Rüyada Bina Görmek, Yüksek Bina, Bina Yıkılması

Rüyalarda görülen binalar ölüm mü, hastalık mı, müjdeli haber veya para, iş, evlilik, bebek mi demek. Rüyada bina görmek, yüksek bina, bina yıkılması, yeni bina, yıkılan bina görmek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Bina Görmek

🙂 Rüyada bina görmek iş ve özel hayatı temsil eder. Güzel ve gösterişli bir bina, kazanç artışına, ayrıca mutlu ve uzun bir ömre işaret eder. Ancak aydınlık bir binaya girmek, sürpriz bir gelişmedir. Rüyada kubbeli binalar görmek, hayırlara işarettir. Bazı alimlere göre eş, zenginlik, ko­lay geçim, mal ve yüksek memuriyet şeklinde yorumlamıştır.
Rüyada bina görmek hayırlıdır. Başarılı işlere girişe­ceğinize, etrafınıza yardımcı olacağınıza, bekârsanız evleneceğini­ze, evli iseniz bir çocuğunuz olacağına, kısmetinizin artacağına, rızık bolluğuna delâlet eder. Rüyada bina görmek, her türlü korkudan emin olmaya, makamca yükselmeye, rahat bir yaşama ve kendisinden hayır umulan zevceye işaret eder.

😐 Rüyasında hasarlı bir bina gören kişinin, sağlığı bozulur ve sıkıntılı bir döneme girer. Karanlık bir binaya giren, iş ve özel hayatında zorlu bir dönem geçirir. Başkasına ait bir işten çıkar sağlamaya ya da karı kocanın ilişki­sine işaret eder.

Rüyada Yüksek Bina Görmek

🙂 Rüyada yüksek bina görmek, çok mal ve elbise şeklin­de yorumlanmıştır. Bir kimse düşünde apartman veya yüksek bü­yük bina görürse, kazancı artar. Rüyada yüksek bir bina görmek; gelecekte çok büyük bir iş sahibi olacağına işarettir.

Rüyada Bina Yıkılması Görmek Yıkılan Bina

🙂 Rüyada yıkılmış bina yaşamınız boyunca başınızın dertten kurtulmayacağım ve sürekli tehlikeli pozisyonlarda bulunacağınıza.

😐 Bulunduğu binanın yıkıldığını görmek; işlerinin bozulacağına ve sıkıntıya düşeceğine işarettir. Çöken bir bina, yaşamınızda ortaya çıkma­sından korktuğunuz bir eksikliği ve boşluğu simgeler. Yıkılan bir bina gören, çok üzüleceği bir durumla karşı karşıya kalır. Ustanın binayı yıktığını görmesi sözünden dönmesi­ne ve yalan konuşmasına delâlet eder. Yıkılmış bina: Yaşamınız boyunca başınızın dertten kurtulmayacağım ve sürekli tehlikeli pozisyonlarda bulunacağınıza. Bina yıkmak veya zarar vermek: Yoksulluğa düşeceğinize ev içinde sorunların büyüyeceğine.

Rüyada Yeni Bina Görmek

🙂 Yeni yapılmış bina, beklenmeyen bir yerden rızıklanmak şeklin­de tabir edilir. Yeni bina görüp içinde otur­mak, başınızdan yeni bir nikâh geçeceğine yorumlanır. Yeni bir binaya taşınmak ileride ikinci bir evlilik yapacağınıza işarettir. Rüyada eski bir binanın yeni hale geldiğini görmek, bol rızka, gam ve kederden kurtulmaya, hastalar için ise şifa bulmaya işaret eder. Rüyada ev görmek için Bkz.

😐 Rüyada yeni binalar görmek mesleğinizi değiştireceğinize işarettir. Sahibini bilmediğiniz yeni binalar bilmediğiniz bazı işlerin içinde kendinizi bulacağınıza yorumlanır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn-i Sirin’e göre: “Eski bir binanın yenisiyle değiştiğini görmek, rızkın artmasına, hayır kapılarının açılmasına delalet eder.”

Danyal aleyhisselâma göre: “Rüyada meçhul bir bi­na görmek ve o biraya girmek, ömrün sonu olduğuna işarettir. Kendisine ait olan bir binaya girdiğini gören, evlat ve ak­raba sahibi olur.

Nabluslu Abdulgani: “Ev, insanın dünyasıyla tabir olunur,” demiştir. “Her bakımdan mükemmel, yeni bir evinin olduğunu gören fakirse zen­gin olur, sıkıntıdaysa feraha kavuşur, sanatkarsa saygınlık ve şöhret ka­zanır, zenginse malı artar, özetle herkes için hayra işarettir. Geniş ve oturmaya değer ev, insanın iyi hali, kurtuluşu ve esenliği, il­mi ve sanatıdır. Dar ise sıkıntı demektir. Rüyada çamurla bir bina yapmak, din ve imana; kuru çamur görmek de mala işarettir.”

Ebu Sait El Vaiz: “Rüyada bir binanın temelini atmayı görmek, ilim ve sanatla yorumlanır. Yeni bir binanın yapılmakta olduğunu görmek akraba­larından birinin ölümüne, bir evi genişlettiğini görmek üzüntüye, baş ima­mın evini yıktığını görmek Müslümanların yaşadıkları ülkede fesat ve ka­rıştırıcılığın ortaya çıkmasına delalet eder. Her ne şekilde olursa olsun yıkmak iyi değildir,” demiştir”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada bina görmenin psikanalizi: Rüyalarımızda yapılar ve binalar, inançlarımızı, düşüncelerimizi, yaklaşımları-mızı ve temel niteliklerimizi simgeler. Nasıl içinde yaşadığı çevre bir insanın kişiliği üzerine ipuçları veriyorsa, rüyada görülen binaların türü ve niteliği de rüyayı gören kişinin düşünce, umut ve beklentilerini sergiler. Diğer yandan bir binanın dış görünüşü ve yarattığı imaj, kendimizi içinde bulunduğumuz çevreye sunuş biçimimizi de simgeleyebilir.

Anonim Rüya Yorumları

 • Bina yapmak, evliler için mülk sahibi olmak; bekarlar için evlilik hazırlığıdır.
 • Bina boyamak, yeni ve önemli kararlar almaktır.
 • Yanan bir bina görmek, dertsiz tasasız bir hayata başlamaktır.
 • Kerpiçten bina yaptığını görmek, rütbeye işarettir.
 • Yontulmuş taşla bina yapmak: Korkudan emin olmak, iz­zet ve şerefe ermek şeklinde tabir edilir.
 • Sıradan yontulmuş taşlarla bina yapmak: Fakirlik ve zillete delalet eder.
 • Belediye binası görmek: Politik görüşünüzün değişeceğine işarettir.
 • Bina boyamak: Alacaklıların bastırması yüzünden eski borçlarınızı ödeyeceğinize işarettir.
 • Binanın yanması: Hakkınızda kötülük dü­şünenleri alt edeceğinize işarettir.
 • Binada çalışan insanlar görmek: Karı koca ara­sında anlaşmazlıkların çıkacağına ve ayrılığa kadar gideceğine işarettir.
 • Bir bina inşa et­mek: Çok çalışarak para kazanmaya işarettir.
 • Bina yıkmak veya zarar vermek: Yoksulluğa düşeceğinize ev içinde sorunların büyüyeceğine işarettir.
 • Bi­nanın büyümesi: Servete ve daha fazlasına, eğer fazla büyükse; çok kötü bir olaya işarettir.
 • Bina satmak: Bir arkadaş ile kavga etmeye işarettir.
 • Ahşap eski bir bina: Hakkınızda söylenmiş yalanlardan kurtulacağınıza işarettir.
 • Bir bina satın almak: Dostlarınız arasında iyi niyetli olmayan birinin bulunmasına işarettir.
 • Bir binayı onarmak: Tavır ve davranışlarınızda olumlu değişimler yaşayacağınıza işarettir.
 • Bir binaya taşınmak: Arzularınızın gerçekleşeceğine işarettir.
 • Bir kimse kendisini bir şehir veya bir köyde bina yapıyor görse, o kişinin o yerden biriyle evleneceğine işaret sayılır. Eğer yaptığı bina süslü ve nakışlı olursa rüyayı görenin dini inancının sağlam olduğuna hükmedilir.
 • Harap ve yıkılmaya yüz tutmuş evler görmek ise huzur ve ge­çimsizliğe yorumlanır.
 • Rüyada herhangi bir arsada bir bina yaptığını görmek; yeni bir hayata başlayacağına ve çok mutlu olacağına delildir.
 • Binanın bulunduğu yere yerleştiğini ve orada yeni bir iş tuttuğunu görmek; işinde ilerleyeceğine; kazancının artacağına, evli ise çocuğu olacağına, bekarsa evlenmek için niyetli olduğuna işarettir.
 • binanın etrafında geniş bir alan ve yeşil sahalar bulunduğunu görmek; aile bireylerinin çoğalacağına işarettir.
 • Binanın çatısında gezindiğini görmek; daha başka iş sahaları aradığına, binasını boyadığını görmek; iş değiştirip başka sahalara atılacağına, binasının içine yeni döşemeler; mobilyalar aldığını görmek; ticari durumunun gittikçe genişleyeceğine, binasının üzerinde büyük bir kubbe olduğunu görmek; hakkında dedikodular yapıldığını gösterir.

Rüyada ev görmek, bina görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın