Rüyada Battaniye Görmek

Düşlerde görülen battaniye ölüm haberi mi, evlilik mi mutluluk mu? Rüyada battaniye görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Battaniye Görmek

🙂 Temiz bir battaniye, kazançlı bir işe işaret eder aynı zamanda sağlığın düzelmesi anlamına gelir. Yamalı batta­niye, tez zamanda gelecek toplu bir paradır. Üstüne battani­ye örttüğünü görmek, işlerin yolunda gitmesidir. Birinin üstüne battaniye örtmek, bir in­sanı korumaktır. Yatak vb. bir yere battaniye sermek, yolcu­luktur. Battaniyeyi silkmek, misafir uğurlamaktır.

Battaniyeyi katlayıp kaldırmak, kolaylıkla bitecek bir iş anlamına gelir. “Rüyada battaniye görmek” yakında bir yu­va sahibi olacağınıza delâlet eder. Yuva sahibi olmak şekli ev­lenmek veya nişanlanmak kabilinden olacağı gibi, bir ev sa­hibi olmak şeklinde de olabilir.

😐 Kirli ya da lekeli battaniye, kötü söz işitmektir. Eski battaniye, geçmişte kalan bir konunun yeniden gündeme gelmesidir. Yırtık batta­niye, farkında olmadan birine zarar vermektir. Ancak yazın sıcağında rüyasında üzerine battaniye örttüğünü gören, uta­nacağı bir olay yaşar. Rüyada kirli battaniye kötü arkadaşların ge­rek iş hayatında, gerek sosyal çevrelerde şöhretinizi leke­lemeğe çalıştıklarını gösterir. Yırtık battaniye ise unutarak yerine getirmediğiniz bir vaadin kendisini katiyen incit­mek istemediğiniz birinin hayatını perişan edeceğinizi gösterir.

Rüyada Battaniye Almak

🙂 Battani­ye satın almak evlilik hayatının yolunda gitmesi anlamına gelir. Evli olmayanlar için rüyada battaniye almak evlilik yolunda başarılı bir ilişkinizin olacağına işarettir. Rüyada battaniye almak; bekârlık hayatından kurtulacağınıza yani bir ilişkiye yelken açacağınıza, evli iseniz, eşinizle yeni bir hayat sis­temi içine gireceğinize işarettir.

Rüyada Battaniye Yıkamak

🙂 Temiz bir battaniye görmek veya battaniye yıkamak, talih perisinin size güleryüz göstereceğine, işlerinizin yolunda gideceğine, sıhhatinizin iyi olacağına işarettir. Rüyada battaniye yıkamak, kazançlı bir işe işaret eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Rüyanızda herhangi bir battaniye görmek ve battaniyenin altında yattığınızı görmek; uzun bir zamandır ilgi duyduğunuz bir şahsın size karşı ilgi duyacağına ve kısa bir zaman sonra nişanlanacağınıza delalettir.”

Cafer-i Sadık: “Rüyada battaniye görmek; nişanlanmaya ya da evlenmeye işarettir. Battaniyeye sarılıp oturduğunuzu ya da yattığınızı görmek; sizi sevenler tarafından size bir takım teklifler getirileceğine gösterir.”

İsmail El Eş’as: “Bekarlar için mutlu bir evlilik anlamına gelir. Battani­yeyi bir şekilde elden çıkarmak evliliğin geçimsizlik yüzünden boşan­mayla biteceğine işarettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada battaniye görmenin psikanalizi: Battaniye fiziksel ya da duygusal huzuru, sıcaklığı ve sığınma duygusunu simgeler. Battaniyeyle sıkıca örtünmek, bazen de bin­lerinden bir şeyler sakladığınız anlamına gelebilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın