Rüyada Bilezik Görmek, Altın Bilezik Görmek

Düşlerde görülen bilezik ferahlık mı bela mı? Rüyada bilezik görmek, altın bilezik görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Bilezik Görmek

🙂 Kıymet­li taşlardan bilezik görmek, varlıklı olmayı; gümüş bilezik, huzuru ve helal kazancı; bakır bilezik, bolluğu ve mutluluğu temsil eder. Rüyada bilezik gören yaşlı ise izzet ve hürmet bulur, genç ise sanat sahibi olur.

😐 İstediğiniz kadından hoşlanmadığınız bir cevap almaya işarettir. Sıkıntı demektir. Dedikoduyu ve haksız kazancı temsil eder.

Rüyada altın bilezik görmek

Rüyada Altın Bilezik Görmek

🙂 Rüyada altın bilezik görmek; be­kâr bir kimse için evlenmeye, muradına ermeye delâlet eder. Altın bilezik görmek evliler için evlâda ve bekarlar için hayırlı bir işe delâlettir. Rüyada görülen altından bilezikler uzun zamandır beklediğiniz veya üzerinde çalıştığınız şeyin gerçekleşeceğine veya müjdeli haberin geleceğine işarettir. Altından bilezik görmek: Onur ve itibarın giderek artacağına işaret eder.

Rüyada Bilezik Takmak

🙂 Rüyada bilezik takmak, bekarlar için ani evlilik; evli bir kadın için düzenli gelir, evli erkek için severek yapılan bir iştir. Bilezik taktığını görmek, herkes tarafından takdir edileceğinize, itibarınızın artacağına delildir. Bir bilezik taktığınızı görmek, sevgilinizin hiç bir za­man sizi terk etmek istemeyeceğini gösterir. Altın bilezik taktığınızı görmek iyi meslek edineceğinizi gösterir.

Rüyada Bilezik Almak

😐 Rüyasında bilezik aldığını gören, erkekse, hiç beklemediği bir söz işitir; kadınsa, iyilik yaptığı birinden kötülük görür. Bilezik almak, gerçekçi olmayan isteklere işaret eder.

Rüyada Burma Bilezik Görmek

🙂 Rüyada burma bilezik görmek, bekar biri için evlenmeye işarettir. Ölmüş birinde burma bi­lezik görmek o kişinin hoşnutluğu şeklinde yorumlanır.

Rüyada Altın Bilezik Bulmak

🙂 Altın bilezik bulduğunu görmek, mirasa da işaret eder. Gümüş bilezik buluyorsanız, kazancın artması demektir. Rüyada altın bilezik buluyorsanız, iyilik etmek, sevinçli haber demektir.

Rüyada Kırık Bilezik Görmek

😐 Kırık veya kırılan bilezik, ayrılıktır. Rüyada kırık veya kırılmış bilezik görmek, şimdiki mesleğinizde başarılı olmayacağınıza, bu yüzden meslekteki kazancınızın yetersiz ve sizi malî sıkıntıya düşüreceğine işaret sayılır.

🕋 Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Bir padişahın kendisine bir bilezik verdiğini görenin ya ken­disi ya da kardeşi bir çocuk sahibi olur. Kollarında iki altın bilezik olduğu­nu gören sıkıntı ve darlık çeker. Bilezik rüyası kadın için evlilik, erkek için üzüntüdür. İki altın bilezik darlığa düşmeğe işaret eder. Pazısında demir bilezik gören, akrabalarından kuvvet alır. Burma bilezik, düz bilezikten kötüdür. Gümüş bilezik daha hafif bir üzüntüdür. Bilezik hangi madenden imal edilmişse, onun tabirine bakılmalıdır.”

Ebu Sait El Vaiz: “Kollarında altın bilezik olduğunu görmek miras sa­hibi olmaya, bir rivayete göre, rüya sahibi iyi ve dindar kimselerden ise dua ve hayırda fazlalığa delalet eder.  Bilezik kadın için evlilik, erkek içinse hüzünle tabir olunur. Kollarına altın bilezik taktığını ve büyük geldikle­rini gören üzüntü ve kedere düşer.”

İsfahanlı Halid: “Ellerinde gümüşten bir çift bilezik gören sıkıntı­ya düşer, darlık çeker. Ancak bu darlık ve sıkıntı altın bilezik görmekten hafiftir. Burma bilezik, düz bilezikten daha hafiftir. İçi boş olan dolu olan­dan iyidir. Gümüş bilezik görmek hizmetkar veya evlada de­lalet eder. Bir padişahın kollarında bilezik görmek, kötü bir şeyden dolayı adının lekeleneceği anlamına gelir. Bileziklerin herhangi bir madenden yapılmış olduklarını görmek, o madenin asıl tabiriyle yorumlanır.”

Cafer Sadık (r.a.): “Bilezik görmek beş şekilde yorumlanır: Başkanlık, hükümet, hile ve aldatma, üzüntü ve keder, çocuk ve kardeş. Hangi madenden olursa olsun bilezik kadınlar için koca, erkekler içinse kadınla tabir olunur. Kollarında gümüşten bilezikler gören zahmet ve meşakkatle nimet sahibi olur.”

👁‍🗨 Psikolojideki Anlamı

Rüyada bilezik görmenin psikanalizi: Bu rüya giyinip kuşanma tarzınızla ilgili bir rüyadır. Aynı zamanda sorumluluklarınızı da ifade eder. Rüyayı görüş biçiminiz, rüyada mutlu olup olmadığınız sorumluluklarınıza bakış açınızı ifade eder.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın