Rüyada Cin Görmek, Rüyada İçine Cin Girmesi

Düşlerde cin görmek, hayra alamet değildir. Rüyada cin görmek, sonu tehlikeli bir maceranın başlangıcında bulunduğunuza, bundan kendinizi korumanız ge­rektiğine işarettir. Rüyada cin ve peri görmek, tehlikeli maceralara atılıp her bakımdan çökeceğinize işarettir. Düzenbaz bir kişiye işarettir. Rüyada içine cin girmesi, helal olmayan bir mal edinilmesine, büyülerle uğraşılmasına işaret eder.

Rüyada Cin Görmek

Rüyada görülen cinler genel olarak hileye, harama ve uğursuzluğa işaret eder. Böyle rüyaların üzerinde durulmamalı; hatta herkese de anlatılmamalıdır. Eğer bu tür cin rüyaları sıkça görülmeye başlanırsa, ciddi bir sıkıntınız var demektir. Ruhsal dengeniz alt üst olabilir; hatta büyük bir bunalıma girebilirsi­niz. İşinin ehli insanlardan yardım almanız yararınıza olur.

 • Cini yanı başında görmek: Hüsra­na uğramak anlamına gelir.
 • Kendini cin olarak görmek: Düzenbazlığın artmasına işarettir.
 • Cinden yardım istemek: Türlü maceralara karşı istek­li olduğunuz anlamına gelir.
 • Evde cin görmek: Eve ve mala kötülük gel­mesine yorumlanır.

Diyanet ve İslami Rüya Tabirleri: Rüyada Cin

İbn-i Sirin’e göre:Rüyada cin görmek, başına kötü olaylar gelse de bundan zarar görmez.”

Kirmani’ye göre:Rüyada içine cin girmesi, kendisine düşman olan kişilerin kötülüklerinden emin olur. Allah ona ince bir anlayış ve faydalı bir zeka İhsan eder.

Cafer-i Sadık’a (r.a.):Düşlerde görülen cinler, şeytanın ve insanların kötülüklerinden emin olup keskin bir zeka ve ince bir anlayışla meşhur olur ve bu durum­dan da yararlanır.

Abdulgani’ye göre:Cin görmek, geçim sıkıntısı çekerse de sonunda bolluğa ve ge­nişliğe kavuşur. Zalimlerle uğraşır, cin şerrinden emin olur ve koru­nur. İnsaflı ve vicdanlı olup adaletten şaşmaz.”

Rüyada cin görmek

psikolojik ve modern ruya tabirleri-rüyada görmek-ne demek-1001ruyaRüyada Cin Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada cin görmenin psikanalizi: Küçük şeytanlar ve cinler, yaşantımızda ortaya çıkan bir düzensizliğe ve bu düzensizliğin neden olduğu zorluklara, olumsuz koşullara işaret eder. Cinler aynı zamanda, kişiliğimizin olumsuz yönlerini ve özdenetim eksikliğimizi de vurgular. Şeytan veya cin görmek, geleneksel yaklaşımlarda bir nefret ve kötülük simgesi olarak değerlendirilirler.

Rüyalarda da bu anlayış doğrultusunda yorumlanan cin, modern yaklaşımlara göre kişiliğimizdeki olumsuzlukların, kötü yanlarımızın temsilcisidir ve bunlardan kurtulma isteğimizi, aynı zamanda da bu olumsuz niteliklerimizin bizde yarattığı korkuyu ifade eder. Bazen de cin, öfkeyi ve il­kel duygularımıza yenik düşmekten duyduğumuz sıkıntıyı simge­ler

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

“Rüyada Cin Görmek, Rüyada İçine Cin Girmesi” üzerine 3 yorum

 1. Merhaba ben ruyamda benim icime cin giriyo diye goruyom yani simdi ben mutsuz ve cokecekmiyim bide bana buyumu yapiyolar

  Yanıtla
 2. merhaba
  rüyamda bir baharatçıya gidiyorum baharat istiyorum hepsini bir poşete dolduruyor. Bir demette mor kurumaya yakın çiçek koyuyor. Parasını uzatacam yanındaki ondan para alma diyor. Parayı almıyor en son diyorum ne kadar peki 2 TL diyor 5 TL veriyorum sonra üstünü alırım diyorum. Ardından bizim eve bi abla geliyor güya cinleri var bana diyor ki sen aslında cinlerle evlisin 5 tanede çocuğun var .diyorum abla başka bişey var mı .evin ortasına oltayı atıyor güya hafif su var ben diyorum sanki evde balık mı olacak bi daha bakıyorum bir tane istavrit vurmuş oltaya kaldırıyor onu diyorum ki o benim olsun orda uyandım

  Yanıtla
  • gül Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Yalanlara inanmamanız gerektiğine, dertlerinize dermanlar bulacağınıza, dileklerinizin kabul olmasına, bir işe girmeye işarettir…

Yorum yapın