Rüyada Çorap Görmek, Rüyada Çorap Giymek, Çorap Almak

Düşlerde görülen çoraplar farklı anlamları temsil eder. Rüyada çoraplar çıkartılırsa, sıkıntı sona erer ve rahatlanır. Rüyada çorap yıkamak, kısa zamanda kötüye giden işleri düzeltmek; rüyada çorap almak, bir hatanın cezasını çekmek; çorap hediye etmek, bir başkasının neden olacağı sıkıntı; çorabın kaçması, ilişkilerdeki hatalı tutumun yol açacağı sıkıntıdır. Yalnız ince çorap giymek bir kadın için, güzel bir kısme­tin haberini alır.

  • Rüyada dar küçük çorap giymek, sıkın­tıya düşmek olarak yorumlanır.
  • Rüyada renkli çorap giymek, kolaylıkla atlatılacak bir sıkıntıya;
  • Rüyada eski çorap, bir süredir devam eden bir sıkıntıya;
  • Rüyada yırtılmış, delik çorap, geçmişte kaldığı düşünülen bir meselenin yaratacağı sıkıntıya;
  • Rüyada yamalı çorap, maddi sıkın­tıya;
  • Rüyada kirli çorap, kendinizin neden olacağı bir sıkıntıya işaret eder.

Rüyada Çorap Görmek

Ayağınızda çorap görmek, bir ayıbı gizlemeye çalışmak ve bundan sıkıntı duymaktır. Ancak güzel bir bacağı ço­raplı görmek, cazip bir teklif almaktır. Rüyada çorap görmeniz; size oynanan bir oyunu (dalevereyi) fark edeceğinize, ortalıkta dolaşan bir dedikoduya adı­nızın da karışacağına alâmettir. Rüyada çorap ördüğünü görmek, birisine bir oyun yapacağınıza yorumlanır.

rüyada görmek-diyanet rüya tabirleri-ne demek-diyanet ruya tabirleri-1001ruyaDiyanet ve İslami Rüya Tabirleri: Rüyada Çorap

ABDULGANİ NABLUSİ: Siyah çorap görmek ve giymek zenginlerden muhteşem bir kadınla evliliğe; beyaz çorap görmek ve giymek güzel bir kadınla evliliğe; kırmızı çorap görmek ve giymek görgülü bir kadınla evliliğe; yeşil çorap görmek ve giymek namuslu ve kapalı bir kadınla evliliğe, nakışlı çorap görmek ve giymek değişik birçok haslet ve meziyetlere sahip bir kadınla evlenmeye delalet eder.”

KİRMANİ: “Çorabını bir yere düşürdüğünü ve oradan çıkaramadığını, bu yüzden yalın ayak yürümek zorunda kaldığını görmek hüzün ve keder sahibi ol­maya, gördüğü saygı ve hürmetin azalmasına, bir rivayete göre eşinin ölü­müne işarettir. Bir tek çorap giyip onunla yürüdüğünü görmek niyetlendiği yolculuğu tamamlayamamaya delalet eder. Eski çorap görmek yeni çorap görmekten iyidir.”

psikolojik ve modern ruya tabirleri-rüyada görmek-ne demek-1001ruyaRüyada Çorap Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada çorap görmenin psikanalizi: Düzenlilik, dağınıklık, pasaklılık ya da titizlik gibi niteliklerimizi (çorapların durumuna göre) vurgular. Düşlerimizde giydiğimizi gördüğümüz çoraplar, fiziksel gücümüzün yerinde olduğunu; duygusal olaraksa beğenilmeye ihtiyaç duyduğumuzu gösterir. Rüyada giydiğimiz çorabın kaçtığını veya yırtıldığını görmemiz, geleneksel yorumlarda aşka ilişkin düş kırıklığı hissinin simgesidir. Çok ince ipek görünümlü çorap görmek, çekicilik unsuru olarak değerlendirilir ve yine baş­kalarının beğenisini toplamak istediğimizi gösterir. Rüyada siyah renkli ço­rap gizem, beyaz çorap çekicilik ve kırmızı çorap da aşk simgesi olarak yo­rumlanır.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın