Rüyada Bitki Görmek, Yeşil Bitki Görmek

Rüyada bitki görmek yeni ev mi, ölüm haberi mi? Rüyada bitki görmek, yeşil bitki görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Bitki Görmek

🙂 Rüyada çeşitli bitkiler görmek murada ermeyi temsil eder. Düşte bir bitki görmek; ruhî, bedeni rahatsızlıklarınızdan kurtulacağına işarettir. Rüyada bitki görmek; iyilik ve hayır ile tabir olunur. Çiçek­li bitki, aşkta ve evlilikte mutlu olmaya işaret eder. Rüyasında bitki gö­ren, sevgisine karşılık bulur ve güzel duygular yaşar. Bitkilerle ilgilendiğinizi veya bitki ektiğinizi görmek sevdiklerinize yeterli ilgiyi gösterdiğinizin işaretidir. Rüyada bitki görmek iyiye işarettir, olumlu şeylerin habercisidir: islerinizin iyi gideceğini, aile hayatınızın iyi, sevdiklerinizin sağlıklı olacağını gösterir.

😐 Ancak sa­rarmış ve cansız bir bitki, düş kırıklığına uğramayı anlatır. Kuru ot görmek; zor geçime, mahsulün ve­rimsizliğine işarettir. Rüyada görülen bitkiler eğer kokuyor, kurumuş veya kötü bir haldeyse bu yaşanacak kısa süreli bir sıkıntıya yorumlanır.

Rüyada Yeşil Bitki Görmek

🙂 Rüyasında yeşil, canlı ve gü­zel bir bitki gören, hayattaki en büyük arzusuna kavuşur. Yeşil bitki görmek başarı ile yorum­lanır. Her tarafın yeşil otlarla bitkilerle dolu olduğunu görmek; ucuz­luk ve bolluğa, rızkın genişliğine ve sağlıklı yaşamaya delâlet eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Rüyada bir bitki görmek; ruhi bedeni rahatsızlıklarınızdan kurtulacağınıza işarettir. Rüyada görülen bitkiler çalışarak elde edeceğiniz kazanç ve birikimlerdir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada bitki görmenin psikanalizi: Rüyada gördüğümüz çiçeksiz yeşil bitkiler ve otlar, çoğu kez şifa ile, yani iyileşme isteği ya da iyileştirme gücüyle bağlantılıdır. Bu otları topluyorsak, kendi sorunlarımızı kendimiz çözmek ve duygusal yaralarımızı iyileştirmek zorundayız demektir. Birisi ta­rafından bize veriliyorsa, gerilim ve endişelerimizin yol açtığı so­runlardan kurtulmak için başkalarının ilgi ve yardımına gerek duyduğumuzu gösterir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın