Rüyada Bıyık Görmek, Bıyık Kesmek, Bıyık Almak

Rüyalarda görülen bıyık ölüm mü, hastalık mı, yoksa müjdeli haber, iş, para, evlilik mi demek. Rüyada bıyık görmek, bıyık almak veya bıyık kesmek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Bıyık Görmek

🙂 Maddi kazancı temsil eder. Bıyıksız bir erkek bıyıklı olduğunu görürse, kazancı büyük bir iş için yorucu bir döneme girer. Rüyada siyah bıyık görmek hayırlı kazanca işarettir. Kadının kendisini bıyıklı görmesi, erkek bir evlat sahibi olma­sıyla yorumlanır. Rüyayı gören kişi, bakire bir kız ise yakında evlenir. Rüyada bıyık görmek; zenginlik, şan ve şöh­retle tabir olunur. Bir kimsenin bıyığının kısaldığını gör­mesi; Allah Resûlü’nün sünnet-i seniyyesini işlemesine delâlet eder. Rüyada bıyık gören, genç bir sevgili veya hizmetçi bulur. Rüyada bıyık görmek, sevinilecek bir haberin müjdecisidir. Hayatta başarılı olmaya işarettir.

😐 Kırlaşmış bıyık, işle ilgili sıkıntıdır. Bir kadın rüyasında kendi­ni bıyıklı görürse, büyük bir derdin sahibi olur. Bıyıklı çocuk veya bebek, üzücü bir olaya delalettir. Bıyıklarının çok uzayıp ağzına girdiğini gör­mek; günah işlemeye ve haram lokma yemeğe delâlettir. Rüyada kendinizi palabıyıklı görmek; bazı küçük düşürücü hareketlerde bulunacağınıza işarettir.

Rüyada Bıyık Kesmek

🙂 Rüyada bıyığını traş etmek veya kesmek borcunu ödemekle tabir edilir veya kesilip azaldığını gören hayra erer, borçluysa borcunu öder. Bıyık kestiğini görmek mala işarettir. Makasla bıyık kesmek hayır ve menfaate; bıçak veya jiletle bıyık kesmek, sert birinden elde edilen mala, bir rivayete göre şifa ve raha­ta delalet eder.

😐 Kısa bı­yığını kesmek, işle ilgili kötü bir haberdir. Bıyık keserken acı duymak veya derinizin kanaması bazı sıkıntılara işarettir. Henüz bıyıksızken rüyada bıyık kesmek hayırlı değildir.

Rüyada Bıyık Almak

🙂 Bir kadının bıyıklarını alması hayırlı ve huzurlu bir hayat demek. Bir kadının bıyık alması veya aldırması bir rahatsızlığı veya sıkıntısı varsa geçip gideceğine yorumlanır.

😐 Bir erkek için bıyığını yolup almak, yok­sul düşmektir. Rüyada ağdayla veya cımbızla bıyık almak yaşanacak kısa süreli dertler sıkıntılara yorumlanır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani’ye göre: “Ak bıyıklı birini rüyanızda görmeniz; muradınızın çok kısa zamanda tahakkuk edeceğine, kısmet kapılarınızın açılacağına, bir devletlinin iltifatına nâil olacağınıza, bütün işlerini­zin çok kısa zamanda neticeleneceğine de tefsir olunmuştur. Birinin kendisini bıyığından tutup çektiğini görmekte hayır yoktur.”

Salimi’ye göre: “Gür ve güzel bir bıyık, ka­zanç artışına işaret eder. Bıyığın uzun olması da dört şekilde yorumlanır: Haram bir içki içmek, zekat vermemek, emaneti korumamak, üzüntü ve keder. Bıyık uçlarının uzun olması makam sahibi kimseler için vakar ve heybet olup diğer insanlar için iyi değildir.”

Abdulgani Nablusi: Bıyığının ağardığını gören bir işe teşebbüs eder ve sonra da o işten vazgeçer. Küçük bir çocuğun yeni bıyığının bitmiş olduğunu görmek geli­şip serpilmesine ve büyümesine delalettir. Bir kadının kendi bıyığının ol­duğunu görmesi bir erkek evlat doğurmasına, eğer hamile değil ve esa­sen fakirse hiç doğurmayacağına işarettir. Bunu köle ya da esir biri görse esaretten kurtulur.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada bıyık görmenin psikanalizi: Bıyığı olmayan bir erkeğin rüyada kendini bıyıklı görmesi, yaklaşım ve tavır değişikliklerine olan ihtiyacı vurgulayabileceği gibi, kendini kamufle etme isteği anlamına da gelebilir. Düşünüz­de karşılaşacağınız bıyıklı bir erkek, kişiliğinizdeki sert, erkeksi yönlere dikkat çeker.

Anonim Rüya Yorumları

  • Birinin bıyığını çekmek, bir insana zarar vermek­tir.
  • Bıyığın az ve kesik olması her bakımdan hayır, fazla olması da kötüdür.
  • Bıyı­ğın kesik ve noksan olması üç şekilde tabir olunur: İbadet ve sünnete uy­gun hareket etmek, üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmak, evlilik.
  • Ba­zı rüya tabircilerine göre bıyığın iyi ve kötü olduğuna dair söylenen sözler hep dudağın üstünde olan kısmına aittir. Yoksa iki taraftaki uçlarla ilgisi yoktur.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın