Rüyada Çadır Görmek, Çadır Kurmak

Rüyada çadır görmek iş mi, evlilik mi, bol paranın habercisi mi? Rüyada çadır görmek, çadır kurmak farklı anlamlara gelmektedir. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami rüya tabirleri yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Çadır Görmek

🙂 Çadır görmek hayatınızdaki değişikliklere işaret eder. Rüyada çadır kurmak erkekler için, yeni bir işe başlamak; evli kadınlar için, mülk sahibi olmak; genç kızlar içinse, evlilik hazırlığında bu­lunmak anlamına gelir. Çadırın içinde olduğunu gören kimse, olumlu bir gelişmeden dolayı, kendini çok iyi hissedeceği bir döneme girer. Rüyada çadır toplanıyorsa, herhangi bir konuda önemli bir karar alınır. Örneğin bu rüyayı gören bir erkek, ken­di işini kurmaya karar verebilir. Rüyada çadır görmek; iş ve çalışma ile yorumlanır. Çadır kurduğunu görmek; kârlı bir yeni işe girişmeye, çadırda otur­mak; yeni bir iş yeri açmaya işarettir. Rüyada çadır görmek; rüya sahibinin evine ve dünyadaki haline delâlet eder.

Rüyada Çadır Kurmak

🙂 Bir kimsenin geniş bir arsaya çadır kurduğunu gör­mesi; geçim ve sıkıntılarından kurtulmaya, rızkının bol olmasına işaret eder. Bazen de çadır kurduğunu görmek; geçici bir süre konaklamaya delâlettir. Rüyada çadır kurmak, yolculuğa veya eve işarettir. Bir kimse rüyasında üzerine bir çadırın kurulduğunu görürse, memursa terfi eder; tüccarsa yolculuğa çıkar, yönetici ise mev­kiinde uzun süre kalır. Aşk ve sevgiyi ifade eder. Rüya sahibi hizmetçi­sine gönlünü kaptırır. Çadır kurmak bazen de mala mülke işaret eder. Çadır kurmak, şehitlerin kabirlerine delalet eder. Rüyada çadır kurmak veya kendisi için çadır kurulduğunu görmek, şe­ref ve izzettir. Çadır kurduğunu görmek, tövbe etmekle tabir edilir. Çok sayıda çadır kurmak, bulutlara işarettir. Hayırlı bir olayın pek yakında cereyan edeceğini, bir işin sonuçlanacağına, rüyayı gören erkek ise sevdiği kadından bir haber geleceğine, kadınsa çok yakında muradına ereceğini işaret eder. Rüyayı gören kişinin çok yakın bir ge­lecekte mesken sahibi olacağına işaret eder.

😐 Kurduğunuz çadır bozuk ve sağlam değilse işlerin bo­zulacağına ve ziyan etmeye işarettir. Kurduğunuz çadır yırtıksa mezara işaret eder. Çadırı kötü güvenli olmayan bir yere kurmak umulmadık bir arkadaştan kö­tülük gelebileceğine işaret eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz: “Çadır ve çardak görmek memur için kıdem, ticaretle uğraşan için kazançlı yolculuk, bir rivayete göre ise çardak oldukça güzel cariye demektir,” demiştir. Bir çadırın etrafında ateş yandığını, ancak çadıra bir zarar vermediği­ni gören günahlarına tövbe eder, iyiliği emreder, kötülükleri de yasaklar.”

Mağripli Cabir: “Çardak veya otağ yünden ya da pamuktan yapılmış, rengi de beyaz yahut yeşilse iyi ve merhametli bir meliğin hizmetine gir­meye, aksi ise tersine delalet eder. Keçi kılından yapılmış çadır görmek şehit mezarlarını ziyarete ve on­lara duaya, bir rivayete göre şehit olmaya, başka bir görüşe göre Kabe’yi ziyarete; bir çölde sahrada, bahçede veya tarlada keçi kılından yapılmış bir çadır kurulmuş olduğunu görmek orada bir şehit mezarının görünece­ğine delalet eder.”

Kirmani: “Hizmetkarlar veya başka hizmetler için kurulan çadırlar faydalı ve işe yarar kadınlarla yorumlanır. Bu çadırlarla ilgili iyi veya kötü her durum hiz­metkar ve bu faydalı kadınlarla, yani hizmetçi kadınlarla yorumlanır. Bu çadırlardan birini deveye yüklettiğini gören sefere çıkmaya niyetlenir.”

Seyyid Süleyman: “Çadır kurduğunu ya da kendisi için bir çadır kurulduğunu ve o çadırda oturduğunu gören eğer layıksa vali olur, tüccarsa yolculuğa çı­kıp kazanır ve servet sahibi olur. Bunlardan başka bir meslek ve iş sahi­biyse gördüğü rüya hüzün ve gamla tabir olunur. Şayet görülen çadır eski ve yırtıksa zarar ve pişmanlık anlamına gelir. Çadır sahibi tanıdıksa rü­ya onunla ilgili olur.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada çadır görmenin psikanalizi: Rüyada çadır kurduğunu ya da çadırda yattığını görmek, ka­lıcı değil, geçici ilişkiler peşinde olduğumuzu gösterir. Çoğunluk­la serüvenci bir ruhun varlığına dikkat çeker ve sorumlulukları­mızdan kaçma eğiliminde olduğumuzu belirtir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın