Rüyada Börek Görmek, Börek Yemek, Börek Yapmak

Düşlerde görülen börek nimet mi mutluluk mu? Rüyada börek görmek, börek yemek, börek yapmak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Börek Görmek

🙂 Rüyalardaki börek parayı, maddi varlığı ve serveti temsil eder. Rüyasın­da börek gören, büyük bir kısmetin haberini alır. Börek satın almak, işinizi büyüteceğiniz anlamına gelir. Börek sattığını gören, kendini hayır işlerine verir. Undan yapılan tüm börekler hayır, nimet, menfaat, mal ve bereket demektir, çünkü ekmek ve benzeri gıda madde­leri insanın yaşamını sürdürmesi güç kazanması, ibadet ve taatlerini yeri­ne getirmesi için gereklidir.

 • Börek almak: Parası iyi bir işe gireceğiniz anlamına gelir
 • Yumuşak börek: Kolay kazanılan paraya işa­rettir.
 • Sert börek: Kazanması zor olan paraya.
 • Börek satmak: İnsanlara yarar sağlayacak bir iş yapmaya işarettir.
 • Börek yapmak: İyi ve kazançlı bir işe girmeye.

Rüyada Börek Yemek

🙂 Düşte börek yemek; bolluk ve sevinçle yorumla­nır. Börek ye­mek; umulmadık bir kazanca işaret eder. Börek yemek hiç ummadığınız bir yerden destek veya yardım göreceğinize yorumlanır. Rüyada başka insanlarla yediğiniz bir börek görmenin mutlu olacağınız bir müjdeli haber ile yorumlanır. Börek yediğini gören değişik yerlerden hayır ve menfaat görür. Börek yemek: İşlerin para kazandırmasına işarettir.

Rüyada Börek Yapmak

🙂 Börek yaptığını görmek; iş için fırsat ele geçirmeye işarettir, bu fırsat sizin için bir kurtuluş olacaktır. Börek yaptığınızı görmek insanlar tarafından sevilmeye işarettir. Birileriyle toplanıp börek yaptığınızı görmek hayır işleri yaparak insanlara yardım edeceğinize işarettir. Börek yapmak, hayırlı bir işe adım atmaktır.

Rüyada Kıymalı Börek Görmek

😐 Kıymalı börek haram paraya işaret eder. Sıkıntılı bir sürecin başlamak üzere olduğunu gösterir. Rüyada soğuk veya tatsız tuzsuz kıymalı börek görmek kısa süreli sıkıntı ile yorumlanır. Rüyada görülen kıymalı börek bir söylenti veya dedikodu duymaya işarettir.

Rüyada Kıymalı Börek Yemek

🙂 Kıymalı börek yediğini gören, büyük bir servete sa­hip olur. Yenilen kıymalı börek yumuşaksa, zenginliğe kolaylıkla ula­şır. Rüyada kıymalı börek yemek uzun zamandır beklenen müjdeli habere yorumlanır.

Rüyada Ispanaklı Börek Görmek

🙂 Ispanaklı börek hayat boyu zenginliğe işarettir. Ispanaklı börek yemek parasal anlamda hiçbir sıkıntınızın olmayacağı anlamına gelir. Ispanaklı börek görenin ilmine ve irfanına delalet eder. Rüyada ıspanaklı börek görülmesi öteye beriye sevk edildiğini görmek, alimler ve hikmet ehli insanlarla soh­bete delalettir.

Rüyada Peynirli Börek Yemek

🙂 Peynirli bö­rek, hayırlı bir kısmete işaret eder. Bekar birinin peynirli börek görmesi yakın zamanda evleneceğiniz anlamına gelir. Rüyada peynirli börek görmek mal varlığının artışına işaret eder. Peynirli börek sert ve kuru ise, zorlu bir mücadele sonunda zengin olunacağını anlatır.

Rüyada Tepside Börek Görmek

🙂 Bir tepsi börek görmek malî yardımda bulunmaya, hayırlı bir işe âlet olmaya işarettir. Rüyada tepside börek gör­mek; undan olduğu için zahmetsiz elde edilen helâl ma­la ve yolundaki istikamet ve doğruluğa delâlet eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Seyyid Süleyman: “Rüyada börek yemek, değişik yerlerden gelecek hayır ve mala işarettir. Bu rüya, elde edilecek bol rızka ve sıkıntılardan kurtulmaya işarettir. Rüyada börek görmek; bolluk ve sevinçle yorumlanır. Börek yaptığını görmek; iş için fırsat ele geçmeğe, börek yemek; hesap harici bir kazanca, börek dağıttığını görmek; hayırlı bir işe alet olmağa işarettir.”

Nablusi: “İster yumuşak olsun ister sert undan yapılan her şey hayır, nimet, menfaat, mal ve bereket demektir, çünkü ekmek ve benzeri gıda madde­leri insanın yaşamını sürdürmesi güç kazanması, ibadet ve taatlerini yeri­ne getirmesi için gereklidir. Bir rivayete göre undan yapılmış her şey ilme ve İslam’a delalet eder. Bu yüzden ekmek ve undan yapılmış gıda madde­lerini görmek ve özellikle yemek iyidir.”

Ebu Sait El Vaiz: “Bir tek börek görmek bir evlada işarettir. Böreği parçaladığını görmek bir topluluğa erzak, yani yiyecek dağıtmak anlamı­na gelir. Börek yediğini gören değişik yerlerden hayır ve menfaat görür. Bir rivayete göre undan yapılmış her şey ilme ve İslam’a delalet eder, bu yüzden ekmek ve undan yapılmış gıda madde­lerini görmek ve özellikle yemek iyidir.”

İsmail El Eş’as: “Börek rüyası nimet ve menfaate delalet eder. Börek yağ ve yumurta ile yapılmışsa daha hayırlıdır. Börek yumuşak olur­sa rahatlıkla, yani zorlanmadan elde edilen nimete, kuru ve katı olursa sı­kıntı ve zorluklarla kazanılan mala işarettir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada börek görmenin psikanalizi: Rüyalardaki börek emekle elde ettiğimiz şeylerin sembolüdür. Bilinçaltınızda emek vererek elde ettiğiniz ve gurur duyduğunuz her şeyi temsil eder.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

“Rüyada Börek Görmek, Börek Yemek, Börek Yapmak” üzerine 5 yorum

 1. Rüyamda bir komşum bana icli köfte getirmiş tam onu yiyorken kapı çalıyor başka komşum peynirli börek getirmiş onu da evdeki komşuma ikram ettim oda bende yedik bir güzel.

  Yanıtla
 2. Selamın Aleyküm ben rüyamda börekçi dükkanına girdim herçeşit börek yapılıyordu kardeşimide götürdüm bu börekçi dükkanına rüyamı yorumlarınız çok sevinirim kardeşim Allaha razı olsun

  Yanıtla
 3. Hastanede görevlinin kıymalı ve su böreği şartını gördüm canım çekti param yetmiyodu aklıma ablamın börek yaptığı geldi sevindim ama börek falan yemeden uyandim

  Yanıtla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Sinirlerinize hakim olmanız işlerinizde azimkar davranmanız ve kendinize çekidüzen vermeniz gerektiğine, haber duymaya işarettir…

Yorum yapın