Rüyada Balkon Görmek, Balkon Yıkamak

Rüyalarda görülen balkonlar ölüm mü, hastalık mı, müjdeli haber veya evlilik, para, iş, bebek m, demek. Rüyada balkon görmek veya balkon yıkamak farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklarda öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Balkon Görmek

🙂 Rüyada balkona çıkıp serinlediğini gör­mek; rüya sahibinin iyi haline, geçiminde genişliğe ve feraha ulaşmasına delâlet eder. Bir rivayete göre balkon yüksek mevki ve makam, şeref ve saygınlık ile tabir olunur, demişlerdir.

😐 İyiye yorulmayan bir rüyadır. Ayrılığa işarettir. Rüya­sında balkon gören, sevdiğiyle ya da eşiyle büyük sorunlar ya­şar. Bu sorunlar ayrılığa neden olabilir. Balkonda olduğunu gö­ren, sorunlar karşısında kendini yalnız ve çaresiz hisseder. Bal­konda kendisiyle birlikte başkaları da varsa, ayrılık kararı aile­de de üzüntüye neden olur: Hatta aileyle de sorunlar yaşana­bilir. Balkonda oturmak; bir arkadaşınız, sevgiliniz ve­ya aileniz içinden biriyle ufak bir münakaşa yapacağınıza işarettir.

Rüyada Balkon Yıkamak

🙂 Balkon yıkamak; selamete çıkmak, borçtan kurtulmak, tövbekar olmaktır. Rüyada kendi evinin balkonunu yıkadığını gören, borcunu öder yahut bazı isteklerine arzularına kavuşur.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Abdulgani Nablusi:Kendisini balkonda gören korktuğu ve çekindiği şeye karşı güvende olur. Kendisini yeni yapılmış bir balkonda gören fakirse zengin olur, tüccarsa daha çok kazanır, zenginse servetini arttırır. Eski bir balkon­da olduğunu gören fakirse daha da fakirleşir, zenginse serveti daha da ço­ğalır, dindarsa, imanı daha da artar.”

Caferi Sadık: “Bir balkon yaptığını gören bir kadınla beraber olmakla suçlanır. Bir balkon üstüne bir balkon daha yaptığını gören eşinin üzerine bir kadın daha alır. Bir rivayete göre balkon yüksek mevki ve makam, şeref ve saygınlık ile tabir olunur, demişlerdir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada balkon görmenin psikanalizi: Tıpkı evin dış cephesi gibi balkon da, yaşadığımız evin dı­şa açık yüzünü simgeler. Bu nedenle, rüyalarda gördüğümüz bal­kon, kendimiz ve yaşamımızla ilgili dışa sunduğumuz imajımızı temsil eder. Balkonlar aynı zamanda, apartmanlarda yaşayan biz kent insanları için, “bahçe” ihtiyacımızı tatmin etmeye çalıştığı­mız ve çoğunlukla çiçeklerimizi yerleştirdiğimiz mekanlardır. Bu nedenle, rüyalarda balkon için bahçe simgesiyle benzer yorum­lar da söz konusu olabilir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Balkonda başka birini ya da binlerini görmek, kötü haber anlamına gelir. Bu rüya aynı zamanda çevrenizde kötü niyetli insanların varlığına da işaret eder.
  • Bazı rüya tabircileri, balkon kadın ve eşle tabir olunur, demişlerdir.

Rüyada ev görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın