Rüyada Bamya Görmek, Bamya Yemek, Kuru Bamya Görmek

Düşlerde görülen bamya çocuk mu mutluluk mu? Rüyada bamya görmek, bamya yemek, kuru bamya görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Bamya Görmek

🙂 Rüyasında bamya gören, şanslı bir döneme girer. Sı­kıntıları azalır, derdine derman bulur. Bamya pişirmek, birine iyilikte bulunmak anlamına gelir. Bamya görmek, kısmetleriniz açılarak gönlünüzden her ne geçiyorsa hepsinin gerçekleşeceğine. Rüyada taze bamya görmek; Şereflerin en yükseğine kavuşacağınıza delildir.

😐 Rüyada taze olsun, kuru olsun her ne şekilde bam­ya görüp yemek; üzerinize vazife olmayan bir işten ötürü kendi ken­dinizin başına iş açacağınıza, mide ve bağırsak rahatsızlığı çekece­ğinize, rahat ve huzurlu bir hayat özlemi çekeceğinize işaret eder.

Rüyada Bamya Yemek

🙂 Bamya yediğini görmek, gerçek­leşecek bir hayale işaret eder. Rüyada bamya yemek hayatta hiçbir zaman yoksulluk bilmeyeceğinize, daima huzur içinde yaşayacağınıza işarettir. Bamya yemek rüyada, bu günlerde bir yakınınızdan haber veya telefon geleceğine işarettir.

Rüyada Kuru Bamya Görmek

🙂 Kuru bamya, sağlıkla ilgilidir. Kuru bamya satın aldığını ya da pişirdiğini gören, sağlığına dikkat etmeye başlar. Rüyada kuru bamya görmek, hayatı rahat, huzur içinde geçireceğinize delalettir.

Rüyada Bamya Yemeği Görmek

🙂 Eğer rüyada tanıdık birinin pişirdiği bamya görülürse, o kişiden iyilik görülür. Kırgınlık varsa barışı­lır. Rüyada bamya yemeği görmek, rahatsız iseniz, çok kısa bir zamanda bu rahatsızlıktan kurtulacağınıza, sıhhatli ve mutlu günler geçireceğinize, rahatsız değilseniz; kendinize baktığınız müddetçe sıhhatli günler geçireceğinize işarettir.

Rüyada Bamya Toplamak

🙂 Bamya topladığını gören hasta durum­da iseniz, şifa bulacağınıza işarettir. Bamya toplamak şansınızın açılacağına işarettir. Bir tezgahtan veya tarladan bamya toplamak, çok yakın bir zamanda hiç ummadığınız birinden sevineceğiniz bir haber alacağınıza işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Rüyasında bamya yediğini görmek, hastalıktan şifa bulmak, üzüntü ve sıkıntılardan kurtulmakla tabir olunur. Rüyada taze bamya yediğinizi görmek; gönül ferahlığına kavuşacağınıza, Kuru bamya yediğinizi görmek; keder ve acılarınızın bir türlü sonu gelmeyeceğine işaret sayılır.

İmam Nablusi: “Rüyada bamya görmek ya da bamya yemeği yemek; komşularınızdan biri sizin hakkınızda bazı fesatlıkta bulunduğuna gerek iş yerinizde gerek mahallenizde ve gerekse ev halkı arasında dedikodular yaptığından çok uyanık bulunmanız gerektiğine işarettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada bamya görmenin psikanalizi: Olumlu ya da olumsuz anlamda, duygusal hareketliliği gösterir. Rüyada bamya aynı zamanda, suç ve suçluluk duygusun­dan arınma ve temizlenme isteğini de vurgular.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın