Rüyada Bulmak, Altın Bulmak, Para Bulmak

Düşlerde bulmak iyilik mi kaza mı? Rüyada bulmak, altın bulmak, para bulmak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Bulmak

🙂 Ani bir sevince işaret eder. Bir şeyler bulmak hayra delalet eder. Rüyada kayıp veya kayıp olmayan bir şeyi bulmak uzun zamandır beklediğiniz müjdeli haberin geleceğine işarettir. Rüyada bir şey bulup seviniyorsanız bu bolluk ve bereketin habercisidir.

Rüyada Altın Bulmak

🙂 Rüyada altın bulmak, beklenmedik bir anda bolluğa kavuşacağınıza işaret eder. Altın bulmak sıkıntılarınızın geçeceğine delalet eder. Eğer rüyada altın bulduysanız müjdeli habere delalettir. Rüyada altın bulmanın önemli anlamını okumak için BKZ.

Rüyada Para Bulmak

🙂 Rüyada para bulmak, saliha ve zengin bir kadın­la evlenmekle tabir edilir. Hayırlı çocuklara ve huzurlu bir eve işaret eder. Rüyada para bulmak beklenen müjdeli haberin geleceğine yorumlanır. Rüyada para bulmanın önemli anlamını okumak için BKZ.

Rüyada Define Bulmak

🙂 Rüyada bir define bulmak; bütün arzularınızın um­madığınız bir anda gelişeceğini ve bütün isteklerinize kavuşacağını­zı gösterir. Define bulmak mutluluk demektir.

Rüyada Yüzük Bulmak

😐 Yüzük bulmak; aniden üzüleceğinizi anlatır. Bir yakınınızdan isteyeceğiniz yardımın yerine getirilme­yeceğine, kendi işinizi kendinizin görmenin daha hayırlı olacağına inancınızın artacağına hüküm olunur.

Rüyada Telefon Bulmak

🙂 Rüyada telefon bulmak hayırlı bir haber alacağınız anlamına gelir. Bu haber içinizdeki kuruntuları da sona erdirecektir. Rüyalarda bir telefon bulmak haber beklediğiniz yerden gelecek güzel habere yorumlanır.

Rüyada Bebek Bulmak

🙂 Rüyada bebek bulmak mutlu bir haber alacağınız anlamına gelir. Yakın zamanda bir düğüne ya nişana katılacağınıza delalet eder. Rüyada bebek bulmak kararsızlığın olduğu bir durumda sizin haklı olduğunuz ortaya çıkacağına yorumlanır. Kaybedilen itibarın kazanılacağına işarettir.

Rüyada Hazine Bulmak

😐 Hazine bulmak; etrafınız­da bulunan ve ummadığınız bir şahsın hakikaten sizi kıskandığına de­lâlettir. Bu kişinin size zarar verebileceğine dair bir uyarıdır.

Rüyada Cüzdan Bulmak

😐 Rüyada cüzdan bulmak; hayra alâmet değildir. Bir sıkıntının ailenize isabet edeceğine delalet eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Cafer-i Sadık: “Rüyanızda yerde bir şey bulduysanız; Aklınıza gelmedik bir yerden veya kişiden hediye alacağınıza, yeni dostlar edinip onlardan yardım göreceğinize işarettir. Rüyada bir şey bulmak; İşlerinizde başarı kazanacağınıza, bundan dolayı ödüllendirileceğinize işarettir.”

Ebu Sait El Vaiz: “Yiyecek bir şey bulanın durumu düzelir, geçim stan­dartları yükselir. Bulduğu, elbise ve eşya cinsinden bir şeyse eline ticaret­ten mal geçer. Gümüş ve altın bulmak zarar ve ziyana, kömür bul­mak servet ve zenginliğe, soğan ve sarımsak kabuğu gibi şeyler bulmak haram mal sayesinde rahata kavuşmaya işarettir.”

Kirmani: “Bir şey bulduğunu görmek, arzulayıp da umma­dığı bir şeyin eline geçmesine delalet eder. Altın, gümüş ve benzeri kıymetli şeyler bulduğunu gören zengin olur, kötü ve işe yaramaz bir şey bulduğunu görmek iyi değildir. Rüyasında iyi bir şey bulanın eline, ümit et­mediği bir şey geçer. Gümüş ve altın bulmak zarara işarettir.”

Seyyid Süleyman: “Rüyasında aradığı bir şeyi bulduğunu görmek, arzu ettiği şeye ulaşmaya işarettir. Bazen bu rüya, gurbette olan bir kimsenin evine dönmesine de delalet eder.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada bulmanın psikanalizi: Bulmak, birinden anahtar almak ve bir anahtarla bir kapıyı ya da sandığı açmak, hep bu bilgiyle ilgilidir. Rüyada yitirdiğimiz bir şeyi bulduğumuzu görmek, kendi kişiliğimizde daha önce farkına varmadığımız bir niteliği ya da yönü tanımak ve fark etmek anlamına gelir. Bunun ne olduğu, bulduğumuz objeye göre değişir. Sözgelimi düşümüzde bir ka­lem bulmak, iletişim ve ifade yeteneğimizin varlığına dikkat çeker.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın