Rüyada Beşik Görmek

Düşlerde beşik görmek evlilik mi çocuk mu, yoksa bol bara mı? Rüyada beşik görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Beşik Görmek

🙂 Rüyada beşik görmek ya da yapmak, evlenmek ve ço­cuk sahibi olmak anlamına gelir. Metal beşik, erkek çocuğu; tahta beşik kız çocuğunu temsil eder. Beşiğe çocuk yatırmak, ai­leye sevgi ve saygıyla bağlanmaktır. Güzel, süslü bir beşik, huzurlu ve mutlu bir yuvadır. Boş beşik, doğacak çocuğun sağlıklı olacağını anlatır. Beşikte güzel bir bebek görmek, muradına ermektir. Bekâr erkek veya kadın rüyasında beşik gördü­ğü takdirde pek yakında evleneceğine, evli kadın ve erkek, ev­lât sahibi olacağına delâlet eder. Beşik görmek; o sene mahsulün iyi olacağını göste­rir. Rüyada beşik sallamak; evli bir kimse için hayırlı bir evlâda, bekâr için murada tabirdir. Altın beşik salladığını görmek; çok güzel ve iyi bir çocuğun toplu­ma karışacağına işarettir. Rüyada beşik almak, hayır ve berekete işarettir. Be­kar birinin beşik görmesi, evleneceğine delalet eder.

😐 Ancak çocuğu beşikten al­mak, aileyi üzmek ve ihmal etmek anlamına gelir. Eski, kırık bir beşik, mut­luluğunuza gölge düşürecek bir olaydır. Beşik satmak, kırmak vb. ailenin dağılacağına delalettir. Beşik sallamak, nedensiz bir telaş yaşamaktır. Eğer beşik kırılmış veya beşi­ği kırdığınız takdirde boşanma olacağına, ayrılık meydana ge­leceğine yorumlanır. Boş beşik salladığını görmek; üzülüp sıkılmaya, çocuğunun hastalanmasına ve dünya­da yalnız kalmaya delâlet eder. Bazen be­şik, üzüntü ve sıkıntıya da delalet eder. Beşiğin kırıldığını gör­mek, çocuğu varsa, çocuğunun öleceğine işaret eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Rüyanızda beşik gördüyseniz, eğer rüyayı gören kişi bekar ise; Çok yakın bir zamanda evlenip yuva kuracağına işarettir. Eğer rüyayı gören evli ise; çok kısa bir zamanda çocuk sahibi olacağına işarettir. Evli birinin, beşik görmesi, eşinin gebe kalması; eğer eşi ha­mileyse erkek çocuk doğurması anlamına gelir. Bir beşikte bulunduğunu ve sallandığını gören çocuk tabiatlı olur ve küçük çocukların yaptığını yapar. Bir beşik salladığını gören çocuklarının iyiliği için çalışır.”

Hüseyni: “Beşik yapmak, almak, kendisine hediye edilmek hayırdır, eş ve çocuk sahibi olmaya delalet eder. Beşiği kırmak, satmak veya biri­ne vermek hayra alamet değildir. Çünkü boşanmaya, ayrılığa ve çocuğu­na karşı sevgisizliğe işarettir. Aldığı veya yaptığı beşik madenden ise (hangi maden olursa olsun) doğacak çocuk erkek, tahtadan ise kızdır.”

Danyal (a.s.): “Bir beşik yaptığını veya satın aldığını ya da birinin kendisine bir beşik verdiğini gören (ister erkek, ister kadın olsun) bekarsa evlenir; evliyse bir çocuğu doğar. Kendisine ait bir beşiği sattığını veya başka birine verdiğini ya da kı­rıp attığını gören erkekse karısını boşar, kadınsa kocasından boşanır, ya­hut çocuğunu evden kovar. Beşiğin kendi kendine kırıldığını görmek doğacak çocuğunun ölümü­ne, yapmakta olduğu beşiği tamamlayamadığını görmek eşinin düşük ya­pacağına işarettir.”

Nablusi: “Bir çocuğu beşiğe yatırıp salladığını gören, çocuklarına ve yakınları­na iyi davranıp onlara hizmet ve yardım eder. Çocuğu beşikten çıkardığını gören aile ve akrabalarına karşı yeterin­ce şefkatli davranmaz, onlara kâfi derecede yardımcı olmaz. Beşik rüyası evlilik ve evlatla tabir olunur. Be­şiğini sattığını, kırdığım veya birine verdiğini gören ya eşin­den boşanır yahut çocuğuna kötü davranır. Beşikte olup sal­landığını gören ise çocuk mizaç olur. Beşiğin kırıldığını görenin evladı vefat eder.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada beşik görmenin psikanalizi: Yaşamda bir değişikliği ve yeni başlangıçları simgeleyen be­şik, rüyayı gören kadınsa, anneliğe duyulan özlemi; erkekse, anne koruyuculuğuna sığınma isteğini dile getirebilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın