Rüyada Bit Görmek, Bit Öldürmek, Saçında Bit Görmek

Rüyada bit görmek bol para mı yoksa ölüm veya hastalık mı? Rüyada bit görmek, bit öldürmek, saçında bit görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Bit Görmek

🙂 Rüyalardaki bit çoğu kez parayı temsil eder. Bir kimsenin rüyasında bit görmesi; berekete, uzun ömre ve çok büyük bir mirasa konmasına delâlet eder. Rüyada bit görmek işsizlere iş, evleneceklere eş, memurlara mertebe demektir. Rüyasında vücudunda bit gören güzel ve mutlu edecek haberlere kavuşur. Ticaretle uğraşan üzerinde bit görüyorsa kazancı bollaşır.

Rüyada Bit Öldürmek

😐 Rüyada bit öldüren, bir yakınına büyük bir kötülükte bulunur. Üzerindeki bir elbisenin üzerindeki biti öldüren kişi servetine zarar verir veya azaltır. Rüyada bit öldürdüğünü gören eğer esnaf veya ticaretle uğraşıyorsa kısa süreli sıkıntıya düşer. Evinde yatağında veya bir koltuktaki biti öldürdüğünü gören beklediği güzel bir haber varsa o haberin gecikeceğine işarettir.

Rüyada Saçında Bit Görmek

🙂 Rüyada saçında bit görmek, tez zamanda gele­cek toplu bir paraya işaret eder. Rüyada saçı bit dolu olduğunu gören büyük bir servetin sahibi olur. Saçında bit olduğunu gören pa­ra, miras gibi bir yolla gelir.

Rüyada Bit Ayıklamak

🙂 Üzerinden bit ayıkladığını temizlediğini gören, servetini insanlarla paylaşır ve pek çok dost edinir. Üzerindeki veya saçındaki bitleri topladığını temizlediğini gören varlıklı bir insanla dostluk kurmaya çalışır.

Rüyada Beyaz Bit Görmek

🙂 Rüyada beyaz bit görmek, malından bir­çok kimsenin faydalanacağına işaret eder. Beyaz renkli bit kazancın çokluğuna delalettir. Rüyada görülen beyaz bitler gelecek olan berekete bolluğa işarettir. Beyaz bit rüyada zenginliktir.

Rüyada Bitlenmek

😐 Her tarafın bitle dolduğunu ve vücudun bitten dolayı kaşındığını veya kızardığını görmek; güç bir işle uğraşmaya işarettir. Bitlerin vücudunuzda kızarıklık veya kanattığını görmek zorlu işten dolayı uzun bir süre parasız da kalınabileceği anlamına gelir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Üzerine bit düştüğünü görmek, malından birçok kimsenin yararlanacağına işarettir. Üzerinden bit döküldüğünü görenin kar ve ka­zancı artar. Bitin bedeninde otlayıp etlerini ısırdığını görenin ak­rabaları kendisinden yararlanırlar. Üstünde birçok bit bulunduğunu ve bunları silkelediğini görmek iyi değildir. Çünkü bu, malını kendi eliyle açık­lamak demektir. Bir bit öldürdüğünü gören hizmetkarına zulmeder.”

Seyyid Süleyman: “Bit görmek mal, haşmet ve görkem veya aile ve akrabalarla tabir olunur. Üzerinde birçok bit bulunduğunu görenin ya eline çok mal geçer ya da haşmet, azamet ve akrabalarının sayısı artar.”

İmam Nablusi: “Çok sayıda bit görmek zenginliktir. Üzerinin bit­lerle dolu olduğunu veya bitlerin üstünden döküldüğünü görenin malı artar.”

Ebu Sait El Vaiz: “Rüyada görülen bit, mal ile beraber yaşamı işaret eder. Bir kimse üzerinde bitlerin olduğunu görse, rüya sahibinden bir çok kimselerin faydala­nacağına işaret eder. Üzerinden bitlerin düştüğünü görmek ise, rüyayı görenin kazancının artacağına işaret sayılır. Rüyada görünen bit, eğer elbi­sede bulunursa malının artacağına üzüntülerden kurtulacağına işarettir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada bit görmenin psikanalizi: Yaşantımızın akışında ortaya çıkabilecek aksaklıkları ve olum­suz faktörleri simgelediği gibi, sağlıkla ilgili endişeleri de vurgu­lar. Buna paralel olarak bit, enerjimizi tüketen ve yok eden, di­rencimizi azaltan koşulların varlığına dikkat çeker.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın