Rüyada Bardak Görmek, Bardak Kırılması, Bardak Kırmak

Düşlerde görülen bardak bekarlık mı nimet mi? Rüyada bardak görmek, bardak kırılması, bardak kırmak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Bardak Görmek

🙂 Rüyalardaki bardak geleceği temsil eder. Temiz bir bardak, rahat ve hu­zurlu bir gelecek anlamına gelir. Rüyada görülen bardak doluy­sa, parlak bir geleceğe işaret eder. Bu rüyayı gören, her bakım­dan şanslı ve başarılı olur. Rüyada dolu veya boş bardak germek, rızkı­nızın, kısmetinizin artacağına, etrafınızdaki kimselerin de bun­dan faydalanacağına, evinize hayırlı bir misafirin geleceğine de­lâlet eder.

Rüyada Bardak Kırılması

😐 Bardağın kırıldığını gören, hayal kırıklığına uğ­rar. Sarsıntılı bir dönem söz konusu olabilir. Hata­lı davranışlar nedeniyle zor duruma düşmektir. Bu rüya aynı za­manda kötü alışkanlıklar yüzünden geleceğinizi tehlikeye attı­ğınızı da anlatır. Bir bardak kırmak; fena bir haber ala­cağınıza işarettir.

Rüyada Bardak Kırmak

😐 Rüyada bardak kırmak birinin kalbini kıracağınıza işarettir. Kırılan bardak sevdiklerinizden birinin rahatsızlık geçireceğine delalet eder. Bardak kırmak, zarar yüzünden kedere, bir çok bardağı kırdığını görmekse iflasa delalet eder.

Rüyada Cam Bardak Görmek

🙂 Rüyada cam bardak görmek; kısa bir zaman sonra ummadığınız bir zamanda feraha ulaşacağınıza ve bu sebeple de hizmetçi tutmak zorunda kalacağınıza işarettir. Cam bardak­tan su içmek; eski bir tanıdığınız veya dayınız vasıtasıyla büyük bit mala kavuşacağınıza işarettir.

Rüyada Bardak Yıkamak

🙂 Rüyada bardak yıkadığını görmek; hayır ve menfa­ate delâlet eder. Bardak yıkadığını gören kimse bekâr­sa evlenir. Bardak yıkamak helâl rızka ve hayırlı evlâda delâlet eder. Bardak yıkamak sevgi ve muhabbetle tabir edilir.

Rüyada Bardak Almak

🙂 Rüya­sında bardak aldığını gören kimse, dostlarından sev­gi ve muhabbet görür. Ele geçecek paraya işaret eder. İlme ve neslin­den gelecek çocuklara delalet eder. Bardak almak, yakınlarınızın yardımınıza koşmaları sayesinde işlerinizi yeniden yoluna koyacağınıza da işaret eder.

Rüyada Kırık Bardak Görmek

😐 Eğer gördüğünüz bardak kırık ise, fena bir haber alacağınıza yorumlanacağı gibi, üzüleceğinize alâmettir. Kırık bir tane bardak görmek ufak bir rahatsızlık geçireceğiniz anlamına gelir. Rüyada kırık bardak görmek kısa sürede sıkıntı ve keder demektir…

Rüyada Bardak Çatlaması

😐 Bardak çatlaması birinden gelecek zarara işarettir. Psikolojik olarak zor günlerden geçtiğinizi gösterir. Rüyada bardak çatlaması, çok yorucu bir iş peşinde koşmak zorunda kalacağınıza delalet eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Rüyasında bardak gören kimseler sevdiği kişiden veya sevdikleri insanlardan sevgi ve iyilik görür. Rüyada bardak gören kimse sevdiği kimseden sevgi görür.

Seyyid Süleyman: “Rüyada bardak görmek; bir sevdiğinize kavuşacağınız anlamına gelir. Bir cam bardak görmek; sevdiğinden bir hediye alacağına işaret sayılır.”

Nablusi: “Rüyanızda dolu bir bardak gördüyseniz; kısmetinizin açılacağına, girişeceğiniz bir işte başarı kazanıp, durumunuzu düzelteceğinize işarettir. Eğer bardak boş ise: önemsiz bir rahatsızlık geçirip uzun süre etkisinden kurtulamayacağınıza, bekar iseniz; sonu iyi bitmeyen bir aşk macerasına atılıp üzüleceğinize işarettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada bardak görmenin psikanalizi: Rüyada bardak görmek gelecekle ilgili istek ve niyetleri simgeler. Yaşam gücü, yenilenme, enerji kazanma ve tazelenme gibi anlamları içeren bardak, sağlıkla bağlantılı çok olumlu bir simge olarak da görülür.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın