Rüyada Baykuş Görmek

Düşlerde görülen baykuş felaket mi ölüm mü? Rüyada baykuş görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Baykuş Görmek

🙂 Bir yerde süs olarak kullanılan içi doldurulmuş baykuş görmek; ge­rek oturduğunuz yerde, gerek işinizde çok daha parlak bir istikbale namzet olduğunuzu gösterecek değişiklikler olacağına, semt ve iş değiştireceğinize işarettir.

😐 Uğursuzluğu, kötü haberi, kederi ve düşmanı tem­sil eder. Rüyasında baykuş sesi duyan, acı ya da çok kötü bir haber alır. Baykuş görmek, kötü niyetli insanların varlığına işaret eder. Ağaçta duran bir baykuş, zarar vermeye hazırla­nan bir düşmandır. Evin çatısında ya da içinde baykuş gör­mek, yaşanacak bir felaketin habercisidir. Baykuşu kafese koymak, tehlikeli bir olaya delalettir. Bu nedenle dikkatli olunmalıdır. Baykuş öldürmek, uğursuzluğu defetmektir. Rüyada baykuş görmek, baykuş sesi işitmek kötü bir haber alınacağına, fena ahlâklı, bet huylu bir insan ve oğlu ile karşılaşacağına delâlet etmektedir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Rüyada görülen baykuş, hastalık meleğini çağrıştırır. Ayrıca uğursuz bir haber olarak yorumlanır. Bazen de despot bir kimseyi sembolize eder. Kimi zaman kötü söze, ayrılığa; kimi zaman da yoksulluk olarak tanımlanır. Rüyada baykuş görmek hayra yorumlanmaz.”

Nablusi: “Rüyada baykuş görmek; aralarında yıkıcı kimselerinde bulunduğu bir toplumda çalışmak zorunda kalacağına ve bundan hem maddi, hem manevi olarak zarar edeceğine bir işaret sayılır.”

Cafer-i Sadık: “Rüyada görülen baykuş kötü sözdür. Hayırsız bir kimsedir. Rüyada görülen baykuş, hırsız, hasetçi ve çok inatçı bir insana işaret eder. Baykuş eti görmek de, böyle bir insanın malına işaret eder. Bazen baykuş, görmek, memleketlerin harap olmasına, vahşete ve ayrılığa da işarettir.

Psikolojideki Anlamı

Rüyada baykuş görmenin psikanalizi: Rüyada görülen baykuş içinizdeki sıkıntıların ortaya çıkması anlamına gelir. Düşlerdeki baykuş, kendimizden emin olduğumuzu ve bilinçli davrandı­ğımızı ifade eder. Baykuşla konuşmak, yaşamda ken­dimize net hedefler belirlememiş olmanın keyfini yaşıyoruz demektir. Elinizde baykuş görmek veya sevmek, çocukluk günleri­nin masumiyetine dönme ihtiyacını belirtir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Rüyada öten bir baykuş görmek; sizi çekemeyen meslek arkadaşlarınızın sizi kötülemeye çalıştıklarına tabir edilir.
  • Baykuş, zalim yöneticiye, hırsıza ve hilekâr insa­na delalet eder. Her ne şekilde olursa olsun, rüyada baykuş görmek, tutmak, satın almak iyi değildir.
  • Baykuşun sesini duy­mak, uğursuz bir haber almaya işaret eder.
  • Birisinin rüyasında baykuşun kendisine doğru yaklaştığını görmesi, o kişinin hastalığının yaklaştığını gösterir.
  • Baykuş rüyasında gerildiğiniz zaman hayra yorulmaz.

Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın