Rüyada Balon Görmek, Kırmızı Balon Görmek, Balon Şişirmek

Düşlerde görülen balon iyilik mi yükselmek mi? Rüyada balon görmek, kırmızı balon görmek, balon şişirmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Balon Görmek

🙂 Rüyalardaki balon eğlenceyi, uçarılığı ve hayalperestliği temsil eder. Rüyasında balon görenin başına beklenmedik, şaşırtıcı ve se­vineceği bir olay gelir. “Rüyada balon görmek“, çok büyük bir sürprizle karşılaşmaya, hiç te beklenmedik terfi ve mükafata kavuşamaya işarettir.

Rüyada Kırmızı Balon Görmek

🙂 Rüyada kırmızı balon görmek; se­vinmeye, günahlardan temizlenmeye ve kişinin elindeki ile yetinmesine delâlet eder. Kırmızı balon gören bekarsa evliliğe veya yeni bir ilişkiye, evliyse; ilişkisinde güzel gelişmelerin yaşanacağına işarettir.

😐 Kıskanılmaya işaret eder. Biri ya da birileri size zarar vermeye çalışabilir. Değişik bir hayatın özlemini duyar. Asılsız haberle yorumlanır. Kırmızı balon patlatmak veya kırmızı bir balonun patladığını görmek, çok yersiz ve lüzumsuz konuşmalarınız yüzünden dostlarınıza karşı gülünç durumlara düşeceğinize delil sayılır. Rüyada kırmızı balon görmek; asılsız haberle yorumlanır.

Rüyada Uçan Balon Görmek

🙂 Rüyada uçan balon görmek, derece derece yük­sek makamlara işarettir. Saygınlığın artmasına işarettir. Rüyada uçan balonların görülmesi; yüksek mevki, itibar ve şeref ile yorumlanır. Uçan balonlara binmek veya içinde olmak ise yüksek bir makam sahibi olunacağına alamettir.

Rüyada Balon Şişirmek

🙂 Balon şişirmek eğlenceli ve güzel haberler almaktır. Balon şişirdiğini görmek ilginç bir olaya tesadüfen ka­rışmaktır. Balon şişirmek herkesi şaşkınlığa düşürecek bir karara işaret eder. Rüyada balon şişirmek bekarlar için hayırlı bir kısmete işaret sayılmaktadır. Küçük bir çocuğun balonla oynadığını görmek; se­vinmeye, günahlardan temizlenmeye ve kişinin elindeki ile yetinmesine delâlet eder.

😐 Dinen noksanlığa ve boş ümitler peşinde koşmaya delâlet eder. Rüyada balon şişirmek, insanların dikkatini çekmek için olmadık maskaralıklar yapan yüzsüz bir kimseye işarettir. Rüyada balon şişirip oynadığını görmek; dinen noksanlığa ve boş ümitler peşinde koşmaya delâlet eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Cafer-i Sadık: “Rüyanızda balon gördüyseniz; mantıksızca hareketler yaptığınız anlamına gelir. Bu yüzden size yapılacak mantıksızca önerileri reddetmeniz en doğru hareket olacağı anlamında bir uyandır.”

Kirmani: “Rüyada balon görmek; iş hususunda bir düşmanınız varsa; onu alt edeceğinize ve düşündüğünüz işi mutlaka başaracağınıza, patlamış ve sönük balon ise başarısızlığın işaretidir.”

Nablusi: “Balon gören kendi gayreti ve çabalarıyla, kimse­den yardım görmeksizin yüksek mevki ve makamlara, insanlar arasında şöhrete, refah ve servete sahip olur.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada balon görmenin psikanalizi: En genel anlamıyla rüyada görülen balon, eğlencenin ve iyi zaman geçirmenin simgesidir. Duygusallığı, düş gücünü ve iyim­serliği gösterir. Bir uçan balonu gökyüzüne doğru serbest bıraktığı­nı görmek, yeni bir fikir ya da başlamak üzere olan projeyi dene­mek, test etmek için duyulan isteğin işaretidir.

Herkes Bunları Sordu⤵️

Rüyada Balon Tutmak

Rüyada balon tutmak rüya sahibinin hiçbir zaman yüksek beklenti içerisine girmeyeceği üzerine yorulur. Kişinin ayaklarının yere basacağını ve doğru kararlar vereceğine delalet eder. Ayrıca kendi hayatının sorumluluğunu alacağına ve mutlu bir yaşam süreceğine işaret eder.

Rüyada Balon Patladığını Görmek

Rüyada balon patlatmak rüya sahibinin bir olaydan ötürü hayal kırıklığına uğrayacağına işaret eder. Farklı rüya yorumlarına göre ise kişinin elinde bulundurduğu değerlerin kıymetini bilmesi gerektiğine delalet eder.

Rüyada Balonun Uçtuğunu Görmek

Rüyada bir balonu uçurduğunu görmek satın aldığı bir şeyden hayır göreceğine işaret eder. Aynı zamanda bir balonun havada dosdoğru uçtuğunu görmek, hükumetin işlerinin de doğru yolda olduğuna işarettir.

Rüyada balon almak ne anlama gelir?

Rüya sahibinin sırtını yasladığı bir dostunun büyük bir oyununa geleceği şeklinde tabir edilir. Rüyada balon almak, kişinin uzun bir aradan sonra rahata kavuşacağına, ailesi ile birlikte huzur dolu olacağına, hayatında var olan sıkıntıların son bulacağına delalet eder.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın