Rüyada Bıçak Görmek

Rüyada bıçak görmek düşmanlık mı güvenlik mi? Rüyada bıçak görmek, elinde bıçak görmek, bıçak almak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Bıçak Görmek

🙂 Bıçak görmek sıkı dostlukları temsil eder. Keskin bıçak, her konuda kazanılacak başarı demektir. Bazen de ma­rifetli bir adama delalet eder. Bıçaklanma rüyalarında kan görülürse, yorum yapıl­maz. Rüyada bıçak görmek bazen de ma­rifetli bir adama delalet eder. İnsanlara sanat öğreten birine delalet eder. Bıçak rüyası sekiz şekilde yorumlanır: Sağlık ve sıhhat, evlat, zafer, sığınma, kardeş, güç ve kuvvet, zenginlik, memurluk. Bıçak görmek, kudret ve kuvvetin devamlı olacağına işarettir. Bıçak görmek bazen de ma­rifetli bir adama delalet eder. Bıçakçı, insanlara sanat öğreten birine delalet eder. Rüyada bıçak görmek; faydalı bir işle meş­gul olmaya ve rızkın genişlemesine delâlet eder.

Bir kimsenin bıçakla herhangi bir şeyi kestiğini gör­mesi; keder ve sıkıntılardan sıyrılmaya, büyük bir çaba sonucu kazanç elde etmeye delâlettir. Rüyadan bıçak görmek; dostlukla tâbir olunur. Bir bıçak satın almak; dargın olduğunuz bir dostunuzla barışmaya, bı­çak taşımak; etrafında dostları bulunup, emniyette olduğuna, birisi­ne bıçak vermek; onunla sarsılmaz bir dostluk tesisine, bıçakla ya­ralamak; faydalı bir yardıma erişmeye, birisini yaralamak ise ona hayırlı bir hizmette bulunmakla yorumlanır.

😐 Kör bıçak, başarıyı engelleyecek olumsuz gelişmeler; paslı bıçak, geçmişte kalan tatsız bir olayın yeniden gündeme gelmesidir. Rüyada kanlı bıçak görmek, düşmanlık olarak yorumlanır.

Rüyada Elinde Bıçak Görmek

🙂 Elinde bıçak tuttuğunu gö­ren, sağlam dostları sayesinde pek çok imkana sahip olur. Dargın olduğunuz bir dostunuzla barışmaya, etrafında dostları bulunup, emniyette olduğuna, onlarla sarsılmaz bir dostluk tesisine, faydalı bir yardıma erişmeye, hayırlı bir hizmette bulunmakla yorumlanır.

Rüyada Bıçak Almak

🙂 Bı­çak satın almak, güçlü ve önemli bir insanın dostluğunu kazanmaktır. Birinden bıçak almak, bir dostun yardımıyla önem­li bir işi başarmaktır. Keder ve sıkıntılardan sıyrılmaya, büyük bir çaba sonucu kazanç elde etmeye delalettir.

Rüyada Bıçak Bilemek

🙂 Bir dost yardımıyla zor bir durumdan kurtul­maktır. Bir dostun yardımına koş­maktır. Faydalı bir işle meş­gul olmaya ve rızkın genişlemesine delâlet eder.

😐 Bıçağı bilediğini gören, zorlu bir mücadeleye girer. Bıçağın bilerken kırılması, beklenmedik bir yenilginin haberidir. Rüyada bıçak bilerken bir türlü bilenmediğini veya keskinleşmediğini görmek kısa süreli sıkıntıdır.

Rüyada Bıçak Çekildiğini Görmek

🙂 Rüyada bıçak çekildiğini görmek, çok eski bir ahbabınızla buluşup yârenlik edeceğinize, onun delâleti ile ba­zı işlerinizin kesin neticesini alacağınıza delalettir. Rüyadan bıçak görmek; dostlukla tabir olunur.

😐 Mu­hitinizdeki bir kimse ile aranızda bir anlaşmazlık çıkacağına yo­rumlanır. Bıçakla bir insanı doğradığını görmek; düşmanının hışmına uğramaya ve gıybet eden zata işarettir. Bıçak, düşmanlık olarak yorumlanır.

🕋 Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz: “Elinde bulunan bir bıçağı kullandığını gören çalışmakta olduğu bir iş­ten ayrılır. Bir rivayete göre kendisine yardımcı olacak zeki bir evlada sa­hip olur. Bıçağı kınından çektiğini görenin eşi erkek çocuk doğurur.”

Seyyid Süleyman: Rüyanızda bıçak gördüyseniz yapmanız gereken bir işi yapmadığınızdan dolayı sıkıntıya gireceğinize, hiç aklınıza gelmedik bir tanıdıkla karşılaşıp bu yarım kalmış işinizi onun sayesinde halledeceğiniz anlamına gelir.

Kirmani: “Kendisine bir bıçak verildiğini gören, biriyle dost olur. Bir rivayete gö­re eline mal geçer. Elini bıçakla kestiğini gören hayret verici bir şeye tesa­düf eder, yani kendisini şaşırtan bir durumla karşılaşır. Bıçağını kınına soktuğunu görense evlenir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada bıçak görmenin psikanalizi: Rüyada bıçak kullanmak, bıçakla bir şeyleri kesmek, bir ilişkiden kurtulma isteğini ya da özgürlüğe duyulan özlemi vurgular. Eğer bi­risi bize bıçakla saldırıyorsa, yaralayıcı sözler ve saldırganca tepki­lerle karşılaşabileceğimiz anlamına gelir. Erkeklerin rüyalarında bı­çak, genellikle kendi agresif yönlerini vurgularken, kadınların rü­yalarında, şiddetle karşılaşma korkularını ifade eder.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın