Rüyada Balkon Görmek, Balkon Yıkamak

Düşlerde görülen balkon ferahlamak mı evlilik mi? Rüyada balkon görmek, balkon yıkamak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Balkon Görmek

🙂 Rüyada balkona çıkıp serinlediğini gör­mek; rüya sahibinin iyi haline, geçiminde genişliğe ve feraha ulaşmasına delâlet eder. Rüyada görülen balkon, yüksek rütbeli bir kimseyi simgeler. Ayrıca, derece almaya veya itibar sağlamaya yorumlanır. Bazen zenginliği ya da bol malı çağrıştırır. Kimi zaman ise, kadın olarak tanımlanır.

😐 İyiye yorulmayan bir rüyadır. Ayrılığa işarettir. Rüya­sında balkon gören, sevdiğiyle ya da eşiyle büyük sorunlar ya­şar. Bu sorunlar ayrılığa neden olabilir. Balkonda olduğunu gö­ren, sorunlar karşısında kendini yalnız ve çaresiz hisseder. Bazen da ayrılığa yahut komşuya işaret eder.

Rüyada Balkon Yıkamak

😐 Ayrılık kararı aile­de de üzüntüye neden olur hatta aileyle de sorunlar yaşana­bilir. Kötü haber anlamına gelir. Bu rüya aynı zamanda çevrenizde kötü niyetli insanların varlığına da işaret eder. Bir arkadaşınız, sevgiliniz ve­ya aileniz içinden biriyle ufak bir münakaşa yapacağınıza işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn-i Şirin: “Balkonda oturmak; bir arkadaşınız, sevgiliniz veya aileniz içinde biriyle ufak bir münakaşa yapacağınıza işarettir. Eski bir balkon­da olduğunu gören fakirse daha da fakirleşir, zenginse serveti daha da ço­ğalır, dindarsa, imanı daha da artar.

Nablusi: “Kendisini balkonda gören korktuğu ve çekindiği şeye karşı güvende olur. Kendisini yeni yapılmış bir balkonda gören fakirse zengin olur, tüccarsa daha çok kazanır, zenginse servetini arttırır. ”

Kirmani: “Bir balkon yaptığını gören bir kadınla beraber olmakla suçlanır.Bir balkon üstüne bir balkon daha yaptığını gören eşinin üzerine bir kadın daha alır. Bir rivayete göre balkon yüksek mevki ve makam, şeref ve saygınlık ile tabir olunur.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada balkon görmenin psikanalizi: Tıpkı evin dış cephesi gibi balkon da yaşadığımız evin dı­şa açık yüzünü simgeler. Bu nedenle, rüyalarda gördüğümüz bal­kon, kendimiz ve yaşamımızla ilgili dışa sunduğumuz imajımızı temsil eder. Balkonlar aynı zamanda, apartmanlarda yaşayan biz kent insanları için, “bahçe” ihtiyacımızı tatmin etmeye çalıştığı­mız ve çoğunlukla çiçeklerimizi yerleştirdiğimiz mekanlardır. Bu nedenle, rüyalarda balkon için bahçe simgesiyle benzer yorum­lar da söz konusu olabilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın