Rüyada Boğulmak, Denizde Boğulmak

Düşlerde görülen boğulmak sefalet mi iyilik mi? Rüyada boğulmak, denizde boğulmak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Boğulmak

🙂 Rüyada kendinizi boğulmak üzere görmeniz; sıkıntıdan sonra ferahlığa çıkılacağına, imanlı bir kimsenin tam zamanında bir yardım müdahalesini göre­ceğinize, yine bir kimse tarafından sevindirileceğinize işarettir. Rüyasın­da kendisini boğmaya çalışan birini gören, mevkii sahibi bir insandan cazip bir teklif alır. Rüyada boğulmaktan son anda kurtulmak ummadığınız kimselerin yardı­mını göreceğinize alâmettir. Rüya sahibinin boğulduğunu görmesi, gördü­ğü yerde ikamet edeceğine işaret eder.

😐 Rüyasında kendini boğuluyor gibi hisseden, baskı altındadır. Yakınlarının anlayışsız tavırları bunalıma gir­mesine neden olabilir. Rüyada boğulmak suretiyle hasta tehlikesi geçiren bir kimseyi görmek, bir tehlike atlatacağınıza ve bundan zor kurtulacağınıza yorumlanır. Rüyada boğulduğunu görmek; üzül­meye, ıstırap ve çile çekmeye işarettir. Rüyada boğulmak veya boğulmak üzere olduğunuzu görmek sizi tehdit eden büyük bir tehlikenin varlığını ve bu tehlikeyle yardım almadan savaşmanız gerektiğini gösterir: biraz sabırla ve çalışarak bu durumun da üstesinden gelebilirsiniz.

Rüyada boğulmak

Rüyada Denizde Boğulmak

🙂 Rüyasında denizde boğulduğunu gören kişi eğer gereken dikkati ve özeni gösterirse ba­şarılı da olur. Denizden boğulurken kurtulmak, yeni başlangıçlara işaret eder. Denizde boğulan birini kurtaran, güçlü bir dost edinir. Denizde bi­rini boğduğunu görmek, bir insana yardım etmektir. Bazen de saf ve berrak bir suda bo­ğulduğunu görmek; rüyanın aksine iyiliğe ve sıkıntılardan kurtulmaya delâlettir.

😐 Suda boğulduğunu gören, iyi bilmedi­ği bir işe kalkışır. Suda boğulan birini görmek, bir olay karşısında çaresiz kalmaktır. Bir kimsenin suda boğulduğunu görmesi; ümidinin kesilmesine, çözümünü bulamadığı problemlerle karşı­laşmaya delâlet eder. Rüyada denizde boğulmak, üzüntü ve ke­derdir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz: “Rüyanızda boğulduğunuzu gördüyseniz; Dalgınlığınız veya düşüncesizce hareketlerinizden dolayı büyük bir tehlike atlatacağınıza, aklınıza gelmedik bir işten dolayı sıkıntıya gireceğiniz anlamına gelir.”

Kirmani: “Rüyada görülen boğulma, doğru yoldan sapmayı çağrıştırır. Ayrıca kötü yola sapmaya yorum­lanır. Bazen da boğulmak yuvanın dağılmasına ayrılmaya işaret sayılır.”

Nablusi: “Bir kimse rüyada pis suda boğulduğunu görürse, ahirette cehennem ateşinde yana­cağına temiz ve berrak suda boğulduğunu görürse, rüyayı görenin mal ve mülke kavuşacağına işaret eder. Eğer, sudan çıktığını ve boğulmadığını görse, ve üzerinde yeşil bir elbise varsa, ilim ve takva sahibi olur.”

İbn-i Şirin: “Denize düşüp boğulduğunu görmek, devletle başı derde girmek olarak yorumlanacağı gibi, müebbet sıkıntıya mahkum edileceği ve uzun süreli sıkıntılı hayata düşeceği şeklinde de yorumlanır.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada boğulmanın psikanalizi: Rüyada bir su kütlesinde (deniz, havuz, göl) boğuldu­ğunuzu gördüyseniz, baş etmekte güçlük çektiğiniz yoğun duy­guların etkisi altında eziliyorsunuz demektir. Bu, rüyayı gördüğü­nüz sıralarda yaşadığınız gerilim ve sorunlarla baş etmekte zor­landığınızın da göstergesidir. Rüyada boğulduğunuzu görmek yaşadığınız bazı olaylar yüzünden duyduğunuz üzüntünün yansımasıdır; bu durumun üstesinden gelemeyeceğinizi düşünebilirsiniz fakat biraz sabırla her şeyin üstesinden gelebilirsiniz.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın