Rüyada Buzağı Görmek, Yeni Doğmuş Buzağı Görmek

Düşlerde görülen buzağı ölüm mü, hastalık mı yoksa evlilik, bebek veya para haberi mi demek. Rüyada buzağı görmek veya yeni doğmuş buzağı görmek Diyanet ve İslam alimleri tarafından farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Rüya tabirleri arasında yerini almış olan rüyada buzağı görmek kavramının psikolojik anlamını ve alim yorumlarını aşağıdaki yazımızda inceleyebilirsiniz. Allah rüyanızı hayra çevirsin.

Rüyada Buzağı Görmek

🙂 Rüyada buzağı görmek işle ilgili kaçırılmayacak bir fırsata işaret eder. Buzağı yemlediğini gören, işiyle ilgili aldığı kararlar sayesinde iyi para kazanmaya başlar. Pişirilmiş buzağı görmek korkudan emin olmaya işaret eder. Bir kadının rüyasında buzağı görmesi, onun sevineceğine delalet eder. Rüyada inek görmenin detaylı anlamını okumak için▶ BKZ.

😐 Rüyada buzağı öl­dürmek, alacağınız yanlış bir karar ya da hatalı bir davranış ne­deniyle işlerinizin alt üst olacağını anlatır. Ölü buzağı ise işini kaybetmek, iflas etmek anlamına gelir. Bir kimse rüyada evinde kendi buzağısını emziren bir inek bulunduğunu görse, kendi kızma zarar veren bir kadına işaret eder.

Rüyada Yeni Doğmuş Buzağı Görmek

🙂 Rüyada yeni doğmuş bir buzağı görmesi, erkek çocuk ila tabir edilir. Bir ineğin buzağı doğurduğunu gören insanın bir erkek çocuğu olur. Yeni doğmuş bir buzağı, iş hayatınızda önemli bir yere geleceğini­zin haberini verir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Mağripli Cabir’e göre:Bir buzağı görmek o yılın bolluk ve bereket yılı olacağına; bahçede buzağı görmek o yıl nimet ve rızkın bol ve verimli olacağı­na delalet eder.”

Ebu Sait El Vaiz: “Buzağı görmek itibar sahibi olmak ve helal mal kazan­mak demektir,” diyor. “Semiz ve bakımlı bir buzağı görmek zengin eşe, zayıf buzağı ise fakir eşe, yeni doğmuş bir buzağı ise dindar ve itaatli eşe işarettir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Buzağı görmenin psikanalizi: Psikolojik anlamda buzağı görmek, dişil özellikler taşıyan bir simgedir. Kadının doğasındaki koruyu­culuğu, sıcaklığı ve vericiliği temsil eder, aynı zamanda etkili ve sevecen bir annenin de simgesidir.


Rüyada Buzağı Görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın