Rüyada Baykuş Görmek, Beyaz Baykuş Görmek

Rüyalarda görülen baykuşlar ölüm mü, hastalık mı, müjdeli haber veya evlilik, para, iş, bebek mi demek. Rüyada baykuş görmek, beyaz baykuş, yavru baykuş veya baykuş sevmek farklı yorumlara sahiptir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Baykuş Görmek

🙂 Baykuş öldürmek, uğursuzluğu defetmektir. Bir yerde süs olarak kullanılan içi doldurulmuş baykuş görmek; ge­rek oturduğunuz yerde, gerek işinizde çok daha parlak bir istikbale namzet olduğunuzu gösterecek değişiklikler olacağına, semt ve iş değiştireceğinize işarettir. Baykuş öldür­mek: Düşmüş olduğunuz karanlık uykusundan uyanarak tekrar doğru yola döneceğinize yorulur.

😐 Baykuş görmek, kötü niyetli insanların varlığına işaret eder. Ağaçta duran bir baykuş, zarar vermeye hazırla­nan bir düşmandır. Evin çatısında ya da içinde baykuş gör­mek, yaşanacak bir felaketin habercisidir. Baykuşu kafese koymak, tehlikeli bir olaya delalettir. Bu nedenle dikkatli olunmalıdır. Baykuş, zalim yöneticiye, hırsıza ve hilekar insa­na delalet eder. Her ne şekilde olursa olsun, rüyada baykuş görmek, tutmak, satın almak iyi değildir. Birisinin rüyasında baykuşun kendisine doğru yaklaştığını görmesi, o kişinin eceli­nin yaklaştığını gösterir.

Rüyada baykuş görmek, kötü bir haber alınacağına, fena ahlâklı, bed huylu bir insan ve oğlu ile karşılaşacağına delâlet etmektedir. Rüyada görülen baykuş, ölüm meleğini çağrıştırır. Ayrıca uğursuz bir haber olarak yorumlanır. Bazan da despot bir kimseyi sembolize eder. Kimi zaman kötü söze, ayrılığa; kimi zaman da yoksulluk olarak tanımlanır. Rüyada baykuş görmek hayra yorumlanmaz. Rüyada baykuş görmek: Keder ve ıstıraba veya uy­gun olmayan yaşam tarzı yaşayacağınıza yorulur. Baykuş sesi işitmek, Kö­tü yollara sapmak meylinizin daha da artacağına yorumlanır. Evinizin damında bir baykuş görmek: Evinizde bir hastalık çıkaca­ğına işaret sayılır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn Sirin’e göre: “Rüyasında baykuş sesi duyan, acı ya da çok kötü bir haber alır. Baykuş rüyası hırsız, kıskanç, inatçı, uğursuz bir kimseyle; eti bu özelliklere sahip birinin malıyla, yavrusu da böyle bir adamın evla­dıyla tabir olunur. Her ne şekilde ve görünümde olursa olsun baykuş gör­mek yakalamak veya almak iyi değildir.”

Salimi’ye göre: “Rüyada baykuş görmek uğursuzluğu, kötü haberi, kederi ve düşmanı tem­sil eder. Baykuş sesi kötü ve uğursuz ha­bere delalet eder.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada baykuş görmenin psikanalizi: Eski yaklaşımlarda uğursuz kabul edilen baykuş, gü­nümüzde akıl, bilgelik ve sezgi gücünün simgesi olarak düşü­nülmektedir. Deneyimli, ileri görüşlü birinin varlığına işaret ediyor olabilir. Rüyada baykuş görmek sadece çevrenizde ya kendi çıkarları ya da sizi sevmedikleri için açığınızı yakalamak üzere bekleyen insanların var olduğunu ve bu yüzden çok daha fazla tedbirli olmanız gerektiğini gösterir. Her halükarda, eğer yeterince ihtiyatlı olursanız bu rüya kötüye yorumlanmaz sadece uyarıcı görevi görür.

Baykuş her zaman bilgelikle ve sağduyuyla özdeşleştirilen bir hayvandır. Eğer öğrettiklerinden yararlanmayı bilirseniz bu çok olumlu bir rüyadır. Size sağduyulu ve tedbirli olmayı tavsiye eder ve eğer yolunu takip edebilirseniz hem iş hem de insanlarla olan ilişkilerinizde kolaylık sağlayacağınızı gösterir. Aynı zamanda uğursuzluğu da simgeler. Kötü haberlerin, başarısızlıkların, acı verici olayların, hastalıkların ve ailenizde yaşanacak ayrılıkların habercisidir. Baykuşun öttüğünü duymak bir yakınınızın öldüğünün kesin habercisidir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Rüyada öten bir baykuş görmek; sizi çekemeyen meslek arkadaşlarınızın sizi kötülemeye çalıştıklarına tâbir edilir.

Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

“Rüyada Baykuş Görmek, Beyaz Baykuş Görmek” üzerine 4 yorum

  1. Rüyamda beslediğim baykuş varmış,biraz hırçın birseye sarmişım onu çıkardım elimden uçtu, bana alışmış elimi hava uzattığımda elime konuyordu.

    Yanıtla
    • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İşlerinizin güzellikle düzeleceğine, para sıkışıklığını aşacağınıza, pek ve çok yakında karlı bir iş için girişimlere başlanacağına işarettir…

    • Anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Gündeme gelecek olanlardan haberdar olacağınıza, manevi yardımlar alıp işlerinizin rast gideceğine, hayırlı haberlere işarettir…

Yorum yapın