Rüyada Borç Görmek, Borç Para Almak, Borç Para Vermek

Düşlerde borç görmek parasızlık mı makam mı? Rüyada borç görmek, borç para almak, borç para vermek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Borç Görmek

🙂 İnsan ilişkilerini temsil eder. Borç görmek insanlarla aranızın iyi olacağına işarettir. Dostlarınız tarafından sevildiğinizi gösterir. Rüyada borç görmek çalışarak elde edeceğiniz kazancı temsil eder. Ne kadar çok borç görürseniz o kadar kazanç elde edeceğinize yorumlanır.

Rüyada Borç Para Almak

🙂 Rüyasında birinden borç aldığını gören, kendini güvende hisseder; çünkü güçlü ve sağlam ilişkilere sahiptir. Rüyada birinden borç almak elde edilecek kazanca yorumlanır. Rüyada borç para almak aldığınız kadarı kadar para veya mal elde edeceğinize yorumlanır.

😐 Bir kimsenin rüyasında borçlandığını görmesi; dini vecibelerini yerine getirmesi gerektiğine işaret eder. Rüyada insanın kendisini borçlu görmesi, iyiye işa­ret değildir.

Rüyada Borç Para Vermek

🙂 Rüyada kendinizi borç verirken görmek; sıkıntılı günlerin artık sona ereceğine, sizden istenen bir yardıma katılacağınıza işarettir.

😐 Ancak borç verdiğini gören, iliş­kilerinde sorun yaşar. Rüyada borç para vermek, geniş bir sıkıntı kapsamına gireceğinize, çaresizlik içinde bocalayacağınıza, üzücü bir haber alacağınıza işarettir. Bir günah işleyeceğinize yorumlanmaktadır.

Rüyada Borç Ödemek

🙂 Borç ödemek, yardım severliğinize ve iyi niyetinize işaret eder. Tüm borçlarını ödediğini gören kimsenin maddi ve manevi bütün sıkıntısı geçer ve işinde başarıyı yakalar. Borcunu ödediğini görmek, hayırlıdır. Bazen alacaklıya borcunu ödemeyi görmek, yolculuktan dönmekle ta­bir edilir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Mağripli Cabir: “Rüyanızda borçlandığınızı gördüyseniz; Bu arada maddi bakımdan sıkıntıya gireceğinize veya üzüleceğiniz bir haber alacağınıza işarettir. Sevdiği birine ödünç olarak bir şey verdiğini veya sevdiği birin­den ödünç olarak bir şey aldığını görmek, ikisi arasındaki sevginin artarak devam edeceğine işarettir.”

Kirmani: “Rüyada bir borcundan dolayı üzüldüğünü gören; yaptığı işlerden dolayı arkadaşları arasında mahcubiyete uğrayacağına; verdiği borcu aldığını gören; memur ise; amirlerinden takdir alacağına, iş adamı ise; yaptığı bir işten oldukça önemli bir menfaat bulacağına delildir.”

Seyyid Süleyman: Sevmediği birine borç verdiğini veya sevmediği birinden borç aldığı­nı görmek, ikisi arasında bir kin ve düşmanlığın meydana geleceğine işa­rettir.”

Nablusi: “Ayrılıkların biteceğine, yoksul birisinin dertlerine derman bulmaya çalışaca­ğınıza ve elinizden geldiği kadarıyla zor durumdaki insanlara yardım edece­ğinize işarettir. Samimi olduğunuz birisinden borç al­mak ya da vermek o kişiyle olan samimiyetinizin daha da artarak sürece­ğine işarettir. Tanımadığınız bir kimse ile bu tür alışverişlerde bulun­mak, küskünlüğe yol açacak hareketler anlamına gelir. Borç vermek maddi imkanların kısıtlı olduğu sırada bir aşk yaşamak anlamına gelir. Kendinizi birisine borçlu olarak görmek, birisi tarafından kurulan tuzağa düşeceğiniz anlamına gelir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada borç görmenin psikanalizi: Düşlerimizde borçlu durumda olduğumuzu ya da borçlan­dığımızı görmemiz, genellikle geleceğe ilişkin maddi endişe ve kaygılarımızı dile getirir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın