Rüyada Buz Görmek, Buz Yemek

Rüyada buz görmek cezalandırılmak mı kötülük mü? Rüyada buz görmek, buz yemek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin..

Rüyada Buz Görmek

🙂 Buz görmek rüyalarda genel olarak kısmeti temsil eder. Rüyasında tertemiz bir buz gö­ren, umutsuzluğa düştüğü bir anda paraya kavuşur. Eğer rüyayı gören buzu avucunda tutuyorsa, tüm ihtiyaçlarını karşılayacak miktar­da paranız olur. Kalıplarla buz, işle ilgili önünüze çıkacak yeni fırsatları belirtir. Buz üzerinde kaydığını gören, kısa zamanda iş hayatın­da yükselir. Kuracağınız samimi ilişkilere de işarettir. Rüyada kocaman buz parçaları görmek, nahoş bir duru­mun hiç beklenmedik bir anda gelecek iyi haberlerle lehi­nize halloluvereceğine işaret eder. Bir parça buzla serinle­mek hayat şartlarınızın yakında lehinize değişeceğini gös­terir.

Başınızın üzerinde (kafanızda) buz görmek, yakında çok seri ola­rak terfi göreceğinize işarettir. Bir caddede buz üzerinde pasta görmek, yepyeni bir işe atılacağınıza, o işte muvaf­fak olacağınıza, öğrenme süresindeki kısa bir güçlük ve kararsızlık devresini müteakip o işte muvaffak olacağını­za alamettir. Buz üzerinde ustaca kayanları (buz pateni) seyretmek, ya­kında üstleriniz tarafından çok mühim bir meseleyi nasıl halletmeğe çalıştığınız hususunda izahat vermeğe davet olunacağınıza işarettir. İncecik bir buz tabakası üzerinde patenle kaymak, yaptığınız işin yerinde olarak ve tenkid edileceğini gösterir. Bardakta buz görmek, bir mü­sabakada derece veya mükafat alacağınızı gösterir.

😐 İnsanlarla sıcak ilişki­ler kuramadığınıza da işaret eder. Buzun eridiğini görmek, önemsiz bir iş için boşuna yorulacağınız anlamına gelir. Yenen buz kirliyse, sevincine gölge düşer. Çamurlu buz, haram kazanç­tır. Çamurlu buz erirse, bu kazancın yararı görülmez. Eriyen buz görmek; değer­siz bir iş için boş yere gayret sarf edeceğiniz manasına gelir. Rüyada buz görmek; servetini kaybetmeye, genç yaştayken eriyip bitmeye işaret eder.

Bazen de buz görmek; insanlar ara­sındaki ilişkilerin gerginliğine işaret eder. Buz görmeniz karakterinizdeki katılık yüzünden duygusal ilişkilerinizde zarar göreceğinizin habercisidir; bu sebeple biraz rahatlamak ve her şeyi bu kadar ciddiye almamalısınız. Rüyada suyun buz haline geldiğini görmek kötüye alâmettir. İlişkilerinizde çatışmalar yaşayacağınızı ve maddi kayıplarla karşılaşacağınızı gösterir. Buz görmek büyük bir yalnızlığın habercisidir. Eriyen buz görmek, değersiz bir iş için boş yere gayret sarf edeceğiniz manasına gelir.

Rüyada Buz Yemek

🙂 Buz yediğini gören, bir sevinç yaşar. Buz yediğini görmek, verimli geçecek bir seyahattir. Buz yediğinizi görmek nahoş bir durumun hiç beklenmedik bir anda gelecek iyi bir haberlerle lehinize halloluvereceğine delâlettir. Buz yediğini görmek bir müsabakada derece veya mükâfat alacağınızı gösterir. Yaz mevsi­minde buz yediğini görmek; hayırlı mala, sıkıntılardan kurtulmaya ve sürura delâlet eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani:Rüyada buz görmek, gam ve sıkıntılara, dostlar arasında ortaya çıkacak soğukluğa işaret eder. Rüyanızda buz gördünüz ise, vazifenizde başarı gösterip yükseleceğinize, iyilik ve yardım severlik gösterip, etrafınızca takdir göreceğinize, sevineceğiniz bir haber alacağınıza işarettir.

Cafer-i Sadık: “Rüyasında buzun eridiğini gören kimse dargınlıklardan barışmaya ve gelecek müjdeli bir habere işaret eder. Sağlık ve mutluluk anlamına gelir. Buz almak çok sevgili de­ğiştirmeye, buzda kaymak mevkiin ve itibarınızın artmasına, buz sat­mak iyi bir habere, eriyen buz dost çevrenizi kaybedeceğinize, buz yemek kısa süreli bir mutluluk yaşayacağınıza, suya buz atmak işinizin iyi yönde değişmesine işarettir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada buz görmenin psikanalizi: Rüyadaki buz simgesi, genellikle duygularımızı ifa­de eder. Sıcak duygulara kendimizi kapatmakta olduğumuzun, gereğinden fazla katı ve uzak durarak insanlarla aramıza mesafe­ler koyduğumuzun ve bu nedenle üzüldüğümüzün habercisi ola­rak nitelendirilebilir. Buz rüyaları, hareket yeteneğinin azalmasına, durağanlığa da işaret eder ve ta­vırlarımızı, yaklaşımlarımızı yeniden gözden geçirmemiz konu­sunda bir iç uyarı olarak kabul edilebilir.

Herkes Bunları Sordu⤵️

Rüyada buz görmek neye tabirdir?

Rüyada buz görmekrüya sahibinin sorunlardan arınarak, rahata ermesine yorumlanır. Rüyayı gören kişinin hayatında yaşamış olduğu zor günler bitecektir. Bilhassa maddi sorunların son bulmasına işaret eden bu rüyarüya alimleri tarafından çok hayırlı olarak tabir edilir.

Rüyada buz üzerinde yürümek ne anlama gelir?

Rüyada buz üstünde yürümek, hem kadın hem de erkek rüya sahipleri için büyük riskler almak manasında yorumlanmıştır. Rüya sahipleri hayatlarının büyük dönüm noktalarının birinin eşiğinde olabilirler. 

Kar ve buz görmek ne anlama gelir?

Rüyada kar buz görmek, rüyayı gören kişinin hem fiziksel hem de ruhsal açıdan tam bir iyilik halinde olacağına delalet eder. Rüyada kar buz gören kişinin evinde bolluk bereket hakim olur.

Rüyada buz tutmak ne anlama gelir?

Rüya sahibinin rüyasında her yerin buz tuttuğunu görmesi, kişinin maddi anlamda ferahlayacağı manasına gelir. Kişinin rüyasında buzda yürüdüğünü görmesi, hayırlı bir rüyadır. Rüya sahibinin rüyasında buzda yürüdüğünü görmesi, kişinin hayatında daima başarılı projeler yapacağına delalet etmektedir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın