Rüyada Boncuk Görmek, Mavi Boncuk Görmek

Düşlerde görülen boncuk görmek iyilik mi nazar mı? Rüyada boncuk görmek, mavi boncuk görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Boncuk Görmek

🙂 Aşkı temsil eder. Bekarlar için, âşık olmak; evliler için, sevgi dolu bir birliktelik anlamına gelir. Boncuk diz­mek, sevdiğinden peş peşe güzel haberler almaktır. Boncuk sattığını gören, sürpriz bir hediye alır. Yorumda boncukların renkleri de önemlidir. Örneğin yeşil boncuk gören ilişkilerde başarılı olur; kırmızı boncuk, ani bir evlilik kararına işarettir.

Rüyada Mavi Boncuk Görmek

🙂 Rüyada mavi boncuk görmek, malınıza küçük bir ek olacağına işarettir. Süslenmeye, mal sahibi olmaya ve rızkın genişliğine delâlet eder. Bazen de mavi boncuk anne-baba için hayırlı evlâda ve sü­lalenin kalabalığına işaret eder. Rüyada mavi boncuk bulmak veya satın almak, sahip olunacak hizmetçiye delalet eder. Mavi boncuk, iyi huylu hizmetçiyi gösterir.

Rüyada Nazar Boncuk Görmek

😐 Bu rüyayı gören evli bir erkek, gizli bir ilişki yaşayabilir. Rüyada nazar boncuk görmek; hüzne delâlet eder. Nazar boncuk dizdiğini görmek; arka arkaya hoşa gitmeyecek hâdiselerle karşılaşacağınıza, nazar boncuk takmak; kendi tedbirsizliğinizle can sıka­cak hâdiselere sebep olmanıza işarettir. Nazar boncuk kötü ahlaklı bir eş, kötü huylu hizmet­çi, hayırsız mal, terbiye ve evlat şeklinde yorumlanır. Nazar boncuk körü huylu bir kadını temsil eder. Katır ve eşeklere yüklenmiş nazar boncuklar, haram mala işaret eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Seyyid Süleyman: “Bir boncuk bulduğunu veya satın aldığını gören bir hizmetkar alır. Bul­duğu boncuk beyazsa hizmetkar iyi ve inanç sahibi olur; yeşilse dindar, si­yahsa inançsız, katı kalpli ve kötü huylu bir kadınla tabir olunur. Görülen boncukların çok veya az olması iyi ya da kötü oluşu bunlarla tabir olunur. Tabir edilirken de rüya sahibinin durumu, mevkisi, rüyanın oluş biçimi dikkate alınmalıdır. Bazı rüya tabircileri, dizi halinde değil de dökülmüş ve toplu halde renkli boncuklar görmek, zihnin önemsiz şeylerle meşgul olmasına dela­let eder, demişlerdir. Renkli ve ipe dizili boncuk görmek, rüya sahibi din­darsa mal; inançsız ve karıştırıcılardan biriyse hüzün ve keder ile tabir olu­nur.”

Ebu Sait El Vaiz: “Birtakım boncukları delmekte meşgul olduğunu gören kötü bir kadın­la evlenir. Boncukları yuttuğunu gören önemsiz ve geçersiz bir bilgiler öğ­renmekle meşgul olur. Birçok boncuğu bir arada görmek dokuz şekilde tabir olunur, demiştir: Adaletsiz bir eş, ahlaksız bir hizmetkar, huysuz ca­riye, önemsiz ve gelecek vadetmeyen mal, edep ve terbiye, uzmanlık, ev­lat, köle ve köle satın almak. Rüyada boncuk görmek; Olmasını istediğiniz bir işiniz olacağına, isteğiniz yerine geleceğine, çok sevdiğiniz birine çok yakın bir zamanda kavuşacağınıza işarettir.

Cafer-i Sadık: “Rüyada görülen boncuk alçak bir dosttur. Bazen de rüyada görülen boncuk, değersiz insanlara ve dünyalık konuşulan topluluklara işaret eder. Bazen bu rüya ahlaksız, geveze ve kendisinden hayır umulmayan hanıma delalet eder. Rüyada boncukları deldiğini görmek, ahlaksız bir kadınla evlenmeye delalet eder.”

Mağripli Cabir: “Rüyada boncuk görmek; hizmetçi ya da mal demektir. Boncuk dizdiğini ya da boncukla bir şey işlediğini görmek; yapmayı düşündüğü işten vazgeçmesi hakkında hayırlı olacağına, günahtan kaçınmasını gösterir. Rüyada boncuk satan kimseye rastladığını görmek, kadınların işlerini düzenleyen bir kimseye delalet eder. Bir boncuk bulduğunu gören az mal ve nimet sahibi olur veya yolculuğa çıkarak rızkını temin edecek para kazanır.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada boncuk görmenin psikanalizi: Bir boncuk kolye ya da tespih görmek, kusursuzluk ve düzene duyulan ihtiyacın göstergesidir. Eğer bu kolye ya da tespih kopuyor ve boncuklar yere dağılıyorsa, üzerinde uğraşmakta oldu­ğumuz iş ya da projeyle ilgili sorunlar var demektir. Yerden tek tek boncuk toplamak, sabırlı çalışmayla zorlukların üstesinden gelmek ve olumlu sonuçlar almak olarak yorumlanır.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın