Rüyada Bulaşık Görmek, Rüyada Bulaşık Yıkamak, Yıkadığını Görmek

Rüyada Bulaşık Görmek

Düşlerde görülen bulaşık görmek, bir imkanı iyi değerlendirememek anlamına gelir. Sadece suyla bulaşık yıkadığını gören, bir sorununu çözer; ancak sabunlu suyla bulaşık yıkayan, sıkıntıya düşer. Bulaşık yıkamak aynı zamanda, günahlardan arınıp huzurlu bir haya­ta başlamak olarak da yorumlanır. Rüyada bulaşık görmek, uzun zamandır takip ettiğiniz pürüzlü bir işin iyi şekilde bir yakınınız tarafından halle­dileceğine alâmettir.

Diyanet Rüya Tabirleri: Rüyada Bulaşık


Kirmani bu konuda şunları söylemiştir: “Kendisinin bulaşık yıkadığını görmek eline mal geçmesine delalet eder. Rüyada bulaşık yıkamak malını biriktirmeye, ya da kendi eliyle birtakım birikimler yapmaya; Mutfakta çok bulaşık yıkamak malının iki kat artmasına, yahut inancının kuvvetlenmesine”

NABLUSİ: “Rüyada bulaşık görmek, o kişinin çevresinden faydalanmaya, kendi bulaşığını yıkadığını görmek bir kimseye mal bakımından iyiliği dokunacağına delalet eder. Rüyada bulaşık, malla tabir olunur. Bir rivayete göre bulaşık makinesi görmek, sağlık ve sıh­hat demektir. Rüyada kirli bulaşık görmek mal, din veya sağlık ve sıhhate göre yorumlanır.”

Cafer Sadık (r.a.): “Rüyada kirli bulaşık görmek mal ile yo­rumlanır. Bir dükkandan bulaşık süngeri vb. almak­sa, hafif sıkıntılara ve rahatsızlıklara delalettir. Bulaşıkları kırmak kendinin ve ailesinin varlık sebebi olan bütün malını harcayıp israf edeceğine delalet eder.” demiştir.

Rüyada Bulaşık Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada bulaşık görmenin psikanalizi: Rüyanızda bulaşık yıkadığınızı görmeniz, yenilik ve deği­şikliklere direndiğinizi ve bu eğiliminiz nedeniyle, içinde bulun­duğunuz şartların aleyhinize dönebileceğini belirtir. Alıştığımız değerler ve kişilerden ayrılmak kolay değildir, ama eğer böyle bir rüya gördüyseniz, daha esnek olmanız ve zorunlu değişikliklere direnmemenizde yarar vardır. Rüyada birikmiş bulaşıklar, düş kı­rıklığı hissini vurgular.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın