Rüyada Bıyık Görmek, Bıyık Kesmek, Bıyık Bırakmak

Rüyada görülen bıyık nimet mi makam mı? Rüyada bıyık görmek, bıyık kesmek, bıyık bırakmak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Bıyık Görmek

🙂 Rüyalardaki bıyık maddi kazancı temsil eder. Gür ve güzel bir bıyık, ka­zanç artışına işaret eder. Rüyada bıyık gören, genç bir sevgili veya hizmetçi bulur. Rüyada bıyık görmek; zenginlik, şan ve şöh­retle tabir olunur. Rüyada bıyık görmek işsizlere iş, aşksızlara aşk, parasızlara para olarak da yorumlanır.

😐 Kırlaşmış bıyık, işle ilgili sıkıntıdır. Bı­yığını kesmek, işle ilgili kötü bir haberdir. Bıyığını yolmak, yok­sul düşmektir. Birinin bıyığını çekmek, bir insana zarar vermek­tir.

Rüyada Bıyık Kesmek

🙂 Bir kimsenin bıyığını kestiğini gör­mesi; Allah Resul’ünün sünneti seniyyesini işlemesine delâlet eder. Rüyada bıyık kesmek hayırlı kazanca işarettir. Rüyada bıyık kesmek uzun vakittir beklediğiniz güzel bir haberin geleceğini gösterir.

😐 Bıyıklı çocuk veya bebeğin bıyığını kestiğini görmek, üzücü bir olaya delalettir. Bekâr veya kısır ise, evlenemeyeceğine işarettir. Rüyada bir erkek gerçek hayatta olan bıyıklarını kökünden kesiyorsa pek hayırlı değildir.

Rüyada Bıyık Bırakmak

🙂 Bir kadının bıyık bıraktığını görmesi, erkek bir evlat sahibi olma­sıyla yorumlanır, rüyayı gören kişi, bakire bir kız ise yakında evlenir. Rüyada bıyık bırakmak üzerinde çalıştığınız işte başarı, beklediğiniz bir haberin olumu sonuçlanacağına yorumlanır.

😐 Bıyıklarının çok uzayıp ağzına girdiğini gör­mek; günah işlemeye ve haram lokma yemeğe delâlettir. Bir bayan rüyasında bıyık bıraktığını gördüyse beklediğiniz güzel haberin biraz gecikeceğine işarettir.

Rüyada Bıyık Almak

🙂 Bir kadın rüyasında bıyık aldığını görürse, erkek bir çocuğu olacağına işarettir. Rüyada bıyığını almak, borcunu ödemekle tabir edilir. Rüyada bıyık almak derdinizin ve sıkıntınızın bir an önce geçip gideceğine işarettir.

Rüyada Bıyık Çıktığını Görmek

🙂 Bıyıksız bir erkek bıyığının çıktığını görürse, kazancı büyük bir iş için yorucu bir döneme girer. Rüyada bıyık çıktığını görmek, sevinilecek bir haberin müjdecisidir.

😐 Bir kadın rüyasında kendi­ni bıyıklı görürse, büyük bir derdin sahibi olur. Çıkmaması gerek bir yerden bıyık çıktığını görmek kısa zamanlı bir sıkıntıya delildir. Henüz çocukken bıyık çıkması çok çabuk atlatılacak derttir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Seyyid Süleyman: Rüyada bıyık gören; genç bir hizmetçi veya sevgili bulur. Bıyığın siyah ve iri olup uçlarının yukarıya doğru kıvrık olması savaş­çı ve kavgacılar için vakar ve heybet, alışveriş ve ticaret sahipleri için kar ve kazanç, sıradan insanlar için de din için mücadelede bulunanlara uy­mak demektir. Bıyığın tıraş olduğunu veya kesilip azaldığını gören hayra erer, borçluysa borcunu öder.”

Kirmani: “Bıyığın az ve kesik olması her bakımdan hayır, fazla olması da kötüdür. Bıyı­ğın kesik ve noksan olması üç şekilde tabir olunur: İbadet ve sünnete uy­gun hareket etmek, üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmak, evlilik. Bıyığın uzun olması da dört şekilde yorumlanır: Haram bir içki içmek, zekât vermemek, emaneti korumamak, üzüntü ve keder.”

Nablusi: “Birinin kendisini bıyığından tutup çektiğini görmekte hayır yoktur. Ba­zı rüya tabircilerine göre bıyığın iyi ve kötü olduğuna dair söylenen sözler hep dudağın üstünde olan kısmına aittir. Yoksa iki taraftaki uçlarla ilgisi yoktur. Bıyık uçlarının uzun olması makam sahibi kimseler için vakar ve heybet olup diğer insanlar için iyi değildir.”

Ebu Sait El Vaiz: “Bıyığının ağardığını gören bir işe teşebbüs eder ve sonra da o işten vazgeçer. Küçük bir çocuğun yeni bıyığının bitmiş olduğunu görmek geli­şip serpilmesine ve büyümesine delalettir. Bir kadının kendi bıyığının ol­duğunu görmesi bir erkek evlat doğurmasına, eğer hamile değil ve esa­sen fakirse hiç doğurmayacağına işarettir. Bunu köle ya da esir biri görse esaretten kurtulur.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada bıyık görmenin psikanalizi: Bıyığı olmayan bir erkeğin rüyada kendini bıyıklı görmesi, yaklaşım ve tavır değişikliklerine olan ihtiyacı vurgulayabileceği gibi, kendini kamufle etme isteği anlamına da gelebilir. Düşünüz­de karşılaşacağınız bıyıklı bir erkek, kişiliğinizdeki sert, erkeksi yönlere dikkat çeker.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın