada bir cinayet işlediğini görmek; evinizde bir hırsız­lık olacağına, elinize ge­çecek bir serveti ailenizden gizleyeceğinize, hırsızlığı haber alacağınıza işaret eder. Sıkıntılı günlerinizin biraz daha uzayacağına işarettir. Rüyada cinayet işlemek, kötü bir iş ile tabir olu­nur. Rüyanızda cinayet işlediğinizi görmek telafisi olmayan sonuçlara sebep olacak kötü bir duruma düşeceğinizi ve size acı verecek şeyler yaşayabileceğinizi gösterir. Her halükârda, rüyanızda cinayet işlediğinizi gördüyseniz alacağınız kararlarda ihtiyatlı olmalısınız çünkü temkinli olmamanız durumunda planlarınız sekteye uğrayabilir. Bu rüya kötü şansın ve talihsizliklerin habercisidir. Kendi iş yeriniz­de hasmane muhalefetle karşılaşacağınızı ve bu muhalefe­ti yenmeniz icap ettiğini gösterir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Birini öldürdüğünü gören, öldürdüğünü gördü­ğü kişiye iyilik ve yardım eder. Bir topluluğun kendisini zulmederek öldür­düklerini gören kimseye sultan veya ona vekalet edenler tarafından iyilik ve yardımda bulunulur. Bir kimseyi zulmederek öldürdüğünü gören asi ve ken­dine zulmedici olur ve Allah da onun başına bir bela gönderir.”

Mağripli Cabir: “Çocuğunu öldürdüğünü görene Allah helal rızık nasip eder. Bir rivayete göre mal ve dünya zenginliği için çocuğuna zulmeder. Birini öldürdüğünü ve öldürülen kişinin cesedinden kan aktığını göre­nin eline mal geçer. Eğer kan akmazsa eline mal geçmez.”

Nabluslu Abdulgani: “Cinayet işlediğini görmek suç ve günah işlemek anlamına gelir. Kendi kendisini öldürdüğünü gören nasuh tövbe­siyle tövbe eder. Yani bir daha suç işlememek üzere tövbe eder. Birini öl­dürdüğünü gören büyük bir günah işler. Öldürdüğünü gören çok yaşar ve büyük iyilikler görür.”

İbn-i Şirin: “Bir devlet yöneticisinin, halkını, boyunlarını vurmak suretiyle öldürtmesini gör­mek, balkın zulmünden kurtularak hürriyetine kavuşmalarına, hükümetten iyilik görmelerine işarettir. Birini boğazını kesmeyerek öldürdüğünü görmek, öldürülenin iyilik ve fayda elde etmesine delalet eder. Bir nefsi öldürdüğünü gören üzüntü ve kederden kurtulur.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada cinayet görmenin psikanalizi: Bir eylem olarak cinayet, rüyalarda kişisel doğa­mızın, karakterimizin içinde var olan, ancak bizim onayladığımız ve rahatsız olduğumuz bir parçanın varlığını belirtir. Dolayısıyla cinayet ve onun faili olan katil, modern yaklaşıma göre, bu tür huy ya da karakter özelliklerimizi kontrol etme ya da baskı altı­na alma güdümüzü simgeler. Eğer bir katil tarafından saldırıya uğ­rayan bizsek, hayatımızın ve kişilik yapımızın içinde bizi rahatsız eden, ürküten, başımıza olumsuz işler gelmesine neden olacağını düşündüğümüz bir şeyler var demektir.

Bu bizim tanık olduğumuz bir cinayetse, bu durumda öldürülen kişinin kimliği ve neyi temsil ettiği saptanmalıdır. Öldürülen tanıdığınız bir insansa, onunla ilgili bazı kuşku ve rahatsızlıklarınız olduğu söylenebilir. Saldırıya uğra­yan anonim bir kişilikse, giysisi ve rüyada üstlendiği “rol”, onun simgelediği şeyin ne olduğunu anlamamıza yardımcı olabilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın