Rüyada Burun Görmek, Burun Kanaması, Burun Karıştırmak

Rüyada Burun Görmek, Burun Kanaması, Burun Karıştırmak

Düşlerde görülen burun zenginlik mi fenalık mı? Rüyada burun görmek, burun kanaması, burun karıştırmak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Burun Görmek

🙂 Uzun bir ömre ve mutluluğa işaret eder. Güzel bir burun, huzurlu ve rahat bir hayatı işaret eder. Rüyada burun görmeniz uzun zamandır beklenen müjdeli haberin yakında geleceğinize yorumlanır. Burun görmek sizin hak ettiğiniz hakkı ve değeri göreceğinize işarettir.

😐 Çirkin bir burun, zarar ver­meye hazırlanan bir düşmanı anlatır. Burna bir şey kaçması, parasal zorluk demektir. Yüzünde burnunun olmadığını görmek, iyi değildir.

Rüyada Burun Kanaması

🙂 Rüyada burun kanaması görmek; uzun ömre, hayırlı işlerle uğraşacağına delâlettir. Ömrü­nüzün refah ve saadet içinde geçeceğine işaret eder. Burnun kanadığını görmek, günahlardan temizlenmek veya zekatını ver­mekle tabir edilir.

😐 Ancak burundan kan akar­sa rüya bozulur. Yapılan yorumlar dikkate alınmaz. Rüyada burun kanaması kısa süreli sıkıntı ve derde yorumlanır. Eğer rüyada burnunuzun kanadığını gördüyseniz o rüya bozulur ve anlamını yitirir.

Rüyada Burun Karıştırmak

🙂 İşlerinizin ters gideceğine fakat son olarak yapacağınız bir hamle ile tekrar düzeleceğine işaret eder. Rüyayı gören kişinin başkaları tarafından övülmesine ve kendine olan güvenine delâlet eder.

Rüyada Burun Ameliyatı Olmak

🙂 Mal, evlat, baba ve kardeş gibi akrabalara işaret eder. Rüya sa­hibinin mevki ve itibarının yüksekliğine işaret eder. Rüyalardaki burun ameliyatı üzerinde çalıştığınız işte sabırlı olmanızla hayırlı kazançlar elde edeceğinize yorumlanır.

Rüyada Burun Estetiği Olmak

😐 Çabanızın boşuna olduğunu, şansızlığın yakanızı bırakmayacağını belirtir. Size kin besleyen bir düşmanınız olduğunu ve bu düşmanınız tarafından size tuzak hazırlandığını belli eder.

Rüyada Burun Akması

🙂 Burun akması, güçlü birinden bü­yük bir iyilik görmek anlamına gelir. Rüyada burnunun aktığını gören, kötü giden işlerini yoluna koyar. Muradınızın olacağına de­lâlet eder.

:|Burnunun aktığını gören kimse; bütün sevdikleri­ni kaybeder ve düşmanı tarafından ihanete uğrar. Rüyada hasta olup burnunuzun akması çalıştığınız işte kısa süreli bir sıkıntıya yorumlanır.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn-i Şirin: “Burnundan sümük aktığını gören kadir, kıymet sahi­bi birinden hayır ve fayda görür. Burnundan sinek veya ona benzer bir şey çıktığını görenin bir çocuğu dünyaya gelir. Burnuna bir sinek veya benze­rinin girdiğini görmek hayra alamet değildir. Burnunda bir delik olup onunla aşağıya doğru çekildiğini görmek rüya sahibinin alçak gönüllülüğüne ya da emirlerden bir fayda görmesine işa­rettir. Bazı rüya tabircileri bu rüyayı hayra yormamışlardır. Burnunda nezle olduğunu gören kimsenin işleri bağlanır, sıkıntılarla karşılaşır. Burnundan konuştuğunu görenin nimet ve zenginliği yok olur. Burnunun ucunun yarıldığını veya kesildiğini görmek iyi değildir. Nimet ve saygınlığının yok olmasına, mal ve rızkının elinden çıkmasına delalet eder.”

Kirmani: “Makam, murat ve ömür ile tabir olunur. Burunda fazlalık ve eksiklik görmek bunlarda yani makam, murat ve ömürde fazlalık veya eksikliğe işaret eder. Burnunun kesildiğini görmek beş tür­lü açıklanır: Kendisi veya çocuğu için tehlike, kadir ve kıymetten düşme, erken ölüm, alçaklığı gerektirecek bir bela, çocuğunun veya eşinin ölümü. Burnunun geri çekildiğini görmek hayır değildir. Burnunu temizlediğini gör­mek hayırdır.”

Seyyid Süleyman: “Burnunun büyüdüğünü görmek kadir ve kıymeti­nin büyümesine, şeref ve onurunun artmasına, malının çoğalmasına delil­dir. Güzel bir koku kokladığını görmek, eğer rüya sahibinin eşi hamile ise bir erkek çocuk doğuracağına, üzüntü ve sıkıntıdan kurtulup feraha ve mutluluğa ermeğe, eğer kokladığı koku kötüyse aksine ve tersine delalet eder. Rüya sahibi burnumdan kan geldi derse mal sahibi olmaya, burnumdan kan gitti derse malın elden çıkmasına işarettir (Tabirin güzel olması için rüyayı anlatırken sözlere dik­kat etmek gerekir, geldi-gitti gibi…).”

Ebu Sait El Vaiz: “Uyku aleminde kendisini burunsuz görmek ak­rabalarından birinin ölümüne, bir rivayete göre akrabalarına karşı merha­metli olmamaya, iki tane burnu olduğunu görmek kendisiyle aile fertleri arasında rekabet oluşmasına, burnunu elinde görmek elde etmeye çalış­tığı işe sahip olacağına delalet eder. Burnunun büyüdüğünü görmek, eğer makam sahibi ve görevli bir kimseyse, değerinin artmasına, zenginlerden ise servetinin daha da çoğalma­sına, fakirlerden ise zengin olmaya, özetle haline ve şanına göre hayır ve iyiliğe; aksine burnunun küçüldüğünü yukarıdakinin tersine, burnunun bü­yüdüğünü, sonra küçüldüğünü ve daha sonra da dağıldığını görmek fakir­liğe, hakarete, eğer eşi hamile ise çocuğun düşmesine delalet eder. Bur­nunun yere düştüğünü görmek bir kız evladının dünyaya gelip ve onun yü­zünden namusunun lekeleneceğine, burnunu yıkadığını görmek evinde karısını aldatan birinin bulunduğuna, burnundan bir hayvan ya da bir kuş çıktığını görmek sahip olduğu hayvanların yavrulayacağına veya elinden yitmiş (kaybolmuş) bir malını tekrar bulacağına delalet eder.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada burun görmenin psikanalizi: Sezgileri, merak duygusunu, kimi durumlarda da cin­sellik unsurunu ifade eder.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!