Rüyada Banyo Görmek, Banyo Yapmak, Banyo Temizlemek

Düşlerde banyo görmek temizlik mi fenalık mı? Rüyada banyo görmek, banyo yapmak, banyo temizlemek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Banyo Görmek

😐 Sıkıntıyı, derdi ve tatsızlığı temsil eder. Rüyasında banyo gören, durduk yere sıkıntıya dü­şer. Ancak sıkıntının geçmesi zaman alır.

Rüyada Banyo Yapmak

🙂 Banyo yaparken su dökmek, sıkıntının tez zamanda geçeceğine işarettir. Sıkıntının biteceğini müjdeler. Rüyada banyo yapmak, bu günlerde yaptığınız bir işin etkisi altında şüphe içinde bulunacağınıza, sağlığınızın yerinde ve iyi olacağına, günahtan kaçacağınıza yorumlanır. Rüyada kendinizi banyo yaparken görmek; borçtan kurtulmanıza, saadet ve huzura kavuşacağınıza işarettir. Banyoda sabunlanmak, sıkıntıdan kurtulmak için gayret göstermektir.

😐 Aşırı sıcak suyla banyo yapmak sorunlar nedeniyle sağlığınız bozulabi­lir. Rüyada pis suyla banyo yapmak, sorumsuzca davranışlarınız yüzünden başınızın iyice belaya gireceğine, bu yüzden maddi ve manevi zarara gireceğinize, elinizden bir miktar para mal çıkacağına işarettir.

Rüyada Banyo Temizlemek

🙂 Evin banyosunu temizlemek bedenî ve ruhî hastalıklardan kurtulaca­ğınıza işarettir. Banyo temizlemek etrafınızdaki bir şahsın esasında sizin iyiliğiniz için çalıştığına fakat sizin bu kimse­nin farkında olmadığınıza işarettir. Rüyada banyo temizlemek gönül ferahlığı ve huzur içinde olacağınız anlamına gelir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Rüyada banyo yaptığını gören kimse hasta ise hastalıktan kurtulur. Banyo, huzursuz bir eve işaret eder. Banyoya girdiğini gören kimse, evin hanımı yüzünden sürekli olmayan bir üzüntüye düşer. Banyoda oturacak bir yer edindiğini gören kimse bir kadınla günah işler ve fena isimle anılır. Banyoda yıkandığını gören kimseye düşmanları tarafından bir üzüntü, bazen de bir hastalık isabet eder.”

Seyyid Süleyman: “Banyo, hapishane ve cehenneme de işaret eder. Bir kimse ölmüş birisini banyoda görse ve gördüğü kimsenin üzerinde eski elbise bulunsa da yasak yerleri görünse, o ölünün üzerinde kul hakkı bulunduğuna işaret eder. Erkeklerle kadınların banyoda birlikte yıkandıklarını görmek, adaletin bozulmasına, bidat ve şüpheli şeylerin yayıldığına işaret eder.”

Nablusi: “Banyoyu kendisine barınak edindiğini gören kimsenin, günah işlemekte ısrar eden birisi olduğuna işaret eder. Banyoya girip. yıkandıktan sonra çıktığını gören kimse, hanımının üzüntüsünden veya borcundan kurtulur. Karanlık banyo, hapistir.”

İsmail El Eş’as: “Rüyada banyo yaptığınızı görmek; uzun zamandan beri çektiğiniz üzüntülerden kurtulup artık refaha ve rahata kavuşacağınızı gösterir. Rüyanızda kendinizi banyo yaparken gördüyseniz; İyice düşünüp taşınmadan girdiğiniz bir işten dolayı huzursuzluk duyacağınız, rahatsız iseniz sıhhate kavuşacağınıza, bilmeden yaptığınız bir kötülüğün farkına varıp onu telafi edeceğiniz anlamına gelir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada banyo görmenin psikanalizi: Banyo yapmak, yıkanmak, duş almak, oldukça geniş kap­samlı ve çok anlama sahip bir etkinliktir. En tipik ve net yorum, rüyayı gören kişinin temizlenme ve arınma isteği olduğuna iliş­kindir. Bu arınma, suçluluk duygusu ve bu duygudan kurtulma is­teğini gösterebileceği gibi, kişinin içinde bulunduğu çevre tarafın­dan yıpratıldığını ve bu yıpranmalardan uzaklaşma isteğini de ifa­de eder. Hıristiyan yorumlarında yıkanma, “vaftiz” ile de bağlan­tılı görülür ve suçlardan, günahlardan arınma isteğini simgelediği düşünülür. Banyo genelde insanın kendisini huzurlu hissetmesini sağlayan bir etkinlik olduğu için, banyo almak, huzur ve dinginlik arayışına da işaret ediyor olabilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın