Rüyada Buğday Görmek, Rüyada Buğday Tarlası ve Başağı Görmek

Düşlerde görülen buğday, bolluğu ve bereketi temsil eder. Rüyada buğday gör­mek, bir kısmete işarettir. Bu kısmet, yaşanan sıkıntıları sona er­direcek büyüklükte olur. Özellikle iri taneli buğday, kısmetin ha­yırlı olduğunu belirtir. Buğday satın almak, karlı bir işe girmektir. Rüyada buğday satmak, zarara uğramaktır. Evliler için bu rüya­nın anlamı, yuvada huzursuzluktur. Rüyada buğday tarlası görmek ise genel olarak rızka ve berekete işarettir. Buğday tarlası, bolluğa ve zenginliğe delalettir.

Rüyada Buğday Görmek

Buğday pişirmek ya da yemek, evde­ki bereketin artacağını anlatır. Buğdayın böceklendiğini görmek, işlerin kötüye gitmesidir. Eline buğday aldığını gören, kısmetini kendi yaratır. Evli bir kadın için bu rüyanın anlamı, kısmetiyle doğacak hayırlı bir evlattır. Rüyada altın sarısı başak, tez zamanda maddi rahatlığa ulaşılacağını müjdeler. Ancak olgunlaşmamış yeşil bir başak, bir vakit daha sıkıntı çekileceğini anlatır. Rüyasında başak tarlasında kendini gö­ren, uzun bir ömre sahip olur.

rüyada görmek-ne demek-diyanet ruya tabirleri-1001ruyaDiyanet Rüya Tabirleri: Rüyada Buğday

ABDULGANİ NABLUSİ:Düşünde tarlada, yolda buğday görmek o sene bolluk olacağına işarettir. Rüyada buğday görmek, evlilerde çocukları­nın artacağına, bekârlarda eline geçerek rızkın başkalarına ya­rarlı olacağına hükmolunur. Rüyada buğday döğmek için kullanılan dibeği gö­rüp sizin de dibek döğmeniz, bir iş üzerinde ısrarla duracağınıza ve başarıya alâmettir.”

İsmail Eş’as: “Taze buğday yediğini gören Allah’ın emirlerini yerine getirir, yasaklarından çekinir. Kuru ya da kavrulmuş buğday yediğini gör­mede hayır yoktur. Az bir para karşılığı buğday sattığını görenin rüyası kendisi için iyidir. Pahalı sattığını görmek inanç zayıflığına işarettir. Gerek para veya mal karşılığı, gerekse bağış yoluyla buğday dağıttığını gören tüm insanlara faydalı olacak bir iş görür.” demiştir.

Rüyada buğday görmek

Cafer Sadık (r.a.):Buğday yediğini görmek üç şekilde tabir olunur,” demiştir: “Memurun işine son verilmesi, memur dışında diğer çalışanların zarar görmesi, rüya sahibinin gurbete çıkması. Buğday elemek helal paraya, kömür elemek ise, bir meseleden dolayı üzüntü ve keder işaretidir.

Ebu Sait El Vaiz: Buğday satın aldığını görenin hem evlat ve akraba­larının sayısı artar, hem de zengin olur. Buğdayla değirmene gidip buğdayı öğüterek un haline getirdiğini gö­ren hayır ve menfaat görür, onun sayesinde başka biri de faydalanmış olur. Halkın buğdaylarını öğütmek için bir yel değirmeni kuran, eğer layık­sa insanları yönetmek için meclise oturur. At, eşek veya deve sürüsü buğday veya arpa yüklüyse fayda ve iyilik görü­leceğine işarettir.” demiştir.

psikolojik ve modern ruya tabirleri-rüyada görmek-ne demek-1001ruyaRüyada Buğday Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada buğday görmenin psikanalizi: Buğday benzeri taneli bitkiler rüyanızda, ça­ba harcayarak yarattığınız fırsatları simgeler. Eğer hasat yapılmış ve taneler ayrılıp depolanmışsa, çabalarınızın karşılığını almak üze­re olduğunuz anlamına gelebilir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın