Rüyada Bayrak Görmek, Bayrak Asmak

Rüyada bayrak görmek şehitlik mi gelecek bol para mı? Rüyada bayrak görmek çok farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Bayrak Görmek

🙂 Rüyalarda bayrak görmek saygınlığı ve itibarı temsil eder. Rüyasında kendi ülke­sinin bayrağını gören, rahat ve güvenli bir ömre sahip olur. Bir yere bayrak dikmek, önemli mevkilere gelmektir. Bu rüyayı gö­ren, tanınan ve takdir edilen biri olur. Bayrak taşımak, bir başa­rının ödüllendirilmesidir. Dalgalanan bayrak, büyük bir kısmetin haberini verir. Yaban­cı ülke bayrağı, beklenmedik kişilerden yardım almaktır, aynı zamanda, önemli bir fırsat anlamına gelir. Rüyada bayrağımızı görmek, şeref ve itibarını­zın artacağına delalet eder. Rüyada herhangi bir bayrağın dalgalandığını görmek; gurbette bulunan akrabadan şayanı dikkat bir haber alma­ya delâlet eder. Bayrak, şeref ve yüceliktir. Bayrak taşımak, ma­kam demektir. Rüyada beyaz bayrak görmek, iffetli bir kadına işaret eder.

😐 Eski veya yırtık bayrak da kısmettir. Ancak bu kıs­met beklenildiğinden daha az yarar sağlar. Durgun, sarkan ya da yarıya kadar çekilmiş bayrak, sıkıntılı günlere işaret eder. Yabancı bayrak, görmek ruhi bir sıkıntı geçire­ceğinize, siyah bayrak görmek, kederli bir haber alacağınıza, üzü­leceğinize delâlet eder. Bayrağı düşürmek, makamından düşmek şeklinde tabir edilir. Evin üzerinde bir bayrağın dalgalandığını görmek, o ev­den birinin hastalığına delalet eder.

Rüyada Bayrak Asmak

🙂 Rüyada bayrak astığınızı görmek; sırat-ı müstakimde bulunmaya, şeref ve güzel bir halde bulunmaya işaret eder. Bayrak asmak Hakkınızda kötü düşünenleri bozguna uğrataca­ğınız anlamına gelir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Seyyid Süleyman: “Rüyada bayrak görmek; bayrağın her rengi ayrı yorumlanmaktadır. Kırmızı; mutluluk, yükselmeye işarettir. Beyaz bayrak; rahatsızlık, hatalık, huzursuzluk ifade eder. Siyah; kötü bir haber anlamına gelir.”

Kirmani: “Rüyada bayrak taşımak, yüksek bir mevkie ve insanlar arasında hayırla anılmaya işaret eder. Çok kısa zamanda heyecanlı saatler geçireceğinize işaret eder. Mutlu bir iz­divaca işarettir. İnsanlarla iyi ilişkiler kurmak anlamında­dır.”

Nablusi: “Rüyada bayrak görmek, sırat-ı müstakimde bulunmaya, şeref ve güzel bir halde bulunmaya işaret eder. Rüyada görülen kırmızı bayraklar savaşa; sarı bayraklar, ordu içerisinde salgın hastalık bulunduğuna; yeşil bayrak hayırlı bir yolculuğa çıkmaya; beyaz bayraklar yağmur yağacağına; siyah bayraklar da kıtlık olacağına işaret eder. Kadın için bayrak görmek, kocaya (evliliğe) işaret eder.”

Cafer-i Sadık: Arkanızdan kuyunuzu kazıp sizi kötü durum­lara düşürmek isteyenlerin varlığına işarettir. Başarılı çalışmalarınız karşılığında ödüllendirileceğiniz anlamına gelir. Saygınlığınızın artacağına işarettir. Çaçaron bir kadına ya da dikkatsizlik sonucu çıkabilecek bir yangına işarettir.

Psikolojideki Anlamı

Rüyada bayrak görmenin psikanalizi: Rüyalarda beliren bayrak simgesi, kişisel gururu, buna bağlı heyecanı ve bazı durumlarda da (rüyadaki diğer unsurlara göre) zafere ulaşma arzusunu ve bundan duyulan sevinci, coşkuyu ifade eder.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın