Rüyada Çivi Görmek, Çivi Çakmak

Rüyada çivi görmek bol para mı ölüm haberi mi? Rüyada çivi görmek, çivi çakmak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Çivi Görmek

🙂 Bir tahtadan çivi söktüğünü görmek ise; tahindeki ak­siliğin nihayet bulduğuna ve kısmetinin açıldığına işaret sayılır. Sevinçli bir haber almakla tabir edilir.

😐 Yamulmuş veya ucu kırık çivi toplumun gözünde küçük düşmenize neden olacak asıl­sız dedikodulara, itibarınızın zedelenmesine, iş ve özel hayatı­nızda zor bir döneme “gireceğinize işaret eder, bekarlar için bu rüya aşk açısı çekmek anlamına da gelir. Eğilmiş çivi, iftiraya uğ­ramak; paslı çiviyse, geçmişte kalmasına rağmen hatırlandıkça acı veren kötü bir olay olarak yorumlanır.

Rüyada Çivi Çakmak

🙂 Çivi çakmak bir konuda önlem alacağınızı işaret eder. Rüyada çivi çakmak, evinize temelli bir misafir geleceğine, sizden hiç ayrılmayacağına işarettir. Çivi çakmak, kardeş, evlat, vefalı dost ve evlenmekle tabir edi­lir.

😐 Paslı veya ucu kör çivi çakmak, uzun sü­re kalacak bir misafiri ya da tekrarlanacak bir hatayı, bir işte başarı sağlayacağınız halde üzüleceğinizi işaret eder. Paslı çivi çakmak bir yakınınızla yapacağınız tatsız bir tartışmayı anlatır. Rüyada çürük bir tahtaya çivi çakmak; şöhret mevzuunda noksanlığa delâlet eder. Birisinden çivi çaktığınızı görmek; işinin muvakkaten bozulacağına işaret eder. Özellikle maddi konular için kötü­ye işarettir, ticari işlerinizin kötü gide­ceğini ve büyük maddi kayıplar yaşaya­cağınızı gösterir. Duygusal alanda baş­ka insanların düşüncesizliğinin kurba­nı olacağınıza işarettir. Çivi çakmak, geçici bir sıkıntı ve tasaya işaret eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Çivi görmek din ve dünya şerefinde kararlılığa delalet eder. Elinde demirden bakırdan, altından, gümüşten, dökmeden, kemik­ten veya ağaçtan bir çivi olduğunu ve onu yere çaktığını gören ya evlenir ya da sadık bir dost edinir. Çaktığı çivinin çakıldığı yerde sapasağlam dur­duğunu görmek muradına ermeye, emellerinin gerçekleşmesine delalet eder. Bir tahta veya direğe bir çivi çaktığını gören münafık (iki yüzlü) ve yalancı birinden bağlılık ve güven ister.

Rüyada çivi görmek; uzun zamandır haber alamadığınız bir yakınınızdan mektup alacağınıza veya batak bir paranızın elinize geçeceğine işarettir. Evinize uzun bir müddet için misafir geleceğine, ya da şahsınıza, kişiliğinizi ve itibarınızı zedeleyecek derecede asılsız dedikodular yapılaca­ğına işarettir. Çalıştığınız işte başarılı olduğunuza ancak bunun karşılığını alamayacağınıza boş yere yorulacağınıza işarettir. Bir düşmanınız tarafından asılsız iftiralara uğrayacağınız anlamına gelir.”

Mağripli Cabir: “Eğer görülen çivi, dökme veya demirden ise rüya sa­hibinin işleri ters gider, ağaçtan veya kemikten ise kuvvete, iyi durum ve fiillere delalet eder. Elindeki demirden çiviyi bir yere çaktığını görenin ya bir oğlu olur, ya ilim ve hikmet öğrenir ya da alim ve hakimleri sever ve on­larla arkadaş olur. Yere altın veya gümüşten bir çivi çaktığını gören zen­gin olur, ticaret ve sanatıyla para kazanır.”

Ebu Sait El Vaiz: “Çivi, halife veya emirle tabir olunur. Rüyada çivi görmek, çivi çakmak; büyük bir ihtimalle bir çocuk sahibi olacağınıza, bir misafirinizin size gelerek uzun müddet kalacağına işarettir. Rüyaşmda çivi bulduğunu gören, çok iyi bir dost edinir. Yere çivi çaktığını gören evlenir. Arkasına çivi çakıldığını görenin şan ve şerefi yeryüzünü tutacak dindar ve kudretli bir oğlu olur. Çaktığı çivinin sağlam durduğunu gören muradına kavuşur.”

Cafer Sadık (r.a.): “Çivi rüyası dört şekilde tabir olunur, demiştir: Kar­deş, evlat, sadık dost, evlilik. Rüyada çivi görmek, çocuk, samimi dost, erkek kardeş veya bekar kimse için evlenmekle tabir olunur. Rüyada çok çivi görmek, menfaat ve maddi-manevi güce işaret eder. Bazen bu rüya, kötü niyetli topluluk içinde bulunup sohbetlerde bulunmaya işarettir. Çivi bulduğunu gören bir kardeş bulur. Duvara çivi çaktığını gören kardeşini yerinde ve evinde tu­tar. Yere çivi çaktığını görenin kardeşi evlenir. Sırtına çivi çakıldığını gö­renin iyi ve saygıdeğer bir oğlu olur ve adı da ebediyete kadar baki kalır.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada çivi görmenin psikanalizi: Gerçek yaşamda olduğu gibi, rüyalarda da bağlantının, bağlan­tı kurmanın, birleştirmenin simgesidir. Aynı zamanda fiziksel dün­yanın gerçekliğini, dünyevi ilişkileri çağrıştıran bir obje olduğu söylenebilir. Eğer çivi kullanarak ahşap parçaları birbirine çakıyor ve birleştiriyorsanız, yaşamınızda doğru ilişki ve doğru bağlantıları gerçekleştirme gücüne sahip olduğunuzu düşünüyorsunuz de­mektir. Belki de, şu sıralarda bu yeteneğinizden yararlanarak bir şeyler yapmanız; yaşamınızda “sağlam” olmadığından kaygı duydu­ğunuz, yolunda gitmeyen işlere müdahale etmeniz gerekmekte­dir. Eğer rüyada çiviler bedeninize batıyorsa, dış dünyanın maddi ko­şullarının sizi yıpratmakta ve acı vermekte olduğu söylenebilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın