Rüyada Cami Görmek, Rüyada Cami Minaresi Görmek, Cami Temizlemek

Camiyle ilgili rüyalar her zaman hayra yorulur. Rüyada cami gören, iyi niyetli, dürüst, manevi olgunluğa erişmiş bir in­sandır. Rüyada cami gezmek, sıkıntılardan kurtulmak ve huzura kavuşmak, anlamına gelir. Maddi kaygılar artık önemini yitirir. Rüyada camide namaz kılmak, muradına erer. Rüyada cami yapmak, topluma büyük yararı olacak bir hayır işlemektir. Ancak, günahkar bir kimse için rüyada cami görmek, vicdan azabına işaret eder. Bu rüyayı gören tövbekar olur.

Rüyada Cami Görmek

Bir camide namaz kılmak iyi ve hayırlı bir iş yapıp helâl mal edinmeğe delâlet eder. Rüyada cami görmek, devlet adamı, âlim veya büyük kimselerin iltifatına uğrayacağınıza alâ­met sayıldığı gibi, zengin ve çok din­dar bir kadının yardımını göreceğinize işarettir. Rüyada cami minaresinin yamuk olduğunu, eğilmiş görmek devlet adamlarından birinin uygunsuz şeyler yapmasına, yoldan çıkmasına veya isyankar olmasına işaret eder.

rüyada görmek-ne demek-diyanet ruya tabirleri-1001ruyaDiyanet ve İslami Rüya Tabirleri

Nabluslu Abdulgani’ye göre: “Rüyada cami veya mescit görmek alim bir kim­seyle, cami ya da mescidin kapıları alim kimseler ve mescit hademeleriy­le tabir olunur. Bir cami ya da mescit yaptığını veya yaptırdığını görmek hayır sahibi olmak demektir. Bir caminin yıkıldığını ya da yıkılmış olduğunu görmek orada dindar ve alim bir zatın hastalığına, mes­cidin çatısında eksiklik görmek rüya sahibinin eksik bir ibadetine, bir mes­citte yabancı birinin namaz kıldığını görmek eğer mescidin imamı hasta ise iyileşeceğine işaret eder.”

Mağribli Cabir’e göre:Rüyada bir cami yaptığını gören din­dar bir kadın ile evlenir. Kendisini cami, mescit veya medresede ve etrafı güller, çiçekler, yeşilliklerle çevrili olarak gören hakkında kötü düşünceler oluşsa da daha sonra durumun yanlışlığı anlaşılır. Cami, mescit veya med­reseden birine girdiğini görmek güven, huzur ve takvanın artmasıdır.”

İbn-i Sirin’e göre: “Rüyada cami, mescit veya medrese onardığını yahut yaptığını gören kimse, uyanıkken ya bunlardan birini onarır veya inşa eder, ya güzel bir amel (ibadet) işler, ya yeterliyse karar ve etki sahibi olacak bir makama gelir, ya güzel bir kadın ile evlenir, ya din yolunda sadaka verir, hacca gider ya da umumun faydasına açık bir şey yapar.”

Cafer-i Sadık (r.a.) hazretlerine göre: “Rüyada cami görmek devlet büyüklerinin makamıyla eşdeğer bir makamda oturanlar, medrese, hakim, alim, fakih (din bilgini), mescid ve kadri yüce olan kadınla tabir olunur. Rüyada cami minaresinden gelen ezanı duymak, dünyada her muradına kavuşacağına işarettir. Cami minaresi görmek, ha­yatta huzur ve rahatlığa işarettir. Rüyada camiye girip minbere çıktığını görmek, insanlara zulmedecek bir devlet adamının geleceğine delalettir.

İbn-i Kesir ve Nafi’ye göre: “Rüyada cami ve mescit görmek çarşıya ve ticarete de delalet eder. Merdivenle çıkılan yüksekçe mescit görmek ilmi ve fazile­ti ile övünen gururlanan bir kimse görmeye, merdivenle inilen çukurda bir mescit görmek işlerinde kolaylığa ve ihtiyaçlarını karşılamaya işarettir.”

İbn-i Fadl’a göre: “Rüyada terkedilmiş cami görmek alimlerin ihmalkarlığına, iyiliği emretme ve kötülükten sakındırmanın terkedilmesine, dünya ile iliş­kisini kesmiş zahitlere işarettir. Rüyada camide ezan okuduğunu görmek, hayra yorumlanır. Rüyada bir cami kapısında oturup dilendiğini görmek; dünya malından yoksullara sadaka ve zekat vermesi gerektiğine işaret sayılır. Bir camiye minare yapmak: İleride çok iyi bir duruma geleceğinize ve makamınızın gücünü kullanacağınıza.”

psikolojik ve modern ruya tabirleri-rüyada görmek-ne demek-1001ruyaRüyada Cami Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada cami görmenin psikanalizi: Rüyada cami, düşlerimizde birincil olarak inançlarımızı ve onlara olan bağlılığımızı gösterir. Ancak bir dinsel inancımız olsun ya da olmasın, bu tür yapıları rüyada görmek, daha genel anlamda, yaşam felsefemiz ve temel dünya görüşümüzle bağlan­tılı kabul edilir. Dolayısıyla, ziyaret ettiğimiz bir kutsal mekan düşü­müzde, sahip olduğumuz değerlere ve yaşam felsefesine bağlılı­ğımızı vurgular.

Rüyada Cami Görmenin 1001 Rüya Tabiri

 1. Bir mescidin hamama dönüşmesi, tanınmış bir şahsın büyük günah işleyeceğinin habercisidir.
 2. Merdivenle çı­kılan bir mescid kibirli bir alimi ifade eder. Merdivenle inilen bir mescid ise, işlerin kolaylaşmasıdır.
 3. Şehir mes­cidinin köy mescidine dönüşmesi, o mescid cemaatinin azalacağına işarettir.
 4. İnşaat yapımında kullanılmayan malzemelerle cami vb.’ni yaptıran, hayır işlerinde riyakar davranıp günaha girer.
 5. Bir mescidin dükkana dönüştüğünü gören, harcınla helali karıştırır.
 6. Rüyada cami, mescid, medrese yaptıranın rüyası daima hayırla yorumlanır.
 7. Rüya sahibi dindar ve cömert olur. Tevbe eder. Hacca gider. Evlenir.
 8. Cami veya mescid ka­pısını kapalı görmek iyi değildir.
 9. Mescidin hasırını eskimiş görmek cemaatinin dinden uzaklaşacağına işaret eder.
 10. Cami veya medreseye bir hayvana binerek girer, ak­rabalarıyla münasebetini keser. Burada uygunsuz dav­ranmak dinde hatalı hareket etmeye veya musibete uğ­ramaya işarettir.
 11. Mescide bir toplulukla beraber girdiğini, onların ken­disi için çukur kazdıklarını gören hayırlı bir evlilik yapar.

Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

“Rüyada Cami Görmek, Rüyada Cami Minaresi Görmek, Cami Temizlemek” üzerine 2 yorum

 1. Merhaba lütfen yanitlayin cok sevinirim. rüyamda çarşıdan dönüyordum ve ezan okunuyordu bende dedimki gideyim ikindi namazını cemaatle kılayım dedim ve kosarak camiiye gittim ve yetiştim sonra camiiye ayakkabiyla girmişim sonra oradan iki kız arkadaşım beni uyardı ayakkabılarımı çıkardım oradakilerden özür dileyerek sonra seccademin olmadığını gördüm sonra seccade bulmak icin kapinin önune ciktim ordan bir adam poset gibi bir seyi yırtıp bana verdi bende orda uyandım lutfen cevaplayın

  Yanıtla
  • Emirhan sez Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Bir eve taşınmaya ve bu evden memnun olmaya, hayırlı işler yapmaya, üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmaya, sevince, ferahlığa işarettir…

Yorum yapın