Rüyada Banka Görmek, Banka Soymak

Düşlerde görülen banka zenginlik mi borç mu? Rüyada banka görmek, banka soymak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Banka Görmek

🙂 Rüyadaki banka aydınlıksa, size atılacak dedikoduların asılsız olduğu ortaya çı­kar. Bankadan para çektiğini gören, maddi sorunlarını çöze­cek bir imkana kavuşur. Bankaya para yatırmak, yatırıma işa­ret eder. Banka görmek, selâmet ve emniyet içinde bulun­duğunuza ve günlük işlerinizin normal şekilde yürüdüğüne, mun­tazam bir hayat sürdüğünüze delâlet eder.

😐 Rüyasında bankada olduğunu gören, hakkında çı­kan lafı sözü duyar ve çok üzülür. Hatta banka çok kalabalıksa, söylentiler yüzünden bir dostuyla arası da açılabilir. Rüyada banka görmek; hafızanın zayıflayacağına alâmet, bankadan para çekmek; züğürtlüğe, bankada memuriyet, bir işin kaybedilmesine işarettir. Rüyada banka görmek; çok çalışmaya, sert konuşan ve hileli davranan zata delâlet eder. Bankaya para yatırdığını gören kimse; haram yoldan mal kazanır ve verimsiz bir arsaya sahip olur.

Rüyada Banka Soymak

😐 Bankanın soyulduğunu görmek, cazip ama tehlikeli bir tekliftir. Banka soygunu yapmak, kolay para kazanmak için hileli yollara sapmaktır. Rüyada banka soymak, cahil ve aptal kimselerden zarar görmekle yorumlanır.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Seyyid Süleyman: “Bu rüyada sıkıntıların sona ermesine işarettir. Rüyada bankaya para yatırdığını görmek, zarara uğramaya delalet eder.”

Nablusi: “Rüyanızda banka gördüyseniz; bozuk olan işinizin düzeleceğine, yaşantınızdaki dağınıklığın derlenip toparlanacağına işarettir.”

Cafer-i Sadık: “Rüyada bir banka görmek ya da bir bankaya para yatırdığınızı görmek; yakında beklemediğiniz bir haber alarak memnun olacağınıza ve belki de piyangodan, at yarışından, sayısal lotodan, kısaca şans oyunlarından büyük ikramiyeyi kazanarak sevineceğini gösterir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada banka görmenin psikanalizi: Modern toplumda ekonominin kalbi olarak görülen ban­kalar, bütün değerlendirmelerde, rüyada, mali durumla ilgili du­yulan kaygıların ve bazen de gelecek endişesinin simgesi olarak kabul edilmektedir. Ancak rüyayı gören kişinin o andaki duygu­sal durumuna bağlı olarak, ekonomik durumla ilgili umut ve bek­lentilerinin de temsilcisi kabul edilebilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın