Rüyada Ceylan Görmek, Ceylan Yavrusu Görmek

Rüyada ceylan görmek bol para mı ölüm haberi mi, yoksa evlilik mi? Rüyada ceylan görmek, yavru ceylan görmek farklı anlamlara gelmektedir. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami rüya tabirleri yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Ceylan Görmek

🙂 Ceylan görmek aşkı, sevgiyi ve mutluluğu temsil eder. Rüyasında ceylan gören, aşık olacağı biriyle tanışır. Rüyada ceylan görmek evliler için bu rüyanın anlamı, sevgi bağının güçlenmesidir. Ceylanı eliyle okşamak veya sevmek, bekarlar için aşk evliliği; evliler için, yuvayla ilgili güzel bir kıs­met ya da hayırlı bir çocuğa sahip olmak anlamına gelir. Rüyada ceylan görmek; aile içindeki mut­luluğa, beraber yaşadığınız insanlar arasında sevilip sa­yılmaya delâlet eder.

😐 Ancak koşan bir ceylan, karşılıksız aşka, tek taraflı sevgiye işaret eder. Cey­lan avladığını ya da öldürdüğünü görmek, gizli saklı yapılan bir işle ilgili pişmanlık duymaktır. Rüyada ceylân görmek, hiç beklemediğiniz bir kadın veya kızla evlenmenizin kararlaştırıldığına tanık olacağı­nıza, küçük bir aşk macerası geçireceğinize yorumlanır. Rüyada ceylan görmek; alakadar olduğun bir kimseye dair evlenme, ölüm veya mühim bir haberin alınacağına işarettir.

Rüyada Yavru Ceylan Görmek

🙂 Yavru ceylan görmek; düşmanı tarafından hileye uğramaya ve aldatılmaya da tabir olunur. Ceylan yavrusu güzel biriyle evleneceğinize, fakat bu birleşmede umduğunuz saadeti bulamayacağınıza işaret eder. Yavru ceylan mutlu günlerinizin artarak devam edeceğine işaret eder. Yavru ceylan görmek üzüntülü geçen hayatınızın daha uzun müddet devam edeceğine işaret eder. Sürü halinde yavru ceylan görmek birçok yeni iş ve meselelerle karşılaşarak bunları halletmekte güçlük çe­keceğinize delil sayılır.

😐 Rüyada yavru ceylan görmek, güzel bir hizmetçiye işa­rettir. Güzel bir kadından gelecek nime­te delalettir. Rüyada yavru ceylan görmek, evlenmekle tabir edilir. Siyah gözlü yavru bir ceylan görmek hiç ummadığınız biriyle evleneceğinize ve bu birleşmenin si­ze büyük mutluluk getireceğine işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Bir ceylan yakaladığını gören gayet güzel bir kadınla evle­nir. Bir ceylan kestiğini gören bakire bir kızla evlenir. Ceylanı yüzdüğünü gören güzel bir kişiyle ilişkiye girer. Ceylan eti yediğini gören, bir kadın yü­zünden üzüntü ve kedere düşer. Bir ceylan yavrusu tuttuğunu gören gü­zel bir çocuk sahibi olur. Ceylan derisi yüzmek zinadır. Sonu hüsran olan karşılıksız aşka yorumlanır.

Cafer-i Sadık: “Ceylan dört şekilde tabir olunur, demiştir: Eş, ca­riye, evlat ve kadın sayesinde elde edilen şey. Rüyasında bir ceylanı öldürdüğünü gören kimse, bir kadın sebebiyle üzüntü ve sıkıntıya düşer. Güzel bir kadının temsilcisidir. Etini yiyen güzel bir kadından menfaat sağlar, taş atan ise karısını boşar. Ceylan yavrusu tutanın, güzel bir evladı olur. Evlilik, mutluluk, güzellik, zarafet ve aşka işarettir.”

Ebu Sait El Vaiz: “Ceylan güzel eşle yorumlanır. Ceylan avına çıkmış olduğunu gören bir kadını kandırarak kendisiyle evlenir. Bir ceylana taş attığını gören eşi­ni boşar. Rüyasında bir ceylan yavrusu yakaladığını gören kimsenin güzel ve salih bir evladı olur. Rüyasında ceylan eti yediğini gören kimsenin eline güzel bir kadının aracılığı ile bir mal geçer. Bir kadının avucuna düşmek anlamına gelir. Uzak akrabalardan birinden mirasa işarettir. Yeni bir işe atılacağınıza işarettir.

Seyyid Süleyman: “Rüyada güzel gözlü bir ceylan görmek; hiç ummadığınız ve beklemediğiniz bir kimseyle tanışarak onunla dostluk kuracağınıza ve bu dostluğun sizin için çok faydalı ve kazançlı olacağına, ceylanı avladığınızı görmek; mutlu günlerinizin artık sona erdiğine, ceylan eti yediğinizi görmek; üzüntülü geçen hayatınızın daha uzun müddet böyle devam edeceğine işarettir. Canlı bir ceylan avladığınızı görmek; güzel bir kimse ile evleneceğinize, fakat bu evlenmenin umulan mutluluğu getiremeyeceğine, sürü halinde ceylanlar görmek; bir çok iş teklifleri alacağınıza ve bazı meseleler karşısında bulunacağınıza ve bunları halletmek için güçlük çekeceğinize yorumlanır.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada ceylan görmenin psikanalizi: Rüyada ceylan görmek özlemini çektiğiniz bir aşkın göstergesidir. Ceylan aynı zamanda masumiyetinizin bir sembolüdür…


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın