Rüyada Boşanmak, Boşanmak İstemek

Rüyada boşanmak yıkım mı mutluluk mu? Rüyada boşanmak, boşanmak istemek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Boşanmak

🙂 Rüyada kendinizi boşanmış görmek, aile bağlarınızın artacağına, bekâr iseniz, sizin için hayırlı olacak bir evlenme teşebbüsüne geçileceğine delildir. Birbirini çok seven iki çiftin birbirin­den ayrıldığını görmek; bir ömür boyu mutlu bir şekilde beraber yaşamalarına işaret eder. Göründüğünün tam tersine, rüyada boşanma görmek duygusal ilişkilerinizin giderek güçleneceğine ve kalıcı bir aşkla karşılaşacağınıza işarettir. Rüyada boşandığınızı görmeniz iş konusunda ise sizin için kârlı ilişkiler kurabileceğinizi gösterir. Bo­şadığı eşini kıskandığını gören erkek, onunla tekrar ev­lenmek ister. Eşinizi boşadığınızı görmek; çok büyük bir servet anlamına gelir.

Rüyada Boşanmak İstemek

😐 Genel olarak evlilikle ilgili endişelere işaret eder. Rüyasında karısından boşanmak istediğini gören, işi ya da özel hayatıy­la ilgili çok kötü bir haber alır. Rüyada eşinin boşanmak istediğini gören, bir yabancı yüzünden eşiyle büyük bir sorun yaşar. Bekarlar için bu rüyanın anlamı, evlilik korkusudur. Üzülüp sıkıntı çekmeye ve meşakkate delâlet eder. Eşinizi boşadığınızı görmek: Geçim sıkıntısına ya da eşler­den birinin hastalığına işarettir. Evli bir erkeğin rüyasında karısını boşaması iyi bir rüya olarak yorumlanamaz. Rüyayı görenin eşi veya karı­sının hastalık geçireceğine, evli kadın aynı rüyayı görmüşse, karı-koca arasına başka birisinin gireceği bir çok üzüntü ve tartışmalara sebep ola­cağına; Rüya sahibi hasta ise ağırlaşacağına işarettir. Bekar bir kimse için bu rüya onu ikaz mahiyetindedir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Nabluslu Abdulgani: “Uykuda karısını kesin olarak boşadığını gören işinden ayrılır ve bir daha bu işine geri dönmez. Karısını boşadığını ve sonra da onu kıskandığını gören onu tekrar nikahlamanın çarelerini arar. Zira hırsla tabir olunur. Rüyasında karısını boşadığını görenin ya malı itibarı eksilir, yahutta vazifesinden alınır. Eşini boşamaya çalışmak işten ayrılma, ticareti bırakma olarak da tanımlanır bazan da geçimsizliğe, üzüntüye, kavgaya veya barışmaya yorumlanır.”

Ebu Sait El Vaiz: “Eşini boşadığını gören zengin olur. Bir rivayete gö­re bu rüya sahibi reisinin maiyetinden ayrılır, yani başkalarıyla ters düşer. Başka bir rivayete göre rüya sahibi makam sahibi bir kimseyse görevden alınır. Eşini boşadığını gören, eğer dindarsa, dünyaya boş vererek ahiret için çalışır. Rüyada görülen boşanma, bekar bir kimse için evliliği çağrıştırır, evli bir kimse için eşlerin birbirlerine ihanet edeceğine işaret eder.”

Kirmani: “Eşini boşamak yedi şekilde tabir olunur,” der. Zenginlik ve servet, iş ortağından ayrılmak, makamdan yani görevden alınma, evli­liğin ertelenmesi, elden mal gitmesi, istemediği şeyin meydana gelmesi. Eşini bir talak ile boşadığını görmek, şayet rüya sahibi hastaysa ken­disinin, eşi hastaysa eşinin iyileşmesine delalet eder. Boşama eğer üç ta­lakla yapılmışsa rüya sahibi hastalanır.”

İbn-i Şirin: “Bir tek hanımı boşadığını gören onur ve saygınlığını kay­beder, eğer rüya sahibinin başka bir eşi veya cariyeleri varsa malında ek­silme olur. Şayet karısı yoksa boşadığını görenin eceli yaklaşmış demek­tir. Eşini boşadığını gören en sadık bir dostunu şiddetle cezalandırır ve­ya bir şeyle suçlanır.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada boşanmanın psikanalizi: Rüyada görülen boşanmalar bağlılık veya bağlanma ile ilgili endişelerinizi temsil eder. Birine söz vermek sizin için sorun olabilir. Düşlerde boşandığını görmek aynı zamanda birikmiş bazı sıkıntılarınızın dışavurumu olarak da sembolize edilir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Çok dindar bir erkek boşandığını görürse, dünyadan elini eteğini çeker.
  • Boşanma rüyası hastalıkla da yorumlanmıştır.
  • Evli olmayan biri için bu rüya, hastalık habercisidir.

Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın