Rüyada Börek Görmek, Börek Yemek, Börek Yapmak

Rüyada Börek Görmek, Börek Yemek, Börek Yapmak

Düşlerde görülen börek nimet mi mutluluk mu? Rüyada börek görmek, börek yemek, börek yapmak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Börek Görmek

🙂 Parayı, maddi varlığı ve serveti temsil eder. Rüyasın­da börek gören, büyük bir kısmetin haberini alır. Börek satın almak, işinizi büyüteceğiniz anlamına gelir. Börek sattığını gören, kendini hayır işlerine verir.

Rüyada Börek Yemek

🙂 Düşte börek yemek; bolluk ve sevinçle yorumla­nır. Börek ye­mek; umulmadık bir kazanca işaret eder. Börek yemek hiç ummadığınız bir yerden destek veya yardım göreceğinize yorumlanır. Rüyada başka insanlarla yediğiniz bir börek görmenin mutlu olacağınız bir müjdeli haber ile yorumlanır.

Rüyada Börek Yapmak

🙂 Börek yaptığını görmek; iş için fırsat ele geçirmeye işarettir. Bu fırsat sizin için bir kurtuluş olacaktır. İnsanlar tarafından sevilmeye işarettir. Hayır işleri yaparak insanlara yardım edeceğinize işarettir. Börek yapmak, hayırlı bir işe adım atmaktır.

Rüyada Kıymalı Börek Görmek

😐 Kıymalı börek haram paraya işaret eder. Sıkıntılı bir sürecin başlamak üzere olduğunu gösterir. Rüyada soğuk veya tatsız tuzsuz kıymalı börek görmek kısa süreli sıkıntı ile yorumlanır. Yemek ise farklı yorumlanır.

Rüyada Ispanaklı Börek Görmek

🙂 Ispanaklı börek hayat boyu zenginliğe işarettir. Parasal anlamda hiçbir sıkıntınızın olmayacağı anlamına gelir. Ispanaklı börek görenin ilmine ve irfanına delalet eder. Bazı alimler bu konuda şöyle demiştir: Rüyada ıspanaklı börek görülmesi öteye beriye sevk edildiğini görmek, alimler ve hikmet ehli insanlarla soh­bete delalettir.

Rüyada Peynirli Börek Yemek

🙂 Peynirli bö­rek, hayırlı bir kısmete işaret eder. Yakın zamanda evleneceğiniz anlamına gelir. Mal varlığının artışına işaret eder. Peynirli börek sert ve kuru ise, zorlu bir mücadele sonunda zengin olunacağını anlatır.

Rüyada Kıymalı Börek Yemek

🙂 Kıymalı börek yediğini gören, büyük bir servete sa­hip olur. Yenilen kıymalı börek yumuşaksa, zenginliğe kolaylıkla ula­şır. Rüyada kıymalı börek yemek uzun zamandır beklenen müjdeli habere yorumlanır.

Rüyada Tepside Börek Görmek

🙂 Malî yardımda bulunmaya, hayırlı bir işe âlet olmaya işarettir. Rüyada tepside börek gör­mek; undan olduğu için zahmetsiz elde edilen helâl ma­la ve yolundaki istikamet ve doğruluğa delâlet eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Seyyid Süleyman: “Rüyada börek yemek, değişik yerlerden gelecek hayır ve mala işarettir. Bu rüya, elde edilecek bol rızka ve sıkıntılardan kurtulmaya işarettir. Rüyada börek görmek; bolluk ve sevinçle yorumlanır. Börek yaptığını görmek; iş için fırsat ele geçmeğe, börek yemek; hesap harici bir kazanca, börek dağıttığını görmek; hayırlı bir işe alet olmağa işarettir.”

Nablusi: “İster yumuşak olsun ister sert undan yapılan her şey hayır, nimet, menfaat, mal ve bereket demektir, çünkü ekmek ve benzeri gıda madde­leri insanın yaşamını sürdürmesi güç kazanması, ibadet ve taatlerini yeri­ne getirmesi için gereklidir. Bir rivayete göre undan yapılmış her şey ilme ve İslam’a delalet eder. Bu yüzden ekmek ve undan yapılmış gıda madde­lerini görmek ve özellikle yemek iyidir.”

Ebu Sait El Vaiz: “Bir tek börek görmek bir evlada işarettir. Böreği parçaladığını görmek bir topluluğa erzak, yani yiyecek dağıtmak anlamı­na gelir. Börek yediğini gören değişik yerlerden hayır ve menfaat görür.”

İsmail El Eş’as: “Börek rüyası nimet ve menfaate delalet eder. Börek yağ ve yumurta ile yapılmışsa daha hayırlıdır. Börek yumuşak olur­sa rahatlıkla, yani zorlanmadan elde edilen nimete, kuru ve katı olursa sı­kıntı ve zorluklarla kazanılan mala işarettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada börek görmenin psikanalizi: Emekle elde ettiğimiz şeylerin sembolüdür. Bilinçaltınızda emek vererek elde ettiğiniz ve gurur duyduğunuz her şeyi temsil eder.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!